AFN náhlá ztráta výkonu! SPĚCHÁ jsem v chorvatsku

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: AFN náhlá ztráta výkonu! SPĚCHÁ jsem v chorvatsku

Příspěvek od majkl1 »

Chtělo by to diagnostiku, ta by mohla napovědět. Pokud je málo nafty (na což tvůj případ ukazuje), bylo by tam něco o počátku vstřiku.
Filtr být prázdný nemůže, ale záleží, jak ho odpojuješ. Pokud odpojíš trubku k čerpadlu, pak ti z něj gravitace naftu vysaje do nádrže, protože je níže. Musel bys odpojit přívodní trubku.
Zkusil bych čerpadlo napojit na petlahev (ne přímo na nádrž z bajpasem filtru). Takhle bys na tuty věděl, zda je v háji čerpadlo nebo zda je problém mezi nádrží a filtrem.
EGR máš jakým způsobem odstavený? Mechanicky nebo jen odpojenou hadičku?
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

jirkaj
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 13.07.2010 22:24

Re: AFN náhlá ztráta výkonu! SPĚCHÁ jsem v chorvatsku

Příspěvek od jirkaj »

egr je komplet odstraněnej. Naftu jsem tankoval doma a vyjel pul nádrže a pak mrtvo. nafta pořád stejná už asi 15let. Filtr odpojim tak že vytáhnu přepadovou průchodku jak je zajištěná tím pírkem. A hladina nikde. Ale na petku jsem to dal a změna se nedostavila. Hadici a petku zavěsit na kapotu a nastartoval a pořád koktá a hulí modře. kdyby byl skočenej na rozvodech tak by to koktalo i na volnoběh ne? Nebo by to aspoň změnilo chod. Ale na volnoběh jde hladce. Jen se mi zdá že se z čerpadla ozívá takové jemné kovové klepání při mírném zvíšení otáček
Peugeot 406 sedan, Hdi 80Kw r.v.99, 430tis.Km
VW Passat 4Motion,1.9tdi PD 85Kw, r.v.00,408tis.Km

pimpo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 23.04.2014 07:57

Re: AFN náhlá ztráta výkonu! SPĚCHÁ jsem v chorvatsku

Příspěvek od pimpo »

Koukni jestě na ty podtlakový hadicky co vedou od turba a okolo baterky vede taky hadice na podtlak,ta je ta hlavní,vede od posilovače brzd tak na to mrkni

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: AFN náhlá ztráta výkonu! SPĚCHÁ jsem v chorvatsku

Příspěvek od majkl1 »

Ono ani když by bylo kaput čerpadlo (nedělalo podtlak potřebný k dopravě nafty, tak by stejně neměla padat hladina. To, že máš filtr prázdný je známkou nějaké netěsnosti. Druhá věc je, že ti to nejede ani na petku. Vypadá to celkově na netěsnost v systému a časem se přidřelo čerpadlo.
Nevím, jak rychle se to bude zhoršovat. Možná s nervama v pytli s tím ještě dokoktáš domů, možná ne. Ale vypadá to na výměnu čerpadla. Víc by ti řekl někdo zkušený přímo na místě.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

lukin1984
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 26.05.2012 23:11

Re: AFN náhlá ztráta výkonu! SPĚCHÁ jsem v chorvatsku

Příspěvek od lukin1984 »

zkus zkontrolovat/vyčistit sítko v nádrži
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=256596" onclick="window.open(this.href);return false;
pak bych ještě zkusil projít všechny hadice od turba, hned ta první, která vede k chladiči mi nedávno praskla a dělalo to něco podobného jak popusuješ, teda s vyjímkou toku paliva...

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“