Touareg V10 koupě - pomoc

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od Archaon »

Ahoj, mám vyhlídnutou V10ku a potřebuju někoho, kdo má VAG, rozumí tomu a sjede se se mnou na to podívat. Je to někde u Vysokého Mýta, pojedu se na něj podívat autem z Prahy takže můžu vzít sebou, případně někam dojet. Čas i práci samozřejmě zaplatim, budu rád když se mnou pojede někdo ke komu pak budu moci jezdit na servis.
Ještě než mi sem všichni začnoz psát jak je V10 mrdka :-) všechno samozřejmě vim, ale upřímně - než koupit za 250 něco co je možná ok možná ne, anebo za 150 něco v plný palbě a nechat si kilo na servis, myslím že je jistější varianta 2. Potřebuju auto se kterym vezmu rodinu 2x ročně na dovolenou, o víkendu si nim vyjedu pro radost a možná s nim občas odveze žena děti do školky :-) takže nájezd tak 4 tisíce za rok a nejsem na něj odkázán (mám "nezničitelný" Passat 3c 1,6 MPI najeto 83tisíc takže na něj spolehnutí je). Předem díky!

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od selkie »

Dovol mi jednu myšlenku. Proč V10 stojí kilopade? Protože každej zjistí, co stojí servis a pomalu i kvůli výměně vzduchovýho filtru musí motor ven... K tomu né moc príma cena spotřebáku a výsledek je, že tyhle auta za kilo pade budou ve většině případů pasti, do kterejch zahučíš kilo klidně i během jediný návštěvy servisu...

Proč ne benzín, při takovým nájezdu?
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od Archaon »

Benzin je preferovana varianta,ale bohuzel sem nic kloudneho zatim nevidel.Jestli o nejakem peknem levnem vis dej vedet... W12ky jsou strasne drahe...

Uživatelský avatar
Jurasch
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 282
Registrován: 06.10.2011 12:51
Bydliště: LIBEREC

Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od Jurasch »

selkie píše:Dovol mi jednu myšlenku. Proč V10 stojí kilopade? Protože každej zjistí, co stojí servis a pomalu i kvůli výměně vzduchovýho filtru musí motor ven... K tomu né moc príma cena spotřebáku a výsledek je, že tyhle auta za kilo pade budou ve většině případů pasti, do kterejch zahučíš kilo klidně i během jediný návštěvy servisu...

Proč ne benzín, při takovým nájezdu?
Kolik si jich měl těch V10?

Uživatelský avatar
selkie
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od selkie »

Jurasch píše: Kolik si jich měl těch V10?
Obligátní a trapnej dotaz. Ani jednu, protože jsem jich dost viděl na servisu - ať už Touarega nebo Phaetona.

Ten motor je prostě provar a ví se to.

Další věc je prodejní cena, kdyby to nebyla taková past, tak by tenhle exkluzivní model, mnohdy v plný náloži, nestál stejně jako R5 na pružinách.
Autoservis všech značek, troufnem si i na kamion.

Specializace na Bentley, Porsche

Odtah skoro zadarmo a pro klubáky ještě sleva :D 732 201 994

Tlučhuby:
- Marek 3L
- MILDA SM

Uživatelský avatar
PavelSv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 535
Registrován: 22.01.2010 17:50
Bydliště: Deblín 30km od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od PavelSv »

Jen vsuvka možná bych to tak neodsuzoval. Viděl jsem za poslední týden 2 jeden cena před slevou 400 druhý 250 oba prvotřídní vrány tak si vyberme tyto kusy mohou za tu cenu jen překvapit a když to bude šrot....

Uživatelský avatar
Benik
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 481
Registrován: 29.09.2010 14:46

Příspěvek od Benik »

v10 fakticky ne a za 150 tam urcite napriklad nebude fungovat jedno turbo atd atd atd atd atd... urcite nejaka 2004...fakt nebrat, za 150 se daji koupit lepší kary jen tak na dovolenou ;-)

Archaon
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 03.01.2010 18:29

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od Archaon »

Chlapi já vám všem opravdu děkuju ale jak sem psal, neřešme tu výhody a nevýhody V10, tím stádiem už jsem si prošel a je tu o tom asi půlka fóra :lol: ano samozřejmě jsou tam ta zakletá turba ale jak píšu, proto si nechám alespoň kilo - kilo pade na servis, počítám s tím. Navíc co mám v oku je má měněné před 30ti tisíci obě dvě. V10 má absolutně strašnou pověst (právem) a proto se prodává za směšně ceny. Byl bych idiot kdybych si myslel že kára za 2,5 mega teď bude za 150 a bude to sednout a jezdit dalších 10 let.

Takže zpět k věci - je tu někdo, kdo tomu opravdu rozumí (ne přečetl jsem si na fóru že V10 je mrdka a taky mám doma čínský VAG na svého Golfa 1,6i z roku raz dva - v té kategorii jsem i já, ale potřebuju někoho alespoň trochu fundovaného), já mu zaplatím a on se se mnou pojede na to auto podívat? Díky

miky20
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 20.06.2009 13:50

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od miky20 »

Psal jsem sz

petr.ch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 04.05.2015 11:55

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od petr.ch »

ahoj, já jsem v tomto stejnej jako ty. všichni mě od V10 odrazovali a já jim říkal, že je mi to jedno, že s dražším servisem počítám. Koupil jsem V10, po měsíci padal do nouzovýho režimu (regulace turba). Nová regulace se koupit nedá, takže celý turbo a z něj jsem použil regulaci. Za pár týdnů klekla druhá regulace, takže další nový turbo. Stejně jako ty jsem si myslel, že tím už turba řešit nemusím a mám klid. Jenže dva měsíce po záruce (najeto necelých 20tisíc) opět padalo do nouzovýho a zase regulace na turbech. Auto jsem měl necelý 4 roky a najel něco málo přes 30tis. Spočítal jsem si, že jsem za tu dobu dal do servisu přes 200tis. Už jen výměna všech náplní je neskutečnej balík, výměna čidel výšky podvozku(2x), nefunkční alternátor, termostat, regulace turb, pneumatiky (za tu dobu 3 sady!) předky jsou hned holý a to jsem jezdil zatáčky fakt hodně opatrně abych je šetřil(seřizování geometrie nepomůže-předek je prostě moc težkej). To nemluvím o tom, že u tak starýho auta už jsou v háji tlumiče, který nejspíš nikdo neměnil, protože jsou prý jako celek s měchem a stojí to samozřejmě ranec. Mě to už přes nerovnosti slušně klepalo. To ani nemluvím o tom, že auto několikrát za zimu úplně vyflákalo obě baterky z ničeho nic (přes noc) a nešlo ani odemknout centrálem a kvůli zaslepeným zámkům se muselo otevírat přes kapotu. Je to auto na který se nedá spolehnout a jsem rád, že mám ještě passata 2.5tdi 132kw, na kterýho jsem se mohl spolehnout, protože s touaregem bych si netroufl vyjet nikam dál od domu. Touarega jsem prodal a je to to nejlepší co jsem mohl udělat. Zlatej passat :-)

texo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 08.03.2014 17:08

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od texo »

Připojím svou zkušenost. Ne teda konkrétně s V10, ale zkušenost s přístupem "nechám si zbytek peněz na servis"....

Pořídil jsem auto (2.5TDI V6, automat, čtyřkola), které mělo také špatnou pověst, ale já na to nedbal a říkal si, že si nechám zbytek peněz na servis (75% pořizovací ceny). No a po půl roce byly peníze na servis spotřebované a ještě nebyl konec, pořád se objevovaly další a další věci na opravu či na běžnou údržbu. Jsem rád, že jsem takové auto už prodal, bohužel s obrovskou ztrátou vložených peněz a s poučením pro příště.

A pokud Petr.ch píše, že považuje mnou zmiňovanou V6 za spolehlivou a udržitelnou, tak si nechci ani představovat jaký je V10 Touareg.

PS: možná narazíš na dobrý kus v dobrém stavu a s budoucí minimální náročností na opravy. A pak se nám všem tady vysměješ ;-)

PS2: dle tvého popisu a nájezdu km bych to viděl na benzín V8 4.2, které jsou také velmi dobře vybaveny a hlavně to jsou osvědčené motory.

petr.ch
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 04.05.2015 11:55

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od petr.ch »

Pořídil jsem auto (2.5TDI V6, automat, čtyřkola), které mělo také špatnou pověst, ale já na to nedbal a říkal si, že si nechám zbytek peněz na servis (75% pořizovací ceny). No a po půl roce byly peníze na servis spotřebované a ještě nebyl konec, pořád se objevovaly další a další věci na opravu či na běžnou údržbu. Jsem rád, že jsem takové auto už prodal, bohužel s obrovskou ztrátou vložených peněz a s poučením pro příště.

A pokud Petr.ch píše, že považuje mnou zmiňovanou V6 za spolehlivou a udržitelnou, tak si nechci ani představovat jaký je V10 Touareg.

No já mám passata 03 2.5tdi 132kW, automat, čtyřkolka. Byl jsem upozorněn na to, že nemám kupovat jinou verzi než 132kW a rok raději od 02 kvůli vačkám. A musím říct, že jsem s ním najel zatím asi 60tis. a kromě běžnýho servisu jako destičky a tlumiče jsem měnil jen nějakou kladku která kvílela. A všechno je to v podstatě za pusu oproti cenám na Touarega. Když jsem měnil přední desky a kotouče na touaregu tak to stálo kolem 13.000,-. Je to fakt všechno neskutečně drahý a neúměrný ceně toho ojetýho auta. Já to auto prodal za 120.000!!! V servisu mě strašili, že na stejnou částku vyjde výměna všech měchů s tlumičema. Je to fakt hrůza. Ale abych V10 jen neshazoval - samozřejmě to svezení je bezvadný a je to luxusní kára. Ale už bych do toho znovu nešel. A další velkej problém je pak takový auto prodat. Pokud má někdo na auto připravených jen 150.000 tak si raději koupí něco normálnějšího s levnějším provozem a ne něco co žere po městě 15l, povinný ručení stojí 10tis. ročně, pneu 20tis., atd. Bohužel dnešní auta jsou sračky snad všechny a je dost těžký vybírat. Proto zatím zůstávám u svého stařičkýho passata:-)

Venda31
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 23.08.2015 20:51

Re: Touareg V10 koupě - pomoc

Příspěvek od Venda31 »

Zdravím přemýšlím o koupi touarega v10 můžete mi prosím napsat své zkušenosti popr. jestli je lepší volbou 3.0 tdi. Diky

Odpovědět

Zpět na „Touareg“