SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od 11mAjA11 »

S tou výdrží to bude spíš taky otázko co s tím autem vyvádíš,
když móóóóc taháš a vozíš tak to móóóóc ovlivní výdrž.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

midlla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.05.2015 15:13

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od midlla »

Sharan má najeto cca 278.000,- a už to dost drnčí a třese s autem, mechanik mi říkal že je načatá dvouhmota, navíc se schoduje s názory tady na foru, říkal že mi to vymění, ale že nemá
čas to shánět jen mluvit o dvou typech setrváků nebo co, jelikož je to 96 kw. Jelikož s tím autem dost jezdím, chtěl bych tam dát přesně to co tam patří, proto se zde ptám. Jen nevím jestli zvolit sachs nebo luk? Ta sada od Luku s tím setrvákem je přímo pro tuto motorizaci? Díky za odpověd.

Dark
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2010 13:33

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Dark »

To je velmi ochotný mechanik ..... Já jsem měnil dvouhmotu minulý rok, mechanik ke kterému jezdím mě řekl, že je nutné dodržet stejného výrobce dvouhmoty jako spojky. A protože jsem nevěděl jakou spojku mám, objednal dvouhmotu od obou výrobců, po demontáži zjistil, kterou namontovat a druhou vrátil :good:

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Nalim »

Asi budu měnit spojku, ale nejdrive se zeptam...ctu to tady a pokazde jiny nazor.
Auto se mi trepalo, kdyz pridam plyn...nechal jsem vymenit cele poloosy, silentblok prevodovky, cepy, nove brzdy, ale auto trepe porad...tak me strasi, ze to je dvouhmotou. Predtim rikal, ze poloosy a stejne to nepomohlo.

Co mi poradite? Vymena komplet spojky a budu mit jistotu, ze to je opravdu spojkou?

A jeste dotaz...cena dvouhmoty a jednohmoty je znatelny...na g4 jsem daval jednohmotu a vse ok a nepoznavam rozdil...mate zkusenosti s jednohmotou na sharana 2002 TDi 85kw?

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od kubenec »

Porad dokola.
Nizsi cena jednohmoty vyrovna vetsi cena za opravu skrine.
Pokud to budes menit, tak kup co tam patri a nespekuluj. Tudis dvouhmotu.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
Nalim
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1653
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Nalim »

Spis bych potreboval vedet jestli to je opravdu spojkou...klidne dam i dvouhmotu...jen mit jistotu, ze tim vyresim muj problem:-(

Uživatelský avatar
mican
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 19.08.2010 14:40
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od mican »

Jaké jsou příznaky že je dvouhmota načatá nebo už dosluhuje? Mechanik naznal podle toho, že když se vypne motor, tak to zarachtá a zaklepe. Dělá to už 5let co to mám, tak mi to nějak strašný nepřijde. Najeto 165tis. Jiný problémy jako zvuky,vibrace, horší řazení nejsou. Doporučil výměnu i se spojkou když už to bude rozdělaný. Může se poškodit něco jiného pokud budu takto jezdit dál a vyměnu udělám až se to projeví nějak víc?
Galax 1,9TDI PD 85kw 2005

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Astra-11 »

může se rozpadnout dvouhmota a prodřeš převodovku, někdo tu dokonce psal, že mu to hořelo

těch 165tis km máš podložených? většinou vydrží dýl, mám 306kkm a jdu na první výměnu
Galaxy AUY

Uživatelský avatar
mican
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 19.08.2010 14:40
Bydliště: Brno

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od mican »

To věřím, že se může rozpadnout, ale určitě tomu něco chvíli předchází, třeba zvuky a vybrace ne? Jinak km podle řj. sedí tak snad to nelže.
Galax 1,9TDI PD 85kw 2005

loki2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.06.2011 05:29
Bydliště: Tábor-Čelkovice

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od loki2 »

Ahoj pročetl jsem tady celý tento link,ale odpověd na muj problém jsem nenašel.Mám Galaxu 1.9 TDI 81kw AFN 1997 najeto 293 tis km.Spojka mi neprokluzuje ani když třeba mám za sebou podval,ale jediné co mě trápí je že mi spojka vystavuje až skoro uplně nahoře, co s tím ,poradí někdo

dawe757
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 27.11.2014 22:26

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od dawe757 »

Čau chlapi, jsem po výměně komplet spojky na mym VW sharan 2.0i 85KW motor ATM. A nevim jestli je to montáží spojky , nebo necim jinym, ale spojka se chová den ode dne jinak, jak tuhosti pedálu, tak záběru spojky.. po montáži jsem najel cca 2000km, takže sedla by snad byt už měla. Obcas se mi ještě ozývá pískání jak od řemenu ale pouze pri razeni a chvilku po nem.. nevite cim by to mohlo byt? Diky

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Mr.x »

loki2 píše:Ahoj pročetl jsem tady celý tento link,ale odpověd na muj problém jsem nenašel.Mám Galaxu 1.9 TDI 81kw AFN 1997 najeto 293 tis km.Spojka mi neprokluzuje ani když třeba mám za sebou podval,ale jediné co mě trápí je že mi spojka vystavuje až skoro uplně nahoře, co s tím ,poradí někdo
Ahoj mam sice jednohmou a před výměnou tam byla taky a bere mi to nahoře.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od M@rty74 »

dawe757 píše:Čau chlapi, jsem po výměně komplet spojky na mym VW sharan 2.0i 85KW motor ATM. A nevim jestli je to montáží spojky , nebo necim jinym, ale spojka se chová den ode dne jinak, jak tuhosti pedálu, tak záběru spojky.. po montáži jsem najel cca 2000km, takže sedla by snad byt už měla. Obcas se mi ještě ozývá pískání jak od řemenu ale pouze pri razeni a chvilku po nem.. nevite cim by to mohlo byt? Diky
Jak starou máš brzdovku ? Odvzdušnili jste to pořádně po výměně ?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Astra-11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 06.07.2011 11:41
Bydliště: Pha

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Astra-11 »

Tak jsem taky po výměně spojkové sady, origo měla 313tis km a nebýt vady setrváku... lamela měla k nýtům ještě 1,5mm a na přítlačáku žádný viditelný opotřebení
měnil jsem z důvodu nesnesitelného dunění uvnitř auta a nelituji, zvuk zmizel:)

montoval jsem LUK a jsem znepokojen silonem u lamely, SACHS tam má ocelový pružinky:) snad to nějakou chvilku vydrží:)

hodně zdaru a mnoho šťastných kilometrů nejen v roce 2016
Galaxy AUY

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SPOJKA, VÝMĚNA: výměna spojky, náplně, jakou sadu

Příspěvek od Marek77 »

Měl bych dotaz týkající se spojkové lamely.

Zajímá mě, zda lze vzájemně zaměnit lamelu spojky z motoru 1,9 TDi / 66kW a motoru VR6 / 128kW.

Obě mají stejný průměr 228 mm a měly by být rozměrově zcela identické. Údajně se liší jen tuhostí pružin unašeče.

Je to skutečně tak, nebo je tam i jiná změna (rozměrová) a zaměnit je nelze?

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“