Úpravy komfortní jednotky - diskuze

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od kufus »

Tak to bych to mohl ještě znovu zkusit, nemáš někde náhodou ty ovladače ještě stažené? Ale nikde na netu ani na zahraničních fórech jsem nenašel, že by to někdo rozjel přes usb kabel :D

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od majrek001 »

bayern: jde nakódovat jak už jsem psal pouze dálkové ovládání oken (musíš držet zamknout než se úplně zavřou/otevřou) a automatický dojezd oken jde taky dodělat, ale je k tomu potřeba prodlužovač impulzu (pak už jen stiskneš zamknout a okna+šíbr se vždycky zavřou)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: LCode (panické brždění, atd.

Příspěvek od bayern »

Majrek: tak to mi stačí, klidně to budu držet. Jdu objednat kkl kabel http://aukro.cz/show_item.php?item=5095817830" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) bayern dne 03.06.2015 09:05, celkem upraveno 1 x.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od majrek001 »

ano měl by si stačit
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od bayern »

Díky. :)

Je rozdíl mezi zamknout DO a zamknout tlačítkem v autě nebo automatické zamknutí po rozjetí? Pokud by někdo měl ten prodlužovač impulsů a zamkl by auto zevnitř či by se auto zamklo automaticky nad 20km/h, tak by stále zajížděla všechna okna?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od majrek001 »

to jsem nikdy nezkoušel ale myslím že to nic neudělá.. jen když by se chtěl v autě zamknout kolébkou a měl jsi vytažený klíč ze zapalování tak nevím jestli to náhodou nezamkne na SAFE
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od Goauld »

Zamykací tlačítko v autě je v podstatě nezávisle na zamykání DO, nebo klíčem. Slouží jenom pro zamčení uvnitř auta, neovládá stahování oken a neaktivuje SAFE západku pro znemožnění otevření dveří zevnitř auta. Prodlužovač impulsu se napojuje na dráty ovládání zámku, funguje stejně jako bys držel klíč otočenej dýl aby se otevřeli, nebo zavřeli okna.
Programování zamykání dveří pri rozjezdu nemá vliv na ovládání oken.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od majrek001 »

mě se zdá, že na 2,5G to zamklo dveře na SAFE když nebyl klíč v zapalování (ale možná se mi to plete nebo byl zrovna nějaký vakl v komfortce), ale u 3G to vždycky fungovalo zcela správně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od bayern »

Zítra mi přijde KKL USB kabel. MKM už mám registrované a nainstalované. Hned vyzkouším, jestli si bude MKM rozumět s mojí komfortní jednotkou a jestli se mi povede aktivovat DO ovládání oken. Ještě zkontroluji, jestli mi bliká u řidiče ta červená dioda (SAFE), protože mám pocit, že nesvítí (nebliká). Vím, že když jsem auto koupil, tak blikala a postupně jak zkouším různé věci, tak od té doby nebliká :D . Ještě na to byl nějaký ten "fígl" 2x zmáčknou DO zamkni a ono se to nějak aktivuje.
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od majrek001 »

bude si rozumět pokud rok 2003 v popisce platí..

pokud ti neblika dioda po zamnčení DO/klíčem tak bude vadný některý zámek (múžeš to například vyzkoušet že se zamkneš dálkou v autě a budeš postupně zkoušet otevřít klikou dveře pokus fungují správně tak otevřít nejdou (po puštění kliky čudl zase zajede), pokud některy na dvě zatáhnutí otevřeš tak ten zámek blbne nebo diagnostika to bude taky vypisovat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od Goauld »

majrek001 píše:mě se zdá, že na 2,5G to zamklo dveře na SAFE když nebyl klíč v zapalování (ale možná se mi to plete nebo byl zrovna nějaký vakl v komfortce), ale u 3G to vždycky fungovalo zcela správně
To spíš byl vakl v elektrice, nebo komfortce, já mám 2,5G a je jedno jestli je klíč v zapalování nebo ne, zamkne to vždycky bez safe. Nikdy sem se nesetkal s autem, kde by to fungovalo jinak.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od majrek001 »

ale myslím až po namantování prodlužovače impulzu skrz dojezd oken - je možný, že byl nějaký vakl v elektrice, ale vše fungovalo správně
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od Goauld »

Pokud ten prodlužovač připojíš na dráty od zámku, na stejny místo kde se klasicky připojuje dálka nebo alarm, tak by to nemělo mít absolutně žádnej vliv, protože vedení od zamykacího tlačítka je jinde. Navíc kdekoliv jinde než na drátech od zámku, by to neovládalo okna. Tlačítkem pro vnitřní zamčení to nejde ani když prodloužíš impulz a standardně to nikdy nezamče na safe.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od majrek001 »

vždycky je připojuji mezi zámek a dveřní jednotku.. jak řikám mohl tam být vakl komfortce zrovna - zapojuji to pořád stejně a vždy fungoval automatický dojezd oken (taky jsem z toho trochu nechápal proč se to ovlivňovalo)
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: LCode (panické brždění, atd.)

Příspěvek od bayern »

majrek001 píše:bude si rozumět pokud rok 2003 v popisce platí..

pokud ti neblika dioda po zamnčení DO/klíčem tak bude vadný některý zámek (múžeš to například vyzkoušet že se zamkneš dálkou v autě a budeš postupně zkoušet otevřít klikou dveře pokus fungují správně tak otevřít nejdou (po puštění kliky čudl zase zajede), pokud některy na dvě zatáhnutí otevřeš tak ten zámek blbne nebo diagnostika to bude taky vypisovat
Ano rok výroby 100% platí. Dneska jsem omrknul SAFE a funguje. Pokud zamknu auto 1x = SAFE, pokud 2x = BEZ SAFE.

Takže ten prodlužovač se připojí na kabel SAFE a na všechny tlačítka (nahoru)? Tím se zatáhnou okna? U zámku jsou někde dráty, kam se takové věci připojují ?
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“