Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od trhac »

B_Jirka píše:Díky za odpovědi :-) Když budou řemeny dole, dá se nějak spolehlivě poznat umírající volnoběžka toho alternátoru?

Trhač:

Ty venkovní kladky, o kterých se zmiňuješ že pískají.. to jsou ty, které jsi poslal v odkazech výše?
JJ je to tak jak je psáno

Uživatelský avatar
Goodicek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 362
Registrován: 27.09.2013 17:45
Bydliště: Vlčnov

Re: Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od Goodicek »

Volnoběžku poznáš tak že když otočíš rotorem a současně budeš držet volnoběžku tak na jednu stranu se točí, na druhou nikoliv. Jde to třeba šroubovákem (hlavně sundat baterku předtím, nechtěl bych vidět ty jiskry a řemen) Jinak ty ceny není to víc jak měsíc co jsem to kupoval. Napínací kladku s hydronapínákem na příslušenství 2500,- a napínací kladka klimakompresor 800. Výrobce INA. Nic jinýho kromě opravdu origo a INA bych tam nedával, a myslím si že origo bude taky INA. řemeny Contitech na příslušenství 150 na klimu 100. Volnoběěžku altíku seženeš za 1000 též INA dále Rozvody i s Pumpou cca 4000-5000, INA co jsem naposled koukal. Ceny jsou sice na 85 kw ale nemyslím si že to bude moc jinší na 96 kw
EX- Feldari 1.3 BMM - Sporák
EX- Ford Transit VI, T350 - 92 kW - 2.4L Duratorq TDCi - DOFA

VW Passat Variant B5 - 85 kW - 1.9 TDI PD - ATJ
Ford Transit VII, T350 - 103 kW - 2.4L Duratorq TDCi - H9FB

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od majrek001 »

ZbynekCZ: to je dobrá zlodějina - dával jsem vše origo rozvodovou sadu, vodní pumpu X-ková a drážkový pomocný řemeny a vyšlo mě to na 3200,- ve škodovce skladovkou po slevě, tak pultovka mohla být kolem 6000,-

práce tak cca odpovídá
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od Ivan.M »

Rozvody mě tedˇ taky čekají, INA je rozumná varianta co tam dát, dělají některá ložiska i do original sad z továrny, pak ještě SKF ale to jsem tady někde četl že krom velké kladky jsou v sadě SKF lořiska od INA. Takže INA. Celou sadu, ostatní podle uvážení, pokud má člověk peníze na kladky a řemen je lepší samozřejmě komplet vyměnit. Zase jsem ale zstánce toho že když kladky origo na drážkovém řemenu je bez vůle jde hladce ani nešustí nebo nešumí tak ji tam nechat. To je na každym co si do auta dá nebo ne, následky si potom nese sám.
Nechci zakládat nové téma a za pul roku se to tu neřešilo. Ted mě čeká ještě těsnění pod hlavou, diagnoza je jasná buď těsnění nebo hlava uvidí se až se sundá. Při tom taky kdo chce: natlakovat vyzkoušet, srovnat, ventily, vstřiky,šrouby. Rozvody i s tím. To je opět na každém jak se rozhodne, nebo bude muset a na financích. Všechny těsnění kolem aj...
Co ještě mě u toho nejspíš ještě čeká?
Budu muset vypustit climu, nebo ji sundám bez toho. Třeba...
Auto mám cca rok a ještě nevím co jak u toho má jaké úskalí už jsem udělal brzdy komplet, rozdělal si zadní brzdovej válec taky komplet samoštel ven a má to některý věci řešený dost blbě. Což je u každýho auta pár vychytávek.
No nic očekávám radu na otázku ohledně demontáže hlavy a těsnění. Co všechno potom nechat udělat srovnat víme to je popsáno v tématech. Pokud bude chuť chtěl bych to zfotodokumentovat a udělat stručnej návod na téma "Hlava+Rorvody"

Uživatelský avatar
peter9587
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.03.2011 20:10

Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od peter9587 »

Som našiel pekne video ako vymeniť rozvod aj s popisom https://m.youtube.com/watch?feature=you ... yc-2I0ANA0" onclick="window.open(this.href);return false;


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
VW Passat B5.5 TDi 96kW

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od Ivan.M »

Tak to asi ani fotit nebudu, na tom youtube je to popsaný dobře. Uvidim spíš potom kolem tý hlavy až pujde ven, Před barákem na parkovišti :-D jedna garáž tu mám napůl s kolegou jako sklad do práce a druhou 20 kiláků. Doma to mám u nosu ale trochu nekomfort. To je do jinýho tématu....

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od petule007 »

ahoj použiji toto táma chci dělat rozvody....ale mam 1.9 tdi 96kw 2003 na cardo nd. mě to ňák mate muže mě nikdo nahodit co koupit..... http://www.autodily-cardo.cz/nove/sada- ... 530020132/" onclick="window.open(this.href);return false; mam to dobře

bobyz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 12.03.2013 21:29

Re: Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od bobyz »

Ahoj, máš to dobře dával jsem tu stejnou na tu samou motorizaci a r.v. také 2003. Nevím kdo ti to bude dělat nebo jestli sám tak je dobré mít aretační přípravky + VAG na doladění synchronizace vačka/klika. Doporučím rovnou vyměnit i řemeny od altíku + klima a ještě překontrolovat volnoběžku alternátoru. Když už to máš rozdělané tak to udělat vše.

Uživatelský avatar
petule007
Závodník
Závodník
Příspěvky: 654
Registrován: 10.11.2008 16:45
Bydliště: Liberec

Re: Doporučení rozvodové sady, případně i pomoc s výměnou?

Příspěvek od petule007 »

Děkuji ... :drinks: volnoběžku altíku, plus napínací kladku jsem dělal i s řemenama
tak mě čekají jen rozvody a olej.....

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“