TDi píská

Moderátoři: 11mAjA11, KOŠŤÁL, Libang

Uživatelský avatar
jirkaTDI
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2072
Registrován: 29.08.2009 00:54
Bydliště: JihlaVWa
Kontaktovat uživatele:

Re: TDi píská

Příspěvek od jirkaTDI »

terzdek píše:
ROMES píše:To ti piská ta spodní řemenice bude utržená jak se ohřeje přestane piskat 2tácy to spraví :lol:
Prosím prosím, jaké je to číslo dílu, nebo prosím odkaz?
Díky
třeba tato: http://www.mroauto.cz/tecdoc-produkt/55 ... -80000204/" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf mk1 mTDI
Golf mk3 GTI 20 jahre
Ibiza Cupra 20VT
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5

Uživatelský avatar
D-David-D
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.05.2015 17:21

Re: TDi píská

Příspěvek od D-David-D »

Zdravím, asi mám obdobný problém. Řemen lítal jak smysluzbavený, pískalo to rachotilo to prostě děs. Zjistil jsem, že původní majitel si koupil ozubený kolečko na kliku na jinej motor( místo takovýho půlměsíčku byla drážka) a když na to přišel tak si vzal flexu a tu drážku tam prostě vyřezal..takže plocha na kterou patří to ozubené kolečko křivá. Ok přípravkem jsem to lehce vyfrézoval. Plocha rovná, řemenice se ani nehne. Dále byly v prdeli futra na hokejce. Koupil jsem ten celej hlinikovej blok a ktomu i to plastový kolečko. Novej altik a řemen. Sice už to nerachtá, ale za studená píská a skáče. při nastartování jakoby nepravidelnej chod motoru. Klepe se mi snad úplně všechno. Volant vybruje, řemen píská, někdy to jsou zvuky jak když něco do sebe naráží... dřív stačilo sešlánout na cca 1000 ot. chvíli počkat než se to zahřálo a ok. Teď už to ale chce tak 1200 ot. Když se to zahřeje už je to ok. volant sice trochu na volnoběh vybruje ale to je asi normální. Poslední dobou slyším při jízdě jakoby se o sebe dvě gumy třeli nebo tak ale to jen občas. Zkoumali jsme čím by to mohlo bejt ale na nic jsme nepřišli.. Sice při nastartování řemen za altíkem skače do stran ale po zahřátí se to vytratí. Řemenice apod nic se nehejbe....
Dík za každou teorii :good:

Golf III motor AFN

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: TDi píská

Příspěvek od 11mAjA11 »

Volnoběžka na alternátoru je nebo není?
A velká řemenice na klice (venkovní) je 100% OK??
Stačí na ni bílou voskovkou udělat rysku přes celou jednu polovinu aby byla na středovém hliníku přes gumu na venkovní obvod (nebo bílý barvový fix) nastartovat, projet a pokud nebude ryska furt v rovině tak je ta řemenice prostě špatná..
Nic víc co by to mohlo dělat tam není..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
D-David-D
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.05.2015 17:21

Re: TDi píská

Příspěvek od D-David-D »

Volnoběžku nemám. Je pravda že když to zahřívám a zkusim jestli to nepiska a pak rozsvítim světla tak to ještě chvíli písma... Jinak řemenice se ani nehne. To jsme zkoušeli hned po tom co jsme vyfrezovali tu plochu kliky.

Uživatelský avatar
D-David-D
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.05.2015 17:21

Re: TDi píská

Příspěvek od D-David-D »

Z jakého materiálu je nejlepší udělat ty futra u ty hokejky? A nemáte někdo nějaký výkres těch futer? Dík

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: TDi píská

Příspěvek od 11mAjA11 »

To se musí udělat na míru podle toho jak je vymletý ten hliník (ovalita se musí zakrouhat výstružníkem) a na rozměr nového ramene.
Nakreslené to nemám, já vytlouk zbytek originálu a odnes sem to fachmanovi, poradil si s tím na jedničku..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Re: TDi píská

Příspěvek od RUSH »

Je to na tuty volnoběžka. Taky mi to dělalo. Dal jsem volnoběžku od INA a byl klid. Přestala úplně lítat ta hokejka. Hlavně v mrazech. To pískalo, jako svina.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“