Přidám/uberu..auto zacuká 1,6 16v

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Přidám/uberu..auto zacuká 1,6 16v

Příspěvek od Sonny »

Ahoj,
nevím jestli to sem patří,nevím jestli to má spojitost s motorem nebo převodovkou..nebo je problém jinde.

problém:
Jedu normálně,sundám nohu z plynu a auto udělá..cuk cuk a až pak brzdí motorem.To samé když plynule přidám plyn,prostě je tam jemné cukání,nic výrazného.jako kdyby někde bylo něco volnějšího.může to být i převodovka??

Další věc...rozjíždím se na jedničku,jen lehce aby se auto rozjelo,hned tam dám dvojku,pouštím spojku a otáčky jsou cca 1200ot/min. a šlápnu na plyn a auto zase zacuká,ale podstatně razantnějí!!ale nedělá to vždy! může to mít nějakou spojitost s výše popsaným problémem???

Díky za jakoukoliv radu,snad to není převodovka :?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Přidám/uberu..auto zacuká 1,6 16v

Příspěvek od majrek001 »

to cukání je si myslím normální.. mě to taky cukne když pustím nohu z plynu a sešlápnu (jeden čas mi to nedělalo když jsem měl čerstvě vyměněnou klapku z 1.8t , ale po měsíci to zase začalo cukat, ale možná to nemělo souvislost)..

a k tomu druhému 1200 je docela dost málo to cuká protože to je podtočený
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Přidám/uberu..auto zacuká 1,6 16v

Příspěvek od kufus »

mě to dělá jenom cuk :lol:

Uživatelský avatar
Kobrovnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 01.01.2013 12:48
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidám/uberu..auto zacuká 1,6 16v

Příspěvek od Kobrovnik »

S cukáním mám stejný problém a už jsem to to u četl hodněkrát, asi je to "přirozený" jev auta. Jsem si myslel, že je to EGR ventilem, proto jsem ho sundal komplet celé sání zpětné sem vyčistil a dál zpět ale stejně to občas cukne dále.

Nejvíce mě zaráží jak se mi někdy stane, že když jedu na 4. kvalt, pak uberu plyn lehce do záběru (spotřeba cca 2/100) skoro nemám ani sešláplé a pak na to šlápmu, tak auto někdy hopsne jakoby jsem rychle pustil spojku a nevím proč to dělá, není to často ale občas mi to udělá, nějaký nápad?
Otáčky mám okolo 3 tis, takže si nemyslím, že je to málo, jezdím denně tankuju tam už skoro rok N100 MaxMotion OMW.

Těžko říct
Golf IV. 1.6 16V BCB + filtrbox

Uživatelský avatar
kufus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 27.09.2014 22:59

Re: Přidám/uberu..auto zacuká 1,6 16v

Příspěvek od kufus »

Mě to nejvíc škubne při přechodu akcelerace/brždění motorem. Je to nejspíš vůlema, co se za těch x let vytvořily v diferáku/převodovce. Silentblokama to není (aspoň u mě ne). Pak to může dělat ještě spojka, přítlačný talíř...prostě těch vůli se tam může za ty roky nasbírat hodně a pak to cukat. Nijak jednoduše to prostě ve většině případech nevyřešíme :mrgreen:

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Přidám/uberu..auto zacuká 1,6 16v

Příspěvek od Sonny »

Díky za názor,toto cukání teda nebudu řešit.jsem si myslel že je to nějaký silentblok nebo dokonce převodovka.prostě vznikají vůle a je třeba nad tím nepřemýšlet :D

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Přidám/uberu..auto zacuká 1,6 16v

Příspěvek od Sonny »

majrek001 píše:
a k tomu druhému 1200 je docela dost málo to cuká protože to je podtočený
Já vím že je to podtočený.normálně to nedělám ale....když je auto trochu v pochybu,třeba z kopce,odbrzdím,auto se rozjede a zbytečný tam dávat jedničku a tak tam dám dvojku a jedu.a někdy i při rozjezdu.ALE to cukání dělá jen někdy!!!! to je to divný.
Jako kdyby docházel benzín nebo vynechávalo zapalování..a myslím že i při vyšších otáčkách(cca 1600)
Budu to dál sledovat a psát sem...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“