Prosím o radu. Auto padá do nouzáku-vyřešeno

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Prosím o radu. Auto padá do nouzáku-vyřešeno

Příspěvek od Hrubking »

Pánové prosím o radu. Mám takovej problém s motorem Passat 3c,103 kw.motor BMP. Jedu a z něčeho nic mi motor spadne do nouzáku. Byl sem na VAGu. a ten mi řekl mi přisává falešnej vzduch do nasávacího potrubí. Rozebral jsem to a problém sem tam měl. Od turba vede červená hadice vedená do plastové nasávací trubky. Byla zlámaná. Opravil jsem to a myslel jsem že je po problému. Ale není. Už nemám žádnej únik ani v jiných trubkách kontrolovaj sem to a nejsou špinavé. Už mě napadá jenom EGR ventil. Je to možné. Mohl by to to být on!. Dneska sem měl zatížené auto a jel cca 30 km. a do nouzáku mi to spadlo minimálně 30 krát. Nazpátek sem jel prázdnej a spadlo jenom 1. Děkuji za rady.
Naposledy upravil(a) Hrubking dne 20.07.2015 22:58, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od lumpo »

Co presne to pise za chyby?
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od Hrubking »

To číselně přesně nevím ale můj opravář mi říkal to co jsem psal. Že mi přisává falešnej vzduch do sání. Ale vím jedno. Nedá se stím jezdit.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od yessmen »

Spíš to přefukuje... Případně jestli jsi měl díru mezi turbem a filtrboxem tak můžou být KO lopatky na turbu a tím pádem to neplní.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Prosím o radu.

Příspěvek od KJirka »

mělo by to psát něco o plnicím tlaku turba. Mnohdy to stačí vyčistit a rozhýbat regulaci. Pokud teda nedošlo k nějaký deformaci lopatek, jak píše yessmen. To by ale mělo asi i nějakej zvukovej doprovod.
Na okraj, nezakládejte témata s názvem "prosím o radu", "dotaz", "pomoc" a podobně. Pište k tomu hned taky o co se jedná. Rady, dotazu nebo pomoci se týká 99% témat, tak ať je to zřejmý na první pohled.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Re: Prosím o radu. Auto mi padá do nouzáku.

Příspěvek od Hrubking »

No spíš to nebyla díra ale netěsnost. Byl prasklej držák na ty plastové trupce. Dám přílohu. Turbo mi funguje. A myslím že dobře. Do nouzáku mi to hází nepravidelně. Někdy v záběru a někdy při volné jízdě. Žádný zvuky neslyším. Přede jako koťátko. Ještě co mi zbývá je vyčistit EGR. Ale nevím přesně jakej je to článek z celiho kompletu co tam je. Hned na začátku co je klapka tak sem koukal na hadici a klapka je nádherná (čistá).
Naposledy upravil(a) Hrubking dne 04.07.2015 07:27, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku

Příspěvek od Hrubking »

To jsem opravil. Nevím přesně co to na tom VAGu psalo ale asi to bylo netěsnost..... . Zkusím to zjistit.
Přílohy
To je ona.
To je ona.
WP_20150704_07_33_07_Pro.jpg
WP_20150704_07_33_20_Pro.jpg

Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.

Příspěvek od Hrubking »

Pánové dneska jsem stím jel ráno na Sicherák jízda super. Udelalo mi to jenom jednou u baráku za 30 km. Ze sicheraku jsem jel do Plzně a katastrofa. Nazpátek ještě horší. Zacalo to vydávat nějaké zvuky. Zastavil jsem a nechal odpočinout. Asi 2min. Nastartoval a po chvilce zase. Nechal jsem ho vychladnout dýl asi 6min. a potom v poho. Svítí mi fur kontrolka porucha motoru a když mi to spadne do nouzového režimu tak mi začne blikat žhavení a nouzak nezmizí dokud nevypnu motor.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.

Příspěvek od ricom »

a co zaject někam kde tomu rozumí a kde to dají do cajku.. ??

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.

Příspěvek od yessmen »

Asi tak.. protože chyba "falešný vzduch" jak ty píšeš je kravina.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
lecram
Závodník
Závodník
Příspěvky: 615
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.

Příspěvek od lecram »

vyskusaj ked sa Ti stane,pozorne za jazdy vypnut zapalovanie,ale neopovaz sa vytiahnut klucik,aby si nezamkol nahodou riadenie a znovu ho iba zapni,ak to bude znovu fungovat,urcite budes mat dakde vydnu hadicu,ja som to mal na Toutrane a robil som co sa dalo,pokus-omyl,ale bolo to lacnejsie ako v servise,davaj,ale bacha na ten zamok riadenia,daj vediet ako si dopadol

godzilla
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 20.01.2008 12:13

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.

Příspěvek od godzilla »

Nevím, jestli to tu už padlo, ale pokud ti to vyhodilo chybu 575 případně jiného čísla doplněné o formulaci překročena mez plnícího tlaku, shoď turbínu a vyčisti regulaci. Předpokládám, že kdykoliv pojedeš do kopce a půjdeš po plynu, tak to spadne do nouzáku. Při klidné jízdě po rovině nebo z kopce to logicky neudělá.
Kdyby byla někde rublá hadice, určitě by ti to na grafu vyhodilo odchylku a zřejmě by to do nouzáku moc nechtělo.

Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.

Příspěvek od Hrubking »

lecram píše:vyskusaj ked sa Ti stane,pozorne za jazdy vypnut zapalovanie,ale neopovaz sa vytiahnut klucik,aby si nezamkol nahodou riadenie a znovu ho iba zapni,ak to bude znovu fungovat,urcite budes mat dakde vydnu hadicu,ja som to mal na Toutrane a robil som co sa dalo,pokus-omyl,ale bolo to lacnejsie ako v servise,davaj,ale bacha na ten zamok riadenia,daj vediet ako si dopadol


To dělám pokaždé když mi to spadne do nouzového režimu. Psal jsem mému mechanikovi jak se přesně jmenovala ta chyba na VAG. Díky moc za radu zkusím sundat krytý a koknu na to. Dík

Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.

Příspěvek od Hrubking »

godzilla píše:Nevím, jestli to tu už padlo, ale pokud ti to vyhodilo chybu 575 případně jiného čísla doplněné o formulaci překročena mez plnícího tlaku, shoď turbínu a vyčisti regulaci. Předpokládám, že kdykoliv pojedeš do kopce a půjdeš po plynu, tak to spadne do nouzáku. Při klidné jízdě po rovině nebo z kopce to logicky neudělá.
Kdyby byla někde rublá hadice, určitě by ti to na grafu vyhodilo odchylku a zřejmě by to do nouzáku moc nechtělo.

Jo defakto mi to udělalo když jsem šel za plynem. A máš prosím tě foto kde to je. A jak to přesně vypadá. Já sem právě přemýšlel o EGRU. Právě sem si myslel že bude něco uvolněné nebo špinavé. Teda když to dával na VAG. Tak mi řekl název té chyby a řekl že mam jít po hadicích co vedou k Turbu a od něj.

Uživatelský avatar
rolbar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 215
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o radu. Auto padá do nouzáku.

Příspěvek od rolbar »

musíš napsat přímo kód a název chyby, dobrý mechanik by měl dělat kompletný výpis chyb z celého auta a né je hned vymazat...

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“