vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
ventasM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 19.04.2009 14:17
Bydliště: Česká Lípa

vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

Příspěvek od ventasM »

zdravím vás pánové moc prosím o radu,z ničeho nic mi začal pašík vynechávat,teda jinak motor běží normálně,ale vynechává mi nárůst výkonu jak kdyby vynechávalo turbo :( včera mi to 40 kylometrů jelo normálně a dnes to zas zlobilo :( zvláštní je že v tu chvíli když to netáhne tak třeba naráz to najednou zabere,všechny podtlaky vyměněny a filtry jsou také pravidelně měněny,děkuji moc za každou radu.

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Příspěvek od lefty12 »

Diagnostika, jinak cvakaji ventily N75 pri zapnutem klicku?

Uživatelský avatar
ventasM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 19.04.2009 14:17
Bydliště: Česká Lípa

Re: vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

Příspěvek od ventasM »

diagnostiku nemám,ale mohl bych u kamaráda ty ventyli cvakají,ještě sem se v tom hrabal pořádně rozhýbal regulaci,ale asi problém nebyl,při projetí,ze začátku to melo snahu táhnout pak zas tupé a vzápětí to zabralo a jelo to normálně a pak zas tupé,prostě to zatáhne jak se mu chce :( napadá mě jestli není přece jen vadný palivák.Zítra zkusím vyměnit a když to nepomůže tak ta diagnostika.Přeci vadné turbo by jednou nešlo a pak zas jo,nešlo by přeci vůbec ne?

lefty12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 129
Registrován: 02.09.2013 18:56

Příspěvek od lefty12 »

Udelej log z jizdy. Na octavii jsem resil obdobny problem, turbo mu netahlo skoro vubec. Dle logu to vypadalo na uplne mrtve turbo a nakonec byl pricpany kousek podtlaku k regulaci.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

Příspěvek od majkl1 »

Pokud ti nouzák skončí aniž bys vypnul zapalování, pak to turbem nebude. Tohle dělá například váha. Nedivil bych se, když bys v paměti závad měl nějakou hlášku o váze. Když z ní nejde signál nebo je z pohledu ECU nesmyslný, pak je dosazena fixní hodnota 550mg a od ní se pak odvíjí vše ostatní, včetně dávkování paliva. Obecně to pak jede asi jako s nouzákem kvůli turbu (jen rozjezd je krapet lepší, ale jen krapet). Pokud během jízdy začne váha zase dávat korektní data, jede ECU podle běžných map a to bez nutnosti vypnout zapalování.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ventasM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 19.04.2009 14:17
Bydliště: Česká Lípa

Re: vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

Příspěvek od ventasM »

Ráno při cestě do práce mi to zas fungovalo,ale těsně před prací to zas začalo zlobit a teď po cestě domu to už jelo jen blbě, přesně tak jen o maličko lépe než na nouzák, ani to nezakouří ten palivák to nebyl,jo také mi dnes známý radil, že by to mohlo být zanešené turbo.Zkusím to tedy o víkendu napíchnout a uvidím zatím moc díky za rady.

Uživatelský avatar
king613
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 18.02.2009 19:38

Re: vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

Příspěvek od king613 »

nesyci ti ta potvora?
je mel jeblou hadici od turba u egr ventilu. je ji asi 5cm. origos stala 1000kc ale ve firme na hadice stala 100kc.
projevovalo se to takhle. proste sahni na tu trubku zespoda. ja ji mel zevnitr rozleptanou olejem a jeblou.

ps stahnul jsem to nekde z webu je to asi na 1h v rohu toho cerveneho krouzku stahnute dvema eskapaskama
Přílohy
agr.jpg
www.stramberk17.cz Ubytování pod Trůbou.

Uživatelský avatar
ventasM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 19.04.2009 14:17
Bydliště: Česká Lípa

Re: vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

Příspěvek od ventasM »

myslím že ne ,není tam nic slyšet a ani není poškozená.Nejspíš to bude ta váha,ale stejně zvláštní že to začalo z ničeho nic :(

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

Příspěvek od majkl1 »

Zkus dát do konektoru váhy diodu, například 1n4007. Stojí asi tak korunu, pokud jí nekuchneš z něčeho doma a dáš jí do pinů 4 a 5 s proužkem na pinu 5. Pokud je to váhou, pojede to lépe, než s dobrou váhou :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
ventasM
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 19.04.2009 14:17
Bydliště: Česká Lípa

Re: vw passat b5 1.9 tdi afn vynechává

Příspěvek od ventasM »

tak dnes sem závadu odstranil,byla to ta váha vzduchu,už to zas lítá jak čert :D Děkuji všem moc za rady.

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“