Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od skacel99 »

Zdravím. Taťka uvažuje nad koupí GVII 2.0 TDi Variant 4motion highline. V konfigurátoru jsou kdejaký asistence,ale to si v novým autě moc připlácet nechce,protože to není až tak důležitý. Otázka teda zní,jdou některý věci,jako například Lightasist,blind spot senzor dodělat později dokódováním,případně výměnou nějakého dílu?
Ještě dotaz na couvací kameru - ta není nikde v konfigurátoru psaná,je součástí parkasistu,nebo parkpilotu?

Uživatelský avatar
koffee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 31.07.2013 17:29

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od koffee »

Co nepůjde dodělat (resp. je finančně neefektivní nekoupit a dodělat):
Lane assist
(Dynamic) Light assist
Rozpoznávání značek
Adaptivní tempomat
Blind spot senzor

Co se týká moderních asistentů - já bych vše radši koupil, než to pak dodělával. Navíc, u tohohle auta v této výbavě a motoru se cena zvedne o kolik, 10 % při objednání všeho? Pokud bereš úvěr, tak měsíční splátka bude max. pár stovek víc. Ale budeš mít 100 % záruku toho, že vše bude fungovat jak má + záruku na funkčnost od VW...

Konfigem na webu se neřiď - u prodejce v PC možná bude

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od oneb1t »

jde to dodelat vsechno nektery veci dokonce jen zapnutim (HHC) ;) nekde se musi menit jednotka (chce si to koupit jeden priplatkovej dil aby namontovali nejvyssi verzi BCM a pak si zbytek muzes nechat u elektrikare dodelat obcas za podstatne nizsi prostredky)
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
koffee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 31.07.2013 17:29

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od koffee »

Nechci se tu pouštět do nějakých diskuzí, ale u Highline je toho spousta v "základu".. Ale když už jsme u toho:
Lane Assist + (Dynamic) Light Assist + Rozpoznání značek = pokud si ho nepořídíš teď, zřejmě OEM nedoděláš, kvůli spoustě chybějícího HW. U VW stojí kolem 16000,- aftermarket podle mě vyjde min. stejně draho.

Adaptivní tempomat a BSS vůbec netuším - podle mě je to možné dodělat, ale za nesmyslné peníze (pokud se bavíme o VW originál řešení) :)

+ jsem našel něco o dodělávání o O3RS http://www.briskoda.net/forums/topic/28 ... ions-list/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
oneb1t
Profík
Profík
Příspěvky: 1016
Registrován: 23.09.2014 22:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od oneb1t »

vsak o tom se prave bavim ze je dulezity si koupit takovou vybavu ktera to vsechno ma a pak si nechat ty ostatni funkce jen pozapinat :) (adaptivni tempomat bude vyuzivat stejnej hw jako automaticky brzdeni apod.)

staci si za 200kc poridit na hodinku pristup do erwinu (nebo poprosit nekoho kdo ho tam ma a tam se da hnedka zjistit ktery soucastky jsou na jakou funkci potreba a kde je to reseny jen SW vypnutim)

kdyz si tu vybavu sikovne nasklada tak muze usetrit klidne 20k coz neni malej peniz

koukal sem na to jen tak z rychliku ale tahle priplatkova vybava "Akční paket Park Assist" v sobe dosti pravdepodobne bude mit vsechen HW potrebnej i pro lane assist a adaptivni tempomat (bez ovladacich tlacitek ale ty stojej polovicku toho co originalni tempomat)
predpokladam ze je to vyreseny pro vsechny systemy jen jednou sadou senzoru
system pro rozpoznavani znacek pujde urcite taky zapnout kdyz bude mit odpovidajici HW z jinyho paketu viz treba
http://www.briskoda.net/forums/topic/29 ... cognition/" onclick="window.open(this.href);return false;

taky jde tohle
Enabling High Beam Assist (intelligent Light Assistant) on models with the Lane Assist Camera
Golf VII 1.4 103kW 2013 - 9"MIB 2.5 discovery PRO, osram LEDriving, MK7.5 zadni LED dynamicky blinkr, lane/sign/beam assist, virtual cockpit, pla 3.0

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od skacel99 »

Auto už máme naceněný z VW,čeká se jenom na prodej současnýho Passata.
Nejde mi o to,že bych ty věci nutně potřeboval,ale potěšilo by mě případný zapnutí věcí "zadarmo". U GV jsem takto třeba rozjel corner,denní svícení,dovření oken při dešti.
Proto se ptám,co jde takto "zapnout" u GVII

Uživatelský avatar
koffee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 31.07.2013 17:29

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od koffee »

No, nechci kazit plány, ale z příplatkových asistentů bez správného HW toho moc zapnout nepůjde (až na dovírání oken při dešti).. Na téměř všechny asistenty, co VW nabízí, je třeba extra HW

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od skacel99 »

Dobře,ale výměna komfortky není až takovej problém. Není to pro mě nějak extra důležitý,jenom mě to prostě zajímá

vasekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.12.2014 19:13

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od vasekp »

Co můžu doporučit si rovnou nakonfigurovat je adaptivní tempomat (ACC), který funguje téměř na 100% a využívám ho opravdu často. Nejkomfortnější je na dálnici, ale hodně užitečný je i na okreskách a občas i ve městě. Je to věc, kterou používám z příplatkové výbavy nejčastěji. Jeho pozdější dodělávka bude složitá - bude potřeba vyměnit nárazník, doplnit radar, vyměnit volant, kódovat...
U Varianta se mi zdá dobrou volbou i parkpilot.. ale to už je na každém :)
Zamyslel bych se i nad xenony...

edit: co se týče Park Assist (PA), tak mám za to, že oproti parkpilotu má navíc asi dvě čidla a funkci automatického parkování. Rozhodně se ale pro PA nemontuje radar pro ACC.
G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; ACC; kessy; Bi-xenony; ergoActive; parkpilot.

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od skacel99 »

S xxenony se víceméně počítá a nad parkasistem se uvažuje,z auta je poměrně dobře vidět

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od mechy »

Park Assist (PA) má oproti parkpilotu navíc čtyři čidla a funkci automatického parkování. Čidla navíc hlídají celou boční stranu (jsou umístěna v náraznících z boční strany)
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
Mirco
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1718
Registrován: 26.09.2007 20:11
Bydliště: showroom.. u PC

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od Mirco »

určitě pokud bude mít auto Bixenon tak Dynamic Light Assist + line assist, Side assist pokud jezdíš často po dálnici....

ACC k manuálu mě osobně až tak nesedí, s DSG to je jiná pohoda :)

Parkassist použiješ dvakrát, třikrát, když budeš ukazovat že Ti auto zvládne zaparkovat "samo" dostačující je Parkpilot + zpětná kamera...

a 100% Ergoactiv sedačky :laugh:

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od Ivoch »

A lze Park Assist nějak rozumně dodělat k Park Pilotu? Zda se musí měnit nějaká řídící jednotka, apod.

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od mechy »

Příplatek k Parkpilotu za ParkAssist je 4000,-. Předpokládám ,že dodělání vyjde dráž (4čidla +práce,atd).
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

jarfra
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 12.09.2014 13:45

Re: Asistenty u GVII - co koupit s autem a co dodělat?

Příspěvek od jarfra »

Parkassist dodělat nejde, alespoň podle informací ze značkových servisů VW.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“