Systém ALS

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Vrtis87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.06.2015 13:05

Systém ALS

Příspěvek od Vrtis87 »

Zdravim, omlouvám se jestli se to tu někde řešilo ale měl bych dotaz. Koupil jsem VW passat 2006 a při nastavení spínače světel do polohy automatické ovládání tlumených světel mě nesvítí nic ani když povolim ruční brzdu. Nevíte čím to může být? Díky za brzkou odpověď

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Systém ALS

Příspěvek od KJirka »

možná mám nějaký mezery ve vědomostech, ale co s tím má společnýho ruční brzda ? Nejsem si teda úplně jistej, jestli ti dobře rozumím. Bavíme se o automatickým spínání světel, mezi denním svícením a tlumenými světly ? Tam musí být světejnej senzor, kterej při snížený intenzitě světla přepne z denního na tlumený. Tohle máš na mysli ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nemo »

On to asi prepol za dna, tam to senzor nezapne, treba skusit vecer. Alebo na auto ti nesvietia ani xenony? Trosku specifikuj .

Sent from my Lenovo X2-CU using Tapatalk
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Re: Systém ALS

Příspěvek od LukasD »

Ruční brzda s tím má společné to že když je nastavené denní svícení amerika tak při zatažené brzďe nic nesvítí.
Hele a když dáš na vypnuto tak ti něco svítí? Jestli ne tak nemáš nastavené denní svícení. to budeš muset navštívit nekoho s vagem kdo ti to aktivuje. Jestli svítí na nule tak to bude asi špatný spínač světel.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Systém ALS

Příspěvek od KJirka »

to s tou ruční brzdou se určitě taky kóduje, ale žádný z mých aut to nedělalo a nedělá. Ale to je jedno. To auto může mít přepínač se symbolem na automatický spínání světel, ale ten senzor tam vůbec nemusí být. Takhle jsem to měl v předchozím CC třeba. A jestli mu nic v poloze na "auto" nesvítí, nemusí to denní mít, jak říkáš, ani nakódovaný.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Re: Systém ALS

Příspěvek od LukasD »

To ano nemusí mít senzor ale já sem to měl na scandinávia a když sem dal nulu nebo auto ve dne tak my svítilo celý auto krom palubky.
Když sem to přepl na Ameriku tak se na nulu nebo auto ve dne rozsvítili jen potkávačky bez parkovaček a bez palubky a automaticky bylo nastavené vypnutí světel po zatažení brzdy co se ale dá deaktivovat. A třetí možnost že to někdo vypnul úplně.

Vrtis87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.06.2015 13:05

Re: Systém ALS

Příspěvek od Vrtis87 »

Zkoušel jsem to ve dne. pri vypnutých svetlech nesvíti vůbec nic a když to dám na ten symbol tunelu tak nesvíti taky nic nejspíš to tedy nebude nastaveno. A je to težké nastavit?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Systém ALS

Příspěvek od KJirka »

pro toho, kdo to s VAGem umí, otázka vteřin
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Re: Systém ALS

Příspěvek od LukasD »

No pokud víš co a jak s Vagem tak je to otázka opravdu vteřin pokud ne tak bych sehnal někoho kdo ti to udělá. Jde o to odkud jsi.

Vrtis87
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 09.06.2015 13:05

Re: Systém ALS

Příspěvek od Vrtis87 »

Aha a měl bys nějaký přibližny návod jak to zapnout přes VAG ? Mám známého s VAGem nevim zda by to zvladl ale snad ano jsem ze Svitav. Když už tam je ta poloha ve spínači tak je škoda to nevyužít

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Re: Systém ALS

Příspěvek od LukasD »

Připojíš VAG Dáš jednotku 09 - centrální kódování klikneš na kódování otevře se ti tabulka dáš kalkulačku dlouhého kódování a hned na první stránce máš výpis. Pokud chceš aby svítilo celé auto tak zaškrtneš bit 3 Pokud chceš jen potkávačky tak zaškrtneš bit 4. Pak jen vše potvrdit a je to po znovuzapnutí klíčku vše pojede jak má.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Systém ALS

Příspěvek od KJirka »

kdo si VAG koupil, tak tohle snad ale ví. Neumím si představit, proč by ho jinak měl.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
LukasD
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.04.2013 11:33

Re: Systém ALS

Příspěvek od LukasD »

To je taky pravda měl by to znát a měl by to vědět.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Systém ALS

Příspěvek od tornado1 »

udělám ti to v Humpolci jestli chceš nebo zkus svého kámoše.... pro mně otázka 5sec
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Systém ALS

Příspěvek od KJirka »

tak vidíš, Tornádo je dokonce rekordman. Sice k němu hodinu a půl pojedeš, ale budeš to mít v rekordním čase :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“