Turbo?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
LukeMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 18.06.2015 09:11
Bydliště: Praha-západ

Turbo?

Příspěvek od LukeMa »

Zdravím,

mám od včera problem se svým passatem, nejprve mi na dalnici v cca 120 parkrát škubnul a začal ztrácet tach, dojel jsem na parkoviště a nechal ho pár hodin stat, následně při jízdě začal silně kouřit (něco mezi šedým, tmavě šedým kouřem) a smrdí jako nespálená nafta. Auto nemá výkon,kouří a cca při 1600-2000 otáček občas škubne nebo si zachrochtá - většinou 3-4 zasebou. Auto se občas chytne a táhne ale po sundání nohy z plynu se situace vrátí.Na palubce nic nesvítí a na diagnostice vypadla chyba ohledně tlaku kolem turba. Přesné znění hlášky budu mít během dne.

Auto sem nechal radši odtáhnout, kouř z výfuku a zvuk z motoru mě dost děsil.

Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?netuší prosím někdo jestli odešlo turbo nebo spíše hledat v hadicích kolem turba?

Jde o Passat r.v. 2004 , 1.9TDI 96kW motor AVF v manual 6ti kvalt.
VW Passat B7 2013 2.0TDi combi 103kW
VW Passat B6 2.0TDi highline 125kw BMR r.v. 2007

Uživatelský avatar
Gielen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 31.01.2011 21:34

Re: Turbo?

Příspěvek od Gielen »

Náhle výkon pryč a šedý kouř...
Takhle to měl kámoš na 2,5 TDI a mel v háji turbo.
WV Passat 2,5 TDI 110 kw B5,5 2003

Uživatelský avatar
LukeMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 18.06.2015 09:11
Bydliště: Praha-západ

Re: Turbo?

Příspěvek od LukeMa »

dá se nějak zjistit, jestli je opravdu turbo KO? zkoušel jsem odpojit hadičku a připojit jinou a pusou vytvořit podtlak, píst se zvedal až nahoru že prsty již výš nešel...jiný způsob mě nenapadá jak ověřit.

Má smysl repasovaný nebo se dá sehnat za nějakou přijatelnou cenu (10 000-12 000 +-) celý turbo?
VW Passat B7 2013 2.0TDi combi 103kW
VW Passat B6 2.0TDi highline 125kw BMR r.v. 2007

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Turbo?

Příspěvek od trhac »

Odělej sací hadici na turbu a zkontroluj si lopatky jestli nejsou ometený a nemají velkou vůly.Repas je asi kus od kusu.jeden funguje a druhej stojí za h***o.Možná bych se podíval někde po slušným jetým.Tady v bazaru určitě pořídíš

Uživatelský avatar
LukeMa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 18.06.2015 09:11
Bydliště: Praha-západ

Re: Turbo?

Příspěvek od LukeMa »

Záhada odhalena...rupla hadice do pod turbem takže to vrchem nebylo vidět...protoze to vytáhlo olej ale mel se stejne měnit vzal jsem to i s filtrama a olejem... Ale ke vsi smule zjistena vůle ve sroubu u vany...zejtra jedu pro novej a kdyžtak se snad nechá protahnout zavitnikem zavit u vany...
VW Passat B7 2013 2.0TDi combi 103kW
VW Passat B6 2.0TDi highline 125kw BMR r.v. 2007

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Turbo?

Příspěvek od PlusOne »

trhac píše:Odělej sací hadici na turbu a zkontroluj si lopatky jestli nejsou ometený a nemají velkou vůly.Repas je asi kus od kusu.jeden funguje a druhej stojí za h***o.Možná bych se podíval někde po slušným jetým.Tady v bazaru určitě pořídíš
Pokud někdo narazí na tohle téma, a bude uvažovat o repasu, pak můžu doporučit Andreho z DP fóra - http://www.turbosport.cz" onclick="window.open(this.href);return false; . Mám turbo od něj v autě čtvrtý rok, naprosto bez problému.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“