Solární šíbr - zkušenosti

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lukasko144 »

Skusim na takejto nazornej situacii:
Idem na nakup, vratim sa do menej ako 30 min. Odomknem, otvorim kufor, nakladam veci, zaroven otvorim zadne dvere, tiez nieco nakladam a popri tomto nakladani sa normalne zacne stresne okno zatvarat. Nechapem.
Tiez mam Kessynu, pokial ale necham odomknute, tak sa mi urcite same nezamkne.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

lks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.04.2009 17:05

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lks »

marttas píše:také ho tam mám, ale zatím jsem to větrání nějak nepocítil :( , když jsem seděl v autě, tak chvilkama lehce spínal ventilátor, musí se něco někde nastavovat, aby to chladilo více
Já už jsem nad solárním šíbrem dávno zlomil hůl a kdyby se to dalo nějak nastavit tak by mě to docela zajímalo. Problém je v tom, že nějakej magor v koncernu usoudil že to nemůže fungovat neustále protože by se tim asi ošoupal ventilátor. Takže u mě to funguje maximálně půl hodiny po vypnutí motoru a to ještě dost sporadicky. Když jsem porovnával teplotu ve dvou zaparkovaných autech, tak v obou bylo 45°C bez ohledu jestli solár šíbr mělo nebo ne. Když jsem voltmetrem změřil napětí článku, tak normálně dával asi 14V, takže chyba v článku neni. Asi by to chtělo vyřešit úpravou software, ale to mi odmítli jak ve značkovym servise, tak machři co dělaj autoelektriku.

Stejně tak software do climatronicu ? Dal by se někde stáhnout a zaktualizovat ? Navigaci RNS 510 umim, ale jinak je to bída něco sehnat :-(

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od Neználek »

lks píše:
marttas píše:také ho tam mám, ale zatím jsem to větrání nějak nepocítil :( , když jsem seděl v autě, tak chvilkama lehce spínal ventilátor, musí se něco někde nastavovat, aby to chladilo více
Já už jsem nad solárním šíbrem dávno zlomil hůl a kdyby se to dalo nějak nastavit tak by mě to docela zajímalo. Problém je v tom, že nějakej magor v koncernu usoudil že to nemůže fungovat neustále protože by se tim asi ošoupal ventilátor. Takže u mě to funguje maximálně půl hodiny po vypnutí motoru a to ještě dost sporadicky. Když jsem porovnával teplotu ve dvou zaparkovaných autech, tak v obou bylo 45°C bez ohledu jestli solár šíbr mělo nebo ne. Když jsem voltmetrem změřil napětí článku, tak normálně dával asi 14V, takže chyba v článku neni. Asi by to chtělo vyřešit úpravou software, ale to mi odmítli jak ve značkovym servise, tak machři co dělaj autoelektriku.

Stejně tak software do climatronicu ? Dal by se někde stáhnout a zaktualizovat ? Navigaci RNS 510 umim, ale jinak je to bída něco sehnat :-(

Tak to se mi nezdá, protože já kdykoliv přijdu k autu a je sluníčko, tak mi je slyšet ventilátor zvenku a chvilku po otevření dveří se teprve vypne. Teď jsem si konečně nakódoval i jednotku, takže konečně nemusím držet stisknuté tlačídko na DO, ale jen podržím a jakmile se okna rozjedou zavřou se a poté se zavře i šíbr.

lks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.04.2009 17:05

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lks »

lks píše:
marttas píše:

Tak to se mi nezdá, protože já kdykoliv přijdu k autu a je sluníčko, tak mi je slyšet ventilátor zvenku a chvilku po otevření dveří se teprve vypne. Teď jsem si konečně nakódoval i jednotku, takže konečně nemusím držet stisknuté tlačídko na DO, ale jen podržím a jakmile se okna rozjedou zavřou se a poté se zavře i šíbr.
Hele to by mě zajímalo v tom černym autě kolik se ti udělá °C když ho necháš aspoň hodinu na slunci . Co jsem k tomu našel bádání jiných, tak v těch světlejch autech by mělo bejt 45°C a v černejch 65°C. Už jsem taky přemejšlel nad tim, že ta ř.j. toho šíbru je seřízená tak, že maká až při vyšších vnitřních teplotách, což se v mojem bleděmodrym autě s determálnim čelnim sklem nikdy nemůže stát :-( Já jsem dost uraženej, protože příplatek cca 50tis je naprosto k ničemu a všechny servisy od toho dávaj ruce pryč, jakože to je black box do kterýho nikdo nevidí.
Jinak si myslim, že ani to tvoje auto nebude tu solární střechu používat když ho necháš třeba do druhýho dne. Někde jsem to kdysi četl, že ta fce je aktivní jen nějaký čas a asi podle modelovýho roku různě.
Jinak prosím můžeš trochu srozumitelně ještě jednou popsat to tvoje nový naködování toho klíče na stahování oken ?

Uživatelský avatar
marttas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 25.02.2011 17:08
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od marttas »

zdravím, taky jsem měl stř. okno se solárním panelem, ale nepřipadlo mě to, že je to nějakej zázrak, jak stálo auto na sluníčku, tak v krátkých intervalech se rozbíhal ventilátor v autě, nemyslím si, že to snížilo nějak moc teplotu v autě,
ale taky bych poprosil o to kodování, jestli by si ho sem hodil , kde a co pozměnit a jestli to pracuje i s deštovím senzorem, aby se zatáhla okna
VW PASSAT Variant Highline DSG 2,0 TDI 103kW, BMP

lks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.04.2009 17:05

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lks »

marttas píše:zdravím, taky jsem měl stř. okno se solárním panelem, ale nepřipadlo mě to, že je to nějakej zázrak, jak stálo auto na sluníčku, tak v krátkých intervalech se rozbíhal ventilátor v autě, nemyslím si, že to snížilo nějak moc teplotu v autě,
ale taky bych poprosil o to kodování, jestli by si ho sem hodil , kde a co pozměnit a jestli to pracuje i s deštovím senzorem, aby se zatáhla okna

Tohleto já prostě nechápu. Pokud jde o to cracknout nějakej software v počítači PC, tak se vždycky na netu najde spousta vychytávek, ale jak jde o to udělat něco s autem, tak je velkej problém a všichni uměji akorát ptákoviny který jsou udělaný od výrobce pro servisy (stočit tacho, aktivace trojbliku, mlhovkama svítit brzdovky, aktivace denního svícení).

Jinak věci který mě točeji uplně neskutečně nikdo udělat neumí ani za peníze, např:
- Vypnout kompletně vopruz alarm zvuky z přístrojů mimo cvakání blinkrů popř. nastavit hlasitost.
- tlačítkem na parkovací senzory vypnout jen zvuk a nechat signalizaci odstupu na displeji
- potlačit samovypínání výhřevu zadního skla
- aktivovat automatický přiklápění zrcátek po zamčení auta (tak jako to maj škodovky)
- aktivovat dodatečný setření skla po ostřiku (jako maj škodovky)
- aktivovat automatický zavření oken po zamčení auta bez nutnosti na to myslet
- aktivovat zavření oken při dešti
- solární střecha by mohla dobíjet baterku, ale z nějakýho důvodu to tak neni vymyšlený ačkoliv si za ní nechaj zaplatit klidně 50tis kč....

Uživatelský avatar
uncompromised
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2786
Registrován: 19.06.2010 22:11

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od uncompromised »

lks: řekl bych to tak, že, v dnešní době už má každý jouda několik počítačů v domě tak se může po večerch učit co a jak, ale kdo asi tak bude sedět celý dny v autě za pár stovek tisíc a zkoušet jak fuguje systém co tam je, nehledě na to, že by ke každýmu autu musel shánět sotva dostupný softwarový a hardwarový vybavení.
Ty jsi příklad, že samotnýmu se ti nic zjišťovat nechce, jenom bys slízl smetanu. Kdyby ses zajímal, tak bys zjistil, že na Passatu jde tohle:
- aktivovat automatický přiklápění zrcátek po zamčení auta (tak jako to maj škodovky) - ale musíš mít zrcátka s motorkama
- aktivovat dodatečný setření skla po ostřiku (jako maj škodovky) - stačí nakódovat
- aktivovat automatický zavření oken po zamčení auta bez nutnosti na to myslet - minulý týden (!) tu o tom byla diskuze, že to někteří mají v autě
- aktivovat zavření oken při dešti

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lukasko144 »

- tlačítkem na parkovací senzory vypnout jen zvuk a nechat signalizaci odstupu na displeji
toto ide tiez ..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

lks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.04.2009 17:05

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lks »

lukasko144 píše:
- tlačítkem na parkovací senzory vypnout jen zvuk a nechat signalizaci odstupu na displeji
toto ide tiez ..
No neke, to je bomba. Pod jakym pojmem se dá najít postup ?
btw, podle mě by mělo jít i to debilní vypínání ohřevu zadního okna - to škodovky taky maj mnohem inteligentnějc - když se to jednou vypne a řidič to znovu zapne, tak se to pak už samo znovu nevypne až do příštího nastartování

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od Neználek »

4Iks
Dříve jsem musel klíč držet až do uzavření oken teď jej podržím jen do doby rozjezdu oken - dojedou již sami poté šíbr, Kódoval jsem to jak tu někdo již psal v bite 6 zaškrtnout 6.

lks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.04.2009 17:05

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lks »

Tak konečně zase něco konkrétního k tématu. Letos jsem trochu proměřil teploměrem. Muj passat světle modrý se solárním šíbrem a determálním čelním sklem když je venku cca 30°C tak se mu vyhřeje interiér na 45°C , bohužel VW polo bez solárního šíbru a bez determálního skla uplně stejná hodnota 45°C. Dále mám pučenýho černýho passata bez solárního šíbru a tam jsem naměřil 56°C v interiéru. Pro zajímavost jsem dále přeměřil infrateploměrem teplotu laku na slunci (80°C) a teplotu černé palubní desky (88°C). Je to sedan a musim říct že zavřít kuft bez popálení fakt nejde, asi si budu brát rukavice :-)) Takže věřim tomu, že solární šíbr může trochu pomoc u černýho auta, ale všem ostatním bych doporučil spíš volit dobrou barvu karoserie (bílá, stříbrná), než vynálezy typu solární šíbr a determální sklo. Já bych si příště koupil klidně bílýho passata horko fakt nesnášim a v tom černym autě ta klimatizace dělá pěknej bordel (hluk taky nesnášim) :-D

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lukasko144 »

Aj ja by som chcel biele (na Passate este aj dobre vyniknu R-Line doplnky) - podla mna najlepsia farba, no u mna je uz neskoro nariekat.

Minule bolo vonku snad plus osemdesat a normalne seriozne som sa popalil o KESSY klucik, ako som nim siel startovat. Presne ako ked odrezes napr. skrutku, neuvedomis si to, chytis ju a hned chytas nieco studene, lebo si spalis hanky na prstoch, som si "spalil" spodok ukazovaku. :baseball:
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lukasko144 »

ryden píše:Videt pres nej neni, protoze ten vnitrni spodni kryt co je stejny jako strop nejde odsunout - tedy alespon tak to mam ja.
Vetra to paradne, verim ze tech 20 stupnu dolu co rika VW to dokaze udelat.
Funguje bezproblemove. Jednou se mi i stalo, ze jsem vlezl do auta, vetrani hucelo a kdyz jsem zasunul klicek, tak se i strecha sama pootevrela.
Takze za moji malickost spokojenost.. :D
Asi nikto neodpovie, ale tak skusim sa aspon spytat.

Co brani solarnemu stresnemu oknu na to, aby sa dal odsunut len ten spodny sedy kryt tak, ako je tomu aj pri stresnych oknach bez solarnych panelov? Je to len SW osetrene, pripadne je tam nejaka mechanicka brzda, ine motorceky / ziadne motorceky a pod. ?
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Neználek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 140
Registrován: 07.05.2009 20:49
Bydliště: Karlovarsko

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od Neználek »

lukasko144 píše:
ryden píše:Videt pres nej neni, protoze ten vnitrni spodni kryt co je stejny jako strop nejde odsunout - tedy alespon tak to mam ja.
Vetra to paradne, verim ze tech 20 stupnu dolu co rika VW to dokaze udelat.
Funguje bezproblemove. Jednou se mi i stalo, ze jsem vlezl do auta, vetrani hucelo a kdyz jsem zasunul klicek, tak se i strecha sama pootevrela.
Takze za moji malickost spokojenost.. :D
Asi nikto neodpovie, ale tak skusim sa aspon spytat.

Co brani solarnemu stresnemu oknu na to, aby sa dal odsunut len ten spodny sedy kryt tak, ako je tomu aj pri stresnych oknach bez solarnych panelov? Je to len SW osetrene, pripadne je tam nejaka mechanicka brzda, ine motorceky / ziadne motorceky a pod. ?
Nevím jak to mají ostatní, ale když se při zavřeném šíbru, trošku silou zatáhne za mříšky spodku šedého krytu on se odsune a je volně. Ale je vidět pouze solární šíbr nic jiného, ven z auta vidět není.

lks
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 08.04.2009 17:05

Re: Solární šíbr - zkušenosti

Příspěvek od lks »

lukasko144 píše:
ryden píše:Videt pres nej neni, protoze ten vnitrni spodni kryt co je stejny jako strop nejde odsunout - tedy alespon tak to mam ja.
Vetra to paradne, verim ze tech 20 stupnu dolu co rika VW to dokaze udelat.
Funguje bezproblemove. Jednou se mi i stalo, ze jsem vlezl do auta, vetrani hucelo a kdyz jsem zasunul klicek, tak se i strecha sama pootevrela.
Takze za moji malickost spokojenost.. :D
Asi nikto neodpovie, ale tak skusim sa aspon spytat.

Co brani solarnemu stresnemu oknu na to, aby sa dal odsunut len ten spodny sedy kryt tak, ako je tomu aj pri stresnych oknach bez solarnych panelov? Je to len SW osetrene, pripadne je tam nejaka mechanicka brzda, ine motorceky / ziadne motorceky a pod. ?
Já ho mám v Passatu 2009 a jsou to vyhozený prachy. Celá ta logika věci, že to nasává vzduch přes ten černej kryt na rozpálený kapotě skrze nitro rozpálenýho motoru, aby to pak vyjelo to interiéru přes rozpálenou černou palubní desku je naprosto zcestný. Když už tak by to mělo mít zpětnej tah motoru. Moje řídící jednotka to odhalí asi tak po půlhodině větrání že nasává teplejší vzduch a celý to stejně zastaví i když na auto praží dostatek solární energie.
Jinak je nesmysl pátrat po odsunutí tý vnitřní clonky která je neodsunutelná mechanicky protože to okno ve svém principu není ani trochu průhledný. Kdo nemá solární okno a má ho průhledný tak to stejně odsunuje mechanicky a nikoliv motorkem. Motorky posunujou jen až celym tim venkovnim oknem.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“