Jaké palivo ? poraďte

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od Deadpool »

Dobrý den, chci se zeptat mám passat 3c 2.0 fsi a v techničáku mám že musím lít natural 98 chci se zeptat stane se něco když bych tam nalil palivo ze shell V-power Nitro + racing a nebo normálně ze shellky lepší natural 95 ? mám kupony a rád bych je použil. Předem díky za odpověď

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od Deadpool »

ještě liju do nádrže aditiva vif super benzín pomohlo by to nějak abych neodrovnal motor nebo něco ?

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od lumpo »

já to střídám dle potřeby... jako kolikrát je lepší vzít 95tku, která je čerstvá - na pumpě, kde je velká výtoč než nějakého ležáka 98 nebo 100oktan... VIF benzín dávám taky... Motor si spokojeně přede...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od Deadpool »

takže je jedno jaký benzín tam naliju když tam liju s tím i ty aditiva ?

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od lumpo »

Uplne nejlepsi je tam lit 98oktanu a vice... Ale i na 95tku to normalne jede. Vifem tomu jen pomuzes.
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od KJirka »

hlavně tam prosimtebe nelej naftu, to je zásada
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od Deadpool »

KJirka: Abych pravdu řekl, tak tvůj komentář jsem přímo čekal:-) všude kde koukám, tak máš všude chytrý komentář a na všecko musíš narážet a mít blbý kec:) tebe musí mít hodně lidí rádo přitom stačí napsat normálně a v pohodě nikdo nemůže být tak chytrý jak ty:) jen jsem se zeptal a určitě ostatní taky v jiných komentářích, ale to je to tvá věc :) nic ve zlém, ale tak ty jsi určitě sám odpovíš:) lumpo: děkuji za info a za radu. ono když máš benzín je jasné že nenaliješ naftu logicky, jestli to měl být pokus o for tak haha:) já se ptal o radu a né o sračku.

Uživatelský avatar
prassat
Pilot
Pilot
Příspěvky: 773
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severozápad

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od prassat »

Motory FSi obecně jsou konstruovány na N98, na N95 jezdí, ale dlouhodobě se více zanáší karbonem.
Passat B8 sedan 2016, BiTDi, DSG 4x4 @ 223 kW/560 Nm
Superb sedan 2009, V6 3.6 FSi, DSG 4x4 @ 191 kW/350 Nm
Fabia 2005, 1.4i 16V + automatka @ 55 kW/126 Nm

alxx1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 07.10.2013 00:13
Bydliště: SK - BA

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od alxx1 »

Mam rovnaky motor s 4Motion, ale neviem, ci bez 4M byva rovnaky kod (u mna BVX), na viecku nadrze mam 98(95)...takze 98 (a vyssie) odporucany, 95 pripustny...je tu par uzivatelov, co viem, ze jazdia na 95 aj dlhodobejsie a ziadne negativa...ja osobne tankujem 98 a pridavam este VIF, ale semtam sa stane, ze 98 nemaju, tak tam dam aj 95...je to o chlp hlucnejsie a nejde to tak zivo do otacok, spotreba na moje prekvapenie rovnaka, ako s 98... na niektorych diskusiach som cital aj nazory, ze dlhodobe uzivanie 95 moze mat nie moc dobry vplyv na lambda sondy (su tam tusim 4), ale co je na tom pravdy, netusim...asi by vyrobca natvrdo nariadil 98 a vyssie...
takze moje odporucanie, ked 95, tak radsej s VIFom (trochu pomoze pri cisteni od karbonu), idealne 98 a vyssie (a tiez s VIFom :D )
Passat Variant 2.0 FSI, B6, 4M, M6, BVX, 2006
Passat Variant 2.0 TDI, B8, 4M, A6, DFC, 2015

Deadpool
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 29.09.2014 21:51

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od Deadpool »

Děkuji za info naliju tam ze shellky tu racing power nitro s vifem ať ty kupony využiji :P díky to tuším je V100 oktanem.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od Qido »

Koukni na stojanu na pistoli kolik to má oktanu. Pamatuji si,že slavné v-power racing byl jenom 95 oktanu.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Jaké palivo ? poraďte

Příspěvek od KJirka »

Deadpool píše:KJirka: Abych pravdu řekl, tak tvůj komentář jsem přímo čekal:-) všude kde koukám, tak máš všude chytrý komentář a na všecko musíš narážet a mít blbý kec:) tebe musí mít hodně lidí rádo přitom stačí napsat normálně a v pohodě nikdo nemůže být tak chytrý jak ty:) jen jsem se zeptal a určitě ostatní taky v jiných komentářích, ale to je to tvá věc :) nic ve zlém, ale tak ty jsi určitě sám odpovíš:) lumpo: děkuji za info a za radu. ono když máš benzín je jasné že nenaliješ naftu logicky, jestli to měl být pokus o for tak haha:) já se ptal o radu a né o sračku.
Tak když "nic ve zlém", proč to takhle píšeš ? Je fakt, že jsem tam zapomněl dát aspoň deset vytlemených smajlíků, kvůli lepšímu pochopení. Tak, jak jsi ten dotaz zformuloval v názvu tématu, si to o podobnou odpověď trochu řeklo. A hlavně jsem si okamžitě vzpomněl na jednoho našeho bývalýho zaměstnance, kterej naopak dolil do nafty benzín, jako by se nechumelilo a pak se divil, že ten motor nějak divně bouchá. A jestli seš suchar, beze smyslu pro humor, tak se ti omlouvám. Zřejmě jsem se dotknul tvého útlocitu, slečinko.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“