Jak vyndat baterii z 1,6 akl?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
vencabicenc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2015 16:27

Jak vyndat baterii z 1,6 akl?

Příspěvek od vencabicenc »

Poradil by někdo, jak vyndat autobaterii z vyse zmineneho motoru? S auty moc zkusenosti nemam, google v tomto ohledu taky mlčí.. vše, co je na baterii zvrchu jsem odpojil, ale vypadá to, že baterie je přichycená ještě nějak zespoda.. Kde, na to už jsem ale nepřišel.. KDyžtak dík za jakoukoliv radu..

Uživatelský avatar
laco laslo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 807
Registrován: 07.05.2009 15:37
Bydliště: Brno- venkov

Re: Jak vyndat baterii z 1,6 akl?

Příspěvek od laco laslo »

Většinou je baterka chycená ještě za její spodní rantl pomocí šroubu a takového železného držáku, takže si toho člověk nemusí hned všimnout.
Pořádně se podívej, určitě tam něco takového bude.
VW Golf VII Variant 1,4 TSI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Jak vyndat baterii z 1,6 akl?

Příspěvek od majrek001 »

musíš vytáhnout kryt v kterým vede sání za světlem (ten blíže k blatníku - povolit dva šroubky) a pak už uvidíš držák co drží baterie a také je potřeba odjistit držák pojistek na baterce
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

vencabicenc
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 25.05.2015 16:27

Re: Jak vyndat baterii z 1,6 akl?

Příspěvek od vencabicenc »

laco laslo píše:Většinou je baterka chycená ještě za její spodní rantl pomocí šroubu a takového železného držáku, takže si toho člověk nemusí hned všimnout.
Pořádně se podívej, určitě tam něco takového bude.
Jo, tak už vim.. :) viděl jsem ten držák teda už předtim, ale nechtěl jsem to oddělávat, když jsem nevěděl, co to je...:) díky!
majrek001 píše:musíš vytáhnout kryt v kterým vede sání za světlem (ten blíže k blatníku - povolit dva šroubky) a pak už uvidíš držák co drží baterie a také je potřeba odjistit držák pojistek na baterce
Držák pojistek jsem odmontoval jako první..:) zádrhel byl v tom spodním držáku..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“