ztrácení kapaliny z chladiče

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Sauron606
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 23.05.2015 19:53

ztrácení kapaliny z chladiče

Příspěvek od Sauron606 »

Zdravím všechny příznivce. Jsem celý život majitelem VW PASSATU,nedávno jsem starší benzínový model - 110kw/150 ks, vyměnil za mého prvního naftového pašíka. Rok 2008 ,najeto 165 000km.3C5-125kw/170ks,DSG.
Po koupi jsem zjistil málo kapaliny v chladiči,dolkl jsem a za pár dní to samé. Po ujetí cca 600km jsem již dolil 5 litrů kapaliny. Pod víčkem oleje se ukázal šlem a v nádržce chladiče malé skvrnky oleje. Na měrce oleje jsem našel na klnci oranžový ztvrdlý špuntík,olej mi nepřibejvá,alespoň po 3 kontrolách.V servisu se domnívají na prasklou hlavu,ale mě zaráží to množství kapaliny,zo je hnedle litr na 100 km.Dálky jsem ještě nejel,vše nalítáno zatím po městě. Pokud by byla prasklá hlava,úbytek by snad nebyl tak velký.Hadice a chladič v pořádku,nikde žádný prosak,evidentně to mizí někde v motoru.
Prosím poraďte,oprava by mi vyšla na 53 000,od komlet hlavy,šrouby,těsnění,rozvody,dva druhy oleje,nová směs chladiče,seřízení a práce.
Já osobně to hádám jen na pořádně odfouklé těsnění. Nebo by to mohl být výměník oleje?
Auto jsem u bazaru reklamoval,mám ho ještě připojištěný na skryté závady.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: ztrácení kapaliny z chladiče

Příspěvek od KJirka »

mohl by to být výměník, mohla by to být hlava, mohlo by to být těsnění, ale jak říká jedna stupidní reklama : Press to play, když to nezkusíš, tak to nezjistíš. Takže tlakovku a rozebrat.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

ztrácení kapaliny z chladiče

Příspěvek od hkr »

Jen dej bacha, 53000 si z tebe nekdo dela kasicku, za tu cenu mas dva motory.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: ztrácení kapaliny z chladiče

Příspěvek od Jirka. »

Pokud to bude hlava tak se u mne vejdeš do 28t.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“