kola: repliky vs. original....

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

kola: repliky vs. original....

Příspěvek od Mr.babetta »

Chtěl bych se Vás zeptat,má někdo zkušenosti s Replikama originálních kol? Vymejšlim jaký kola si pořídit na Pašíka na léto,vím že chci 18tky,mám je v TP a větší nechci,menší taky ne.....hrozně se mi líběj tyhlety z Audi RS6....http://www.spoilercentre.co.uk/userimag ... 6WHEEL.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; jenže v originálu se 18tky nedělaj a 19 nebo 20 nechci.....máte někdo zkušenosti s těmahle kolama v podobě replik? Co se týče snášenlivosti českých "silnic" atd? jestli třeba nepraskaj,nebo tak? Mám možnost je mít fungl nový za 13 tisíc,ale nechci koupit něco co po půl roce můžu odvést na dvůr sběrných surovin.....potom mám v hledáčku originály VW a sice VW Kansas 18" http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... 089898.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; který na 3Cčku vypadaj krásně,ale zase se nikde nedaj sehnat....... poraďte :oops:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od KJirka »

většinou ti nikdo nezaručí kvalitu. Tzn. hlavně tuhost, ale i trvanlivost v agresivním prostředí. Mluvím třeba o korozi zimních kol, kdy ten originál určitě vydrží mnohem víc. Na něčem podobným právě jezdím a už bych to nechtěl. Korodujou, jak svině.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Mr.babetta
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1319
Registrován: 19.10.2007 16:33
Kontaktovat uživatele:

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od Mr.babetta »

KJirka píše:většinou ti nikdo nezaručí kvalitu. Tzn. hlavně tuhost, ale i trvanlivost v agresivním prostředí. Mluvím třeba o korozi zimních kol, kdy ten originál určitě vydrží mnohem víc. Na něčem podobným právě jezdím a už bych to nechtěl. Korodujou, jak svině.
tak já bych určitě s takovejma kolama nejezdil v zimě,navíc v zimě ( tuhle teda ne) se snažim jezdit něčim co má poháněný všechny kola a je s tim sranda,což s passatem neni.....no uvidim,pozeptám se na to ještě pár lidí :-)

madmarty
Řidič
Řidič
Příspěvky: 165
Registrován: 31.03.2013 23:14

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od madmarty »

Já osobně zkušenost nemám ,ale kamarád kupoval repliky M na BMW a byla to hrůza. Kola byla nejspíš špatně udělaná, nebyla vyvážená a hned jak mohl to vrátil.
VW Passat Variant 3C 2.0TDI BKP 4Motion 2008

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od Prochy01 »

Můj názor je, ze je replika a replika... Pokud nebude kolo origo, ale od nějakého normálního výrobce (napr BBS, ATS, a dalsi), vubec bych se repliky nebál. Tyhle firmy delaji pro automobilky "origo" kola a pokud ji takovy výrobce pustí na trh se stejným/podobným designem, neni co resit. Pripadne bych vybíral kola od kvalitních značek a v jinem designu nez "origo". Kazdopadne dat si na auto "činu" co sice vypada skoro jako origo, bych se bal... Mnohdy tyhle zázraky nemají ani homologaci pro provoz na pozemních komunikacich:-/ jedna vec je "legalnost", ale mnohem důležitější je "bezpečnost" takových slupek...

Na kolech, gumach a brzdach a podvozku obecně se nema šetřit! Radsi poradny kolo v 17 nez 18 z činy :-D
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od Qido »

Osobně bych počkal na 18'' Kansas.

1) Audi kola jsou hezká, ale myslím, že na 3C vypadat hezky nebudou, viz. http://i495.photobucket.com/albums/rr31 ... 06/130.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Ta kola jsou na masu passatu moc subtilní a složitá, vem si jak výborně vypadají jednoduchá kola Monte Carlo,
2) i kdyby to byly kvalitní repliky, vždy to poznáš na např. lakování nebo u takto ,,složitých,, kol na radiusu zaoblení apod.,
3) origo je origo a hlavně Passat na Kansasech je luxusní! :good: http://data.motor-talk.de/data/gallerie ... 089898.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Vydrž! Určitě se kola nakonec objeví, do dubna ještě daleko a pak z nich budeš mít neskutečnou radost!

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od Prochy01 »

K tem audi kolum... Nekdo je tu ma na sedanu (asi ty 19") a vypada to podle me pekne... Je to vec vkusu, někomu se libi, někomu ne... Kazdopadne, pokud bych mel vybírat z tech dvou, co jsou v prvním příspěvku, beru sto-pro Kansas :-))

a na babetu bych zas loupnul neco vic supermoto :-))))) at ti to pak ladí :-)))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
nemecek
Člen klubu
Příspěvky: 186
Registrován: 02.08.2013 21:15
Bydliště: Praha

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od nemecek »

Také hlasuju pro Kansas. Jsou parádní. Řekl bych, že hezčí než můj dosavadní favorit Interlagos. Díval jsem se na německý eBay, obuté sady tak 1200 E.
Audi A4 Avant TDI B9 2016 110 kW Manhattan gray
Bylo: VW Passat Variant Highline 2.0 TFSI 2006

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od Jirka. »

Dle mě nejhezčí jsou origo Interlagos, Chicago, Budapest, a pak 19ky Omanyt, Savanah, bohužel 19ky jsou na 3c na normální ježdění nepoužitelný, už na těch 18 kách to žere jak tank a je to nesmyslně tvrdý.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od pasat »

Tak tak. Originál je originál. A zrovna u kol a u takhle těžkého auta bych nijak neexperimentoval...

r33d
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 20.01.2015 19:39

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od r33d »

Ahoj,

zkoušel jsem hledat i mimo fŕum, ale ve výsledcích je šílenej "seobordel". Zvažuju nákup 3C a následně i 18". Vše dle údajů v TP. Chci origo VW kola, ale nikde se nemůžu dobrat jejich přehlednýho výčtu, abych si zjistil, co se pro 8Jx18 ET44 nabízí a na to pak číhal. Vidím zatím jen, že je vše pojmenováno zěměpisně :)
Víte někdo o tomto seznamu, prosím?

Díky

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od Qido »

Přehledný seznam není. Něco málo je tady: http://www.4130-products.com/wheels/" onclick="window.open(this.href);return false;

Musíš se spolehnout na nás tady.
Takže začínám:

B6 18" ET44: Omanyt, Samarkand, Chicago, Budapest,Velos

CC 18" ET41: Interlagos, Daytona, Lugano, Avignon myslím, že i Sagitta

B7 18" ET44: Kansas, Mallory, Velos, Milagro,...

Ostatní určitě ještě něco doplní.
Pak taky můžeš zkusit německý web a porovnávat ET a šířku jestli je to na Passata nebo na něco jiného. viz: https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/ ... en/18-zoll" onclick="window.open(this.href);return false;

r33d
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 20.01.2015 19:39

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od r33d »

Díky moc, na odpíchnutí je to super. :)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od ricom »

tak s tímto z vlastní zkušenosti už konečně :laugh: nemohu souhlasit. .jsem spotřebou nastejno ne-li níže a tvrdé to je stejně jako na 17"
tudíž za mě nesouhlas..

chápu Jirko měl jsem stejný názor na to, ale není to tak. rád tě o tom přesvědčím
Jirka. píše: už na těch 18 kách to žere jak tank a je to nesmyslně tvrdý.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: kola: repliky vs. original....

Příspěvek od KJirka »

žere to na těch 18" jako tank a je to tvrdý, jak šutr. Seru na to a měním za 16".


Nebo za 15" :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“