Koupě Touareg 2 (nad 2010)

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
kenzee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od kenzee »

Zdravím zdejší,
na co si dát majzla u druhého turka? Chci kupovat s nájezdem do 160t km maximálně, ideálně kolem 100t, 3.0TDI silnější verze a asi na vzduchu pokud seženu. Na co se po diagnostice zaměřit? Obecný věci kolem luft podvozku vím, měl jsem před pár lety prvního turka 2009 model na vzduchu a vím že mi tam odešlo nějaké čidlo co štelovalo podvozek (ale to ukazovala diag) a klasické problémy se swirl flaps (taktéž ukazovala diag). Co vůbec u téhle generace odchází? Ty klapky jsou už v pohodě, nebo to dělává problémy i tady?

díky za případné rady, J.

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od vrbic »

Hlavní změna je právě v tom "vzduchu" kdy dvojkovej Turek nemá klasický vzduch, ale uzavřený obvod dusíku. Co hodně procházím nejvetší Touareg forum http://www.clubtouareg.com" onclick="window.open(this.href);return false;, tak na dvojkovýho Turka tam jde zatím i co se spolehlivosti týče, samá chvála. V Německým autobildu dokonce vyhrál anketu "spolehlivé auto roku 2014", což už o něčem svědčí. Já ho mám od funglovky, najeto 20000km a jsem zatím naprosto spokojený... :drinks:

Uživatelský avatar
kenzee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od kenzee »

Ok, to jsem potřeboval slyšet. Zní to dobře. Asi o tom trošku svědčí to, že jich po silnicích jezdí celkem dost a v inzerátech je jich naopak málo. Přemýšlel jsem ještě o facelift X5 (už dvě bmw doma mám), ale Turek bude lepší volba. Na clubtouareg.com mrknu, tam jsem hledal rozumy k minulé generaci a trošku jsem na to fórum zapomněl. Ty to máš na pružinách, nebo měchy?

Uživatelský avatar
vrbic
Člen klubu
Příspěvky: 365
Registrován: 21.01.2010 22:52
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od vrbic »

Dvojkovej Turek je oproti minulé generaci řekl bych pro běžné ježdění určitě krokem vpřed. Jsem "na vzduhu" a zatím jsem se dostal úplně všude, kde jsem potřeboval i bez redukce a např. v Milovicich na offroad traťi nikde nezůstal. Jedničkovej Turek je ale určitě co se terénu týče, prostě tank. Te'd se chystám o víkendu na Touareg Desert Experience 2015 na Slovensko a poprvé na A/T pneu, tak jsem zvědav a určitě dám info :)

Turka bez měchů neber :)

Uživatelský avatar
Rolan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 30.09.2010 00:22
Bydliště: Odolena Voda

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od Rolan »

On je taky velkej rozdíl v motorech od MR 2012, nejde jen o 4kW navíc, ale je to jiná generace motoru s lépe řešenými rozvody a sacím potrubím. Nemá swirl klapky, ale potrubí je dvojité s jednou škrtící klapkou ve druhé větvi, ještě v čistotě před EGR. Asi budou i další rozdíly, které ale nemusí být vždycky k lepšímu, jak už to u VW bývá.

Uživatelský avatar
kenzee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od kenzee »

Koupil jsem 2011, bohužel na 2012 nebyly kačky, už se to nebezpečně blížilo částce, která začíná jedničkou. Přeci jenom, je to auto primárně pro mou ženu, tedy druhé. Chtěl jsem s málo km a hodně vybavený auto, takže mám i vzduch (a že jich moc není) No doufám, že se ty klapky neposerou zase jak u starýho. Celkově ale nadšenej - převodovka, vzduch a kombinace RNS850 a Dynaudio.

Bangla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.07.2015 10:47

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od Bangla »

Zdravím pánové. Měsíce již procházím VW forum v sekci TOUAREGA a konečně jsem se ohodlal k registraci a položení dotazů, na které jsem nenašel odpověď. Plánuji koupi VW touareg 7P rok výroby 2011 (MY11)/2012 (MY 12) v cenové relaci okolo 800tis vč DPH a měl bych několik dotazů.

1) Měl bych zájem o couvací kameru, ale ne každý model ji nabízí. Četl jsem, že ji lze doinstalovat a modul pro kameru napojit do rádia RNS 850. Je kabeláž připravena v automobilu a stačí modul připojit? Jak složité to je a máte s tím někdo zkušenost? Rád bych na foru narazil na uživatele, který je prověřený a má tu dobré reference, komunita tu očividně funguje a vypadá že se tu hodně všichni znáte :-) Někde jsem narazil na informaci, že MY11 a MY12 může představovat v kabeláži rozdíly, jak to opravdu je?

2) Je možné aktivovat bluetooth v RNS 850 pokud tam není z výroby? Opět jsem četl, že to lze pouze servisní úpravou, takže je to jakýsi "hack". Je to pravda nebo to tak není? Jaké jsou rozdíly mezi MY11 a MY12 ve věci Bluetooth připojení pro telefon?

3) Základní rádio předpokládám nepodporuje možnost připojení zadní kamery a pokud je tomu naopak, má někdo zkušenost s dokoupením/instalací?

4) Jak se stavíte k motorům MY11 3.0tdi 176KW/150KW(400nm) ve srovnání s MY12 3.0tdi 180KW/150KW(450nm)? Jsou zde výrazné rozdíly? Existují některé věci v tom či onom ročníku, které byste označili jako poruchové?

Děkuji předem všem za fundované odpovědi, chápu že takové informace má asi málokdo, když jsem je na webu nenašel. Díky!

Ondra

Uživatelský avatar
kenzee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od kenzee »

Ahoj,
jen k tomu co vím.
1. jde to dodělat, ostatně jako skoro všechno, ale je to celkem drahé. Musíš koupit kabeláž, jednotku, kameru a nechat nakódovat RNS. Já to třeba na Tregu taky nemám, ale jelikož mám komplet PDC, tak mě to až tak neštve. Najdeš např. tady (mají tam mraky dalších retrofitů) https://www.kufatec.de/shop/en/volkswag ... =anleitung" onclick="window.open(this.href);return false;
2. Ano, jde to přes green menu RNS - green menu musíš aktivovat přes Vag
3. Nechtěl bych auto s tím základním rádiem, RNS850 je pecka, ale myslím, že máš pravdu, že kamera jde jen s RNS 850.
4. Mít kačky navíc, šel bych do toho 180kw, který je prý krapet lepší - co se týče spolehlivosti a spotřeby, než starší motory. Mám 176kw a je to prakticky ten stejné motor co jsem měl v Tregu 1 FL, nicméně to je auto primárně pro manželku, tak to neřeším.

Hlavně kup se vzduchem, to auto je pak někde jinde.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14723
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od tornado1 »

kameru i bluetooth už jsem dělal, lze bez problémů dodělat.... lze pouze s rns850
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Bangla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 09.07.2015 10:47

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od Bangla »

Díky za odpovědi!

Jen nikdo nereagoval na rozdíly v ročnících MY11 a MY12, někde na zahraničním foru jsem četl, že snad díky abesenci dílů se změnil systém kabelů, které byly pro kameru připraveny nebo naopak nebyly přivedeny - snad že kvůli zemetřesení v té době, všeobecne o nedostatku dílů z IT vím ale auta..?

kully
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.08.2009 08:11

Re: Koupě Touareg 2 (nad 2010)

Příspěvek od kully »

Ahoj,
taky se chystam koupit Touarega a zajima me kolik je mista pri sklopenych zadnich sedadlech od ridicoveho sedadla po zavrene viko kufru. Resp. jestli do auta nacpu predmet dlouhy 190 - 200 cm a jeste pujde sedet (a ridit) za volantem a nebo uz bude sedadlo moc vpredu ?
Treba do SuperBa combi se to da nacpat a sedet za volantem (ale pohodlne cestovani to rozhodne neni)
Jinak k dodelavkam by me zajimalo bezklicove odemykani a startovani, jde to dodelat ?
A jeste se mi libi ACC, to jde taky dodelat ?
Diky

Odpovědět

Zpět na „Touareg“