Řazení s DSG CC 2012

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

no tos mi Zdenku připomněl, že návod sice mám, ale taky ho nečtu :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od Nemo »

no chlapi neviem asi som z nejakej inej planéty ale akonáhle sa mi niečo nové dostane do ruky čítam návod a skúšam :-D samozrejme nie všetko sa z toho dá vyčítať ale väčšina ano a potom až prichádzajú tie vlastné skúsenosti a ťahy :-) horšie je to, že moje okolie sa na to koľkokrát spolieha...ja naštudujem a potom prídu otázky typu ukáž mi toto, nastav mi toto... :laugh:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od ricom »

tvl vy tam na tom SK jedete těžký pecky..

Lukasko ten studuje vše do detailů a zná snad vše o autě i to co nikdo nezná a nikoho nezajímá, ty prozměnu čteš manuály co nikdo nečte :drinks: :drinks:

Nemo tebe musím někdy poznat osobně kámo.. :drinks: :drinks:

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

no je fakt, že některým lidem nestačí vědět, že něco chodí, ale potřebujou k tomu i zkoumat, proč to tak je.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
viligo2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 18.09.2011 13:03
Bydliště: Praha a Rokycany

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od viligo2 »

KJirka píše:takhle by se dalo odpovědět na většinu dotazů o funkcích vozidla. Prostě máte uživatelskou příručku, tak si to přečtěte. Háček je v tom, že se většinou jedná o auta z druhý ruky, kde ten návod k užívání třeba vůbec není nebo tam sice je, ale v nějakým neznámým jazyce.
....no i když je česky, tak to je tak blbě napsaný (a nejen u aut...), že, když se tady zeptá, tak se toho dozví víc a srozumitelněji...
Já se se taky jak s DSG učil jinde než v příručce.
A jestli mohu dodat : nepoužívat AutoHold a neodbržďovat ručku přidáním plynu.....nechce se mi to tady rozepisovat,protože na mé datlování je to moc písmenek....
Dříve:viligo
PASSAT Variant Highline,DSG,2.0TDI,140kW,2016
PASSAT Variant Highline (365) 2.0 TDI, 125kW CFGB DSG 2011-R.I.P 04.2020
Passat Var.Comfortline 1.9TDi 96Kw PD AWX (chip120kW+EGRoff)-sold

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od Qido »

...obávám se, že jsi píchnul do vosího hnízda. Když nechceš psát, dej odkaz na tyto moudra. Rád se přiučím...

Uživatelský avatar
honzerek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 27.05.2015 09:32
Bydliště: Blatnice

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od honzerek »

Díky za nové příspěvky :) Rád slyším více názorů, takže přeřazování z D,S vždy první nohu z plynu a pak přeřadit. Je to pro tu převodovku menší záběr jak na plné kule tam narvat S :)

Jako příručku jsem dostal, ale jak říkáte číst se mi to opravdu nechce a nikdy jsem k žádnému autu ani elektronice nečetl příručky, je je lepší se zeptat Vás na forech, což mi vysvětlíte srozumitelněji než celý manuál... :smoke:

Jo a k těm slovákom, jelikož tam pracuji, tak vím, že jsou mnohem více zodpovědnější na tyto věci jak my :D :potlesk: :rofl:
Škoda Octavia I 1.8 LPG, 2002
Škoda Octavia II 1.9 TDI PD 77kw, 2005

Momentálně
VW CC 2012, 2.0 TDI 125 kw DSG :)

Uživatelský avatar
viligo2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 18.09.2011 13:03
Bydliště: Praha a Rokycany

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od viligo2 »

honzerek píše:Díky za nové příspěvky :) Rád slyším více názorů, takže přeřazování z D,S vždy první nohu z plynu a pak přeřadit. Je to pro tu převodovku menší záběr jak na plné kule tam narvat S :)

Jako příručku jsem dostal, ale jak říkáte číst se mi to opravdu nechce a nikdy jsem k žádnému autu ani elektronice nečetl příručky, je je lepší se zeptat Vás na forech, což mi vysvětlíte srozumitelněji než celý manuál... :smoke:

Jo a k těm slovákom, jelikož tam pracuji, tak vím, že jsou mnohem více zodpovědnější na tyto věci jak my :D :potlesk: :rofl:
Při jakékoli změně polohy páky vždy nohu z plynu....a když se ti zdá, že by měla podřadit (vyšší stupeň a nízké otáčky-podtáčí...), tak prošlápni plyn a ona podřadí zůstane tam nižší rychlost, nebo ručně, ale to pozor, aby to zase nebylo v otáčkách (pěkně to trhne a ..!!!) ....je to o tom zvyknout si na auto s DSG a "práci" s plynem...asi takhle, lépe to neumím popsat. :roll:
A nenechat auto se pohybovat opačným směrem než co je zařazeno....
Naposledy upravil(a) viligo2 dne 03.07.2015 11:39, celkem upraveno 1 x.
Dříve:viligo
PASSAT Variant Highline,DSG,2.0TDI,140kW,2016
PASSAT Variant Highline (365) 2.0 TDI, 125kW CFGB DSG 2011-R.I.P 04.2020
Passat Var.Comfortline 1.9TDi 96Kw PD AWX (chip120kW+EGRoff)-sold

Uživatelský avatar
viligo2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 18.09.2011 13:03
Bydliště: Praha a Rokycany

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od viligo2 »

Qido píše:...obávám se, že jsi píchnul do vosího hnízda. Když nechceš psát, dej odkaz na tyto moudra. Rád se přiučím...
Netušil jsem, že někoho píchám. Mám za to, že to je dost profláknutý co to dělá z brzdama......
Dříve:viligo
PASSAT Variant Highline,DSG,2.0TDI,140kW,2016
PASSAT Variant Highline (365) 2.0 TDI, 125kW CFGB DSG 2011-R.I.P 04.2020
Passat Var.Comfortline 1.9TDi 96Kw PD AWX (chip120kW+EGRoff)-sold

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od Qido »

Tak vetší opotřebení brzd je snad možné, ale tady se bavíme o převodovce. Vůbec na tu převodovku jdeš celkem vědecky! :-D

Uživatelský avatar
viligo2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 18.09.2011 13:03
Bydliště: Praha a Rokycany

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od viligo2 »

Qido píše:Tak vetší opotřebení brzd je snad možné, ale tady se bavíme o převodovce. Vůbec na tu převodovku jdeš celkem vědecky! :-D
Omlouvám se, ale já mu jen radím, protože to jsou funkce k jízdě s (nebo vlastně i bez) DSG. Netušil jsem, že jsem až takový vědec....to měla být poklona nebo ironie?
Kdyby to bylo jen opotřebení v pravém slova smyslu, tak to bych ještě bral....ale je to ničení....někdo moc nemyslel.....silně mi to připomíná testování nového vynálezu, podtlakové přicucávácí brzdy k silnici....http://auto.idnes.cz/brzdna-deska-zkrat ... tomoto_fdv" onclick="window.open(this.href);return false;
Dříve:viligo
PASSAT Variant Highline,DSG,2.0TDI,140kW,2016
PASSAT Variant Highline (365) 2.0 TDI, 125kW CFGB DSG 2011-R.I.P 04.2020
Passat Var.Comfortline 1.9TDi 96Kw PD AWX (chip120kW+EGRoff)-sold

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

viligo2 píše:
honzerek píše:Díky za nové příspěvky :) Rád slyším více názorů, takže přeřazování z D,S vždy první nohu z plynu a pak přeřadit. Je to pro tu převodovku menší záběr jak na plné kule tam narvat S :)

Jako příručku jsem dostal, ale jak říkáte číst se mi to opravdu nechce a nikdy jsem k žádnému autu ani elektronice nečetl příručky, je je lepší se zeptat Vás na forech, což mi vysvětlíte srozumitelněji než celý manuál... :smoke:

Jo a k těm slovákom, jelikož tam pracuji, tak vím, že jsou mnohem více zodpovědnější na tyto věci jak my :D :potlesk: :rofl:
Při jakékoli změně polohy páky vždy nohu z plynu....a když se ti zdá, že by měla podřadit (vyšší stupeň a nízké otáčky-podtáčí...), tak prošlápni plyn a ona podřadí zůstane tam nižší rychlost, nebo ručně, ale to pozor, aby to zase nebylo v otáčkách (pěkně to trhne a ..!!!) ....je to o tom zvyknout si na auto s DSG a "práci" s plynem...asi takhle, lépe to neumím popsat. :roll:
A nenechat auto se pohybovat opačným směrem než co je zařazeno....
Tohleto je tvoje vlastní teorie nebo ses to někde dočet ? Osobně jsem názoru, že sundavat nohu z plynu pokaždý, když chci pohnout šaltrpákou, je naprostá zbytečnost. Nehledě na to, že jsou situace, kdy se to ani nehodí nebo to vysloveně nejde, či je to dokonce až nebezpečný. Naopak to potřebuješ držet v otáčkách a z D na S přeřadíš v situaci, kdy chceš aby to trochu jelo. Tím, že sundáš nohu z plynu nesnižuješ ve chvíli přeřazení otáčky motoru. Za mě zbytečný, až blbý.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od yessmen »

Jo to je blbost z D na S to není problém dělat s plynem. Nic špatnýho se nestane. Elektronika sama jakoby pustí plyn srovná otáčky (meziplyn) a podřadí... Pokud to takhle nedělá nebo nedej bože cuká je něco špatně.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

skoro bych řek, že to je dobrej návod, jak si v nějaký prekérní situaci rozbít držku. Nedělejte to !
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
viligo2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 18.09.2011 13:03
Bydliště: Praha a Rokycany

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od viligo2 »

yessmen píše:Jo to je blbost z D na S to není problém dělat s plynem. Nic špatnýho se nestane. Elektronika sama jakoby pustí plyn srovná otáčky (meziplyn) a podřadí... Pokud to takhle nedělá nebo nedej bože cuká je něco špatně.
Cuká to, když v otáčkách ručně podřadí a vyletí otáčky....nevyjádřil jsem se asi přesně, tak nebudu psát, protože se neumím správně vyjádřit.
Z D na S jsem to nemyslel, ale jindy ...takže moje rady ignorujte, ať si každý jezdí jak se třeba dočte v příručce!!!!!
KJirka: to s tím prošlápnutím plynu mám od někoho koho velmi dobře znáš, ale nebudu ho jmenovat a ani se Vám už tady nebudu plést...........
a s DSG mě učil frajer co je servisuje, rozebírá a představte si i umí složit, a fungujou............konec.
Naposledy upravil(a) viligo2 dne 03.07.2015 14:06, celkem upraveno 2 x.
Dříve:viligo
PASSAT Variant Highline,DSG,2.0TDI,140kW,2016
PASSAT Variant Highline (365) 2.0 TDI, 125kW CFGB DSG 2011-R.I.P 04.2020
Passat Var.Comfortline 1.9TDi 96Kw PD AWX (chip120kW+EGRoff)-sold

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“