2.5 tdi pribyva olej,kouri

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

2.5 tdi pribyva olej,kouri

Příspěvek od Stipl »

Zdravim. Resim ted jeden vuz 2.5Tdi 132kw. Mrcha neskutecna. Menil jsem komplet vacky rozvody nadzvihatka a vsecky ty dalsi komponenty. Dva ventily byly sekle v hlave tak jsem dal nove. Nove tesneni pod palici nove srouby. Naftu jsem si natahl co nejbliz k cerpadlu slo. Pote vystartoval vzduch a pomoci opatrne pomoci start spreje uvedl po nekolika pokzsech do chodu. Voda mi nikde netlakovala. Auto zvuk melo krasny. Nechal jsem jej hodinku jen bublat a druhy den uz auto nestartlo. Zase nekolikrat start sprej a slo. Jen stale silne kouri. Nekdy chytne a na plyn nereaguje a jede velice v nizkych otackach a pak umre. Najednou po par hodinach volnobehu a zkousek startu pribyl razantne olej. Je strasne citit naftou a olej moc nepripomina.
Ted co to zapricinuje-??????
Rozvody 3x zkontrolovany. Hodnoty na te male remenici co spojuje cerpadlo jeste doladim.
Vytahl jsem vstriky a kamarad je zkousel a rikal ze jsou ok vsecky (verit mu nebo vyhledat odbornika),. Jedina zavada v pameti zavad je neco ve stylu-vstrikovaci cerpadlo-nedosazeno regulace jehly nebo podobne. Presne zneni doplnim. Dale kdyz uz motor roztaham a jede a zaradim D na automatu motor chcipne.
Poradi nekdo? Uz jsem techle prispevku procetl mraky a chci aby uz to odjelo. :baseball:

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: 2.5 tdi pribyva olej,kouri

Příspěvek od PlusOne »

Jestli přibývá olej, jde do něj nafta, tzn. hledat místa, kde se olej s naftou potkává - vstřikovací čerpadlo, nebo vstřikovací trysky. Závadu na čerpadle už hlášenou máš, čili bych se přednostně zaměřil na něj.
Těsnící kroužky na vstřiky se dávaly nové?
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Stipl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severni morava
Kontaktovat uživatele:

Re: 2.5 tdi pribyva olej,kouri

Příspěvek od Stipl »

Krouzky budu davat az pri montazi nove. Takze vytahnou cerpadlo a odvezt na prezkouseni?

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: 2.5 tdi pribyva olej,kouri

Příspěvek od PlusOne »

Jedno po druhém. Jestli máš v plánu měnit kroužky na vstřikovačích, tak to udělej, a až podle toho se zařiď dál.
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: 2.5 tdi pribyva olej,kouri

Příspěvek od trhac »

Nafta se do oleje dostane asi jen přes vstřiky.Z čerpadla nemá jak

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“