Rada parkovací brzda..

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od denis.82 »

Ale hosi vzdyt TRW neni zadny radoby repas, to je dobra znacka. Tak se jim asi jeden z X kousku nepovedl. Ja na tom nic divneho nevidim.
Je na nej normalne dvouleta zaruka, tak ho bez reklamovat.
RS6 Performance 445kw

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Qido »

No to by mě právě zajímalo jak to kolega řešil. Konkrétně. jestli to bylo oficiální zastoupení TRW a nebo támhle autovrakoviště z Uherského Hradiště...

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Pompier »

Qido píše:Podle toho co popisuješ.

Rok to fungovalo, takže v jednotce bych chybu nehledal. Zvláště pokud jsi ji zkoušel vyměnit.
To samé s tlačítkem.

Fungovalo to rok, jen co vydržel ten rádoby repas. Pokud vůbec nějaký byl. Jednoduché.

Ještě jednou se ptám, přes koho jsi ty motorky kupoval? Pokud to není tajné....

A na tvoji další otázku proč to po odpojení funguje. Nevím přesně jak to tam je, ale pokud má motorek velký odpor neodpojí ho náhodou jednotka, aby se nespálil? Myslím, že tam je nějaká taková bezpečnostní funkce.
No konečně na konci celé stránky vysvětlení nějaké možné příčiny. Pokud tam taková "pojistka" je, tak už chápu, že by to mohl být motorek.
Jinak ano, je to z oficiálního zastoupení (přes dealera) a je na ně záruka.

Dá se nějak zjistit, který motorek to je ? V jednotce se žádná chyba ohledně motorků neobjevuje :-/

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od hanisz »

Dle mne normalne bys videl zavadu v napajeni motorku a stranu by ti to ukazalo. ja se ted trapim s tim ze kdyz dam rucku tak za nejakou dobu se mi obevi zavada na parkovaci brzde a je to (prvne mi to udelalo jak sem jel v 10vecer z odpoledni z firemnich garazi, proste sem neodbrzdil jeden motorek takze kolegovo auto sup domu pro kabel a notas po napichnuti zavada na leve zadni parkovaci brzde - bez napeti), vymena tacitka nic tak kolo dolu pohybal sem s kabelem do motorku parkovacky pote uz beznadejnych par ran klicem na kola a hle zas to jelo v poho. ted sem uz radeji rucku nepouzival tyden ale po trech dnech se mi zavada zas obevila a porad tam je ale predpoklad muj je ze bud motorek( druhy sem menil pred pul rokem tekla mi brzdovka mekky pedal a neslo brzdit), a nebo kabelaz ci konektor.. ted to budu resit tak snad kontrola promereni a sprej na kontakty pomuze:D
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od hkr »

a nebo necháš u kimika zrepasovat a budeš mít na dosmrti klid.
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od ricom »

nadosmrti asi nééé tak dobrej zase není.. ale minimálně na stejnou dobu jako teď než byl problém.. tzn. 150-200 tis km
hkr píše:a nebo necháš u kimika zrepasovat a budeš mít na dosmrti klid.

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od hanisz »

nejde o to ze bych nedal zrepasovat jde o to jestli to neni fakt v kabelazi kdyz dotlaceni a pobouchani pomohlo na chvili bez vypnuti baterie atd
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
Pompier
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 389
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jablonné v Podještědí (kraj Lbc)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Pompier »

hanisz píše:nejde o to ze bych nedal zrepasovat jde o to jestli to neni fakt v kabelazi kdyz dotlaceni a pobouchani pomohlo na chvili bez vypnuti baterie atd
Už se mi taky stalo, že se mi do konektoru dostala voda za deště (vymačkané to fialovo růžové těsnění). Hodilo to zkrat a jak to vyschlo (vyfoukal jsem vzduchem), tak byl klid :-)
Nicméně to stále není můj problém teď :-D zítra se pokusím načíst jednotku a dám sem výpis :-)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Qido »

No nejsem si jistý, že nám výpis něco řekne.
Já to vidím u hasiče špatně. Prostě špatné motorky, i když jsou repasované od TRW a řešil bych to na záruku.

Uživatelský avatar
sonikmartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 31.05.2015 17:42
Bydliště: Litomyšl

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od sonikmartin »

Omlouvám se že lezu do tématu, ale když už tu je. Neustále mi svítí kontrolka parkovací brzdy (Ozanžová v levém budíku), ale brzda bezproblému odbržďuje a zabržďuje. V jednotce je chyba "Spojkový pedál nespolehlivá informace" nebo něco podobného. Setkal se s tím už někdo??

Děkuji
VW Passat Variant / 2.0TDI 16v / 103kW / Modrostříbrná metalíza

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Qido »

Že by čidlo na spojce? :roll:

Brzda se sama odbrzdí při rozjezdu a zapnutém pásu a potřebuje tedy "informace'' od spojky.

Uživatelský avatar
sonikmartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 31.05.2015 17:42
Bydliště: Litomyšl

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od sonikmartin »

OK to mi tak nejak doslo ze bude asi problem v cidle, ale je mi divné že, nastartuju (musim mit sečláplou spojku) a i to rozjiždění funguje jenom musím zmáčknout tlačítko, samo to neodbrzdí.
VW Passat Variant / 2.0TDI 16v / 103kW / Modrostříbrná metalíza

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od Qido »

Nevím jestli je tam jenom koncák nebo nějaké čidlo s potenciometrem. Takovéto věci moc neřeším s rovnou kupuju.
Otázka na zkušenější.

Uživatelský avatar
kimik
Profík
Profík
Příspěvky: 1062
Registrován: 29.06.2009 18:41
Bydliště: Kladno a okolí...

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od kimik »

....když bude vadný spojkovej snimac - nenastartujes...
KiMiK.

Uživatelský avatar
sonikmartin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 31.05.2015 17:42
Bydliště: Litomyšl

Re: Rada parkovací brzda..

Příspěvek od sonikmartin »

A poradi nekdo co tedy koupit a nebo kde ho najdu?? Zmerit bych to snad umel :D
VW Passat Variant / 2.0TDI 16v / 103kW / Modrostříbrná metalíza

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“