Napínací kladka Passat b5

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Dušan94
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.07.2014 22:51

Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od Dušan94 »

Čaute ,mám problém s mým passatem b5 (typ motoru afn)81 kw . Před půlrokem jsem měnil napínací kladku ,protože byla ohlá a před nedávnem se mi při sešlápnutí plynu začaly ozývat podivné zvuky z motoru do cca 2,5t otáček.Podobné zvuky dělala i při zapnutí klimy.Dočetl jsem se že by to mohla být volnoběžka alternátoru,ta ale při výměně klady neměla vůli. No a dnes se podívám a kladka je opět ohlá ,myslíte si že je to tou volnoběžkou ? Díky moc za rady.

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od priwi »

Taky jsem teď měnil ohlou napínací kladku a zjistil jsem, že je kouslá volnoběžka alternátoru (a taky mi to začalo pískat při podtočení motoru a ráno za studena pořád). Tak jí budu měnit a radši s tim vůbec nejezdim, protože jsem se dočetl, že se ohýbá právě kvůli tý vadný volnoběžce. Takže určitě vyměnit. Jinak když sundáš řemen z alternátoru, tak volnoběžka se na jednu stranu točí napevno a na druhou když jí roztočíš a chytneš, tak jakoby prokluzuje. Pokud ne, tak je špatná.

Objednanou mám tuhle: http://www.autodily-cardo.cz/rozvody/al ... 1-9tdi-95/
Obrázek s rozměry maj špatnej, ale podle čísla by to měla být ta správná.

Dušan94
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 14.07.2014 22:51

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od Dušan94 »

Dnes jsem zkusil a volnoběžka mi zabírá na obě strany takže jedu zítra koupit novou i s napínací kladkou:) díky moc za radu :)

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od priwi »

Já mám dneska vyměněno a už nic nepíská :)

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od Goodicek »

hele a "kmitá" ti ten napínák nebo ne na volnoběh. mě právě jo a myslím si že to píská on. Volnoběžku mám dobrou tu jsem kontroloval.
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

priwi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 191
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Meziboří
Kontaktovat uživatele:

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od priwi »

Novej nekmitá. Ten starej ohnutej se mi zdálo, že lehce jo. Ale fakt jen minimálně. Pokud kmitá hodně, tak je asi čas na výměnu.

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od Goodicek »

Měl bych ještě dotaz ohledně napínací kladky na klimatizaci. Chtěl jsem sundat řemen, ale imbus se akorát protočil v šroubu... Jelikož po výměně napínací kladky u alternátoru sice přestal ten kokový zvuk, přestalo to i víceméně pískat, nicméně stále si to popískává, a když zapnu klimatizaci tak se občas i řemen zastaví. Takže chci začít tím že vyměním napínací kladku na klimatizaci + řemen, jenže mám protočený šroub a tudíž doufám že se mě to podaří nějak dostat ho ven. Moje otázka tedy zní, můžu tam dát šroub který nebude originál přímo na to? pokud seženu M8x28 s vnitřním šestihranem obyčejný, nebo spíše 8x30, protože pochybuji že u nás v železářství bude 28 dlouhý. Můžu ho tam dát, nebo musím objednat originál přímo k tomu? Případně jestli to už někdo měnil a kupoval tu napínací kladku a šrouby byly v balíčku. Budu kupovat INA. Předpokládám že to nebude žádný pevnostní šroub nebo něco podobného. Díky
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od trhac »

Ještě sem u nové kladky šrouby neměl.A že už sem jich pár vyměnil.I šroub už sem párkrát měnil a nikdy sem origo nekupoval.Takže najdi nějakej zhruba stejně dlouhej a dej ho tam.Akorát tu podložku tam nechávám z toho starýho.je taková silnější

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od Goodicek »

Jasně, super díky
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od trhac »

není zač

Uživatelský avatar
MacaXJR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.08.2011 08:05
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od MacaXJR »

Mám ohnutou napínací kladku na B5 Variant 1.9TDi, 81kw, je možné vyměnit jenom řemenici s ložiskem, nebo se musí měnit celá kladka? A v případě, že celá kladka, musí ven předek auta? U samotné řemenice by to asi šlo bez demontáže předku, nebo ne? Myslím napínací kladku u altíku...
Díky

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od trhac »

Pokud je napínák ohnutej musíš ho vyměnit celej a k tomu ještě volnoběžku altíku protože ta způsobila to ohnutí.Předek dolů nemusí

Uživatelský avatar
MacaXJR
Řidič
Řidič
Příspěvky: 98
Registrován: 19.08.2011 08:05
Bydliště: Heřmanův Městec

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od MacaXJR »

A když budu měnit celej napínák, tak půjde vyndat? Moc místa tam podle mně u tý vrtule viskospojky není... Volnoběžku altíku jsem měnil dva roky zpátky.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od trhac »

Viscospojku povol a hoď ji i s vrtulou do sahary.Potom ten napínák vpohodě vyměníš

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Napínací kladka Passat b5

Příspěvek od Goodicek »

když sem to dělal poprvé, posunul jsem si chladič protoze mam velke ruce a jelikož sem neměl přípravek na viscospojku tak jsem sundal jen vrtulu (4 sroubky na imbus) a vyměnil. Jinak vyměnit určitě celou, cenově se nevyplatí měnit jel řemenici.
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“