Výplach motoru

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výplach motoru

Příspěvek od Nemo »

a to sharikovi prešlo sakra veľa tých vaní rukami :-D Medzi inými aj moja :-D
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výplach motoru

Příspěvek od CoolXman »

Přidávám se ke zkušenostem s Castrolem, né, že bych ho propagoval, asi existujou lepší .... ale na mým 3.2FSI, kde po 210tis.km se používal jenom Castrol s intervalem longlife po prasackejch 30 tisicích km, tak po sundani hlavy a při měnění rozvodů atd. všechno krásně čistý bez usazenin a karbonu
výplachy jsou fakt zbytečný, je to spíš pro dobrej pocit

spíš na B8 za chvíli budu mít 10 tisíc u novýho motoru a přemejšlím jak vyměnit legálně levně olej, samozřejmě mimo salón VW .... koukal jsem na měrku a olej je už černej
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výplach motoru

Příspěvek od ricom »

Legálně normálně přijedeš někam na dílnu a vyměníš :good: 10k je přímo optimální.. Petra máš kousek tak v čem je problém.
Nebo ti to klidně domluvím tady u kluků na dílně.. aspoň uvidím konečně ten tvůj zázrak. :drinks:

co se týče Castrolu.. vW říká že tam má být tak ho tam prostě budeme dávat ne. :good:
CoolXman píše: spíš na B8 za chvíli budu mít 10 tisíc u novýho motoru a přemejšlím jak vyměnit legálně levně olej, samozřejmě mimo salón VW .... koukal jsem na měrku a olej je už černej

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výplach motoru

Příspěvek od CoolXman »

Tak jsem to nemyslel, olej měním poslední roky sám, ale jestli to mohu zcela legálně udělat mimo stanovený servisní interval a ideálně asi tak, aby to VW servis pak nepoznal a nemohl mít keci. Tzn. předpoklad věcí jako, že nějaká značka nebo barva na vypouštěcí zátce matce, použít asi identický originální filtr, musim taky zjistit, co tam mám přesně za olej, abych dal stejnej. Minimálně bude vtipný, že jsem nikde nenašel olejovej filtr, buď je někde pekelně skrytej a přístup bude na h..... a nebo to snad nemá nebo co. :-) Měl jsem pryč horní kryt motoru i spodní dekl a neviděl jsem ho nikde.
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výplach motoru

Příspěvek od ricom »

neblázni.. filtr nepoznají.. a tak jed někam kde mají odsávačku a nemusíš vůbec řešit výpostnej šroub.. nebo kup novej stojí prd.. a originál když pořídíš podle Vinu tak bude stát taky prd..

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výplach motoru

Příspěvek od sharik4x4 »

Odsávačku tam nedáš ve vaně jsou vyvažováky!!!!.Nejlépe vypustit dole.Filtr bude ze spoda,prej to opět změnili,ale ještě jsem to neviděl,tak ani nevím,kde je.

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výplach motoru

Příspěvek od CoolXman »

bude asi tady, musim se poradne podivat, predtim jsem ho lehce nenasel .... kazdopadne to bude asi nejvetsi vopruz z hlediska vymeny oleje zatim co jsem delal
Přílohy
EA288OilFilter1_Medium_.jpg
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výplach motoru

Příspěvek od KJirka »

CoolXman píše:Přidávám se ke zkušenostem s Castrolem, né, že bych ho propagoval, asi existujou lepší .... ale na mým 3.2FSI, kde po 210tis.km se používal jenom Castrol s intervalem longlife po prasackejch 30 tisicích km, tak po sundani hlavy a při měnění rozvodů atd. všechno krásně čistý bez usazenin a karbonu
výplachy jsou fakt zbytečný, je to spíš pro dobrej pocit

spíš na B8 za chvíli budu mít 10 tisíc u novýho motoru a přemejšlím jak vyměnit legálně levně olej, samozřejmě mimo salón VW .... koukal jsem na měrku a olej je už černej
Počkej, nemůžeš ale srovnávat benzínovej a naftovej motor. To je nebe a dudy. Olej v benzínovým motoru budeš mít po stejných km ještě čistej a v naftě bude černej jak holínka.
No a vyměň to co nejdřív, to chválím.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výplach motoru

Příspěvek od ricom »

počkej jak nedá.. já jsem taky na mém odsával.. proč by to nešlo .. a zřejmě se odsálo to co mělo bo jsem nalejval i tenkrát to co teď.. tak asi to jde..
jestli to není tedy u B8 zase nějak jinak..

filtr mě nepřekvapuje. .nevím už kdo mi to říkal, ale u nějakého auta, myslím že BMW X6 (ale jistě nevím) je prý filtr za motorem přístupný nějak přes píču a zespodu..
sharik4x4 píše:Odsávačku tam nedáš ve vaně jsou vyvažováky!!!!.Nejlépe vypustit dole.Filtr bude ze spoda,prej to opět změnili,ale ještě jsem to neviděl,tak ani nevím,kde je.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Výplach motoru

Příspěvek od KJirka »

já tam tu hadičku na odsávání taky nestrčím
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Výplach motoru

Příspěvek od ricom »

mě ji tak tenkrát strčili bez problémů, jen myslím že dávali užší a trvalo to déle.. ale teď už taky vypouštím spodem.. je to rychlejší a asi i lepší řekl bych

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“