olej

2005 - 20..
Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Králik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.02.2008 14:23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: olej

Příspěvek od Králik »

KJirka píše:a 20 t. je jako hodně nebo co ? Vyser se na nějakej longlife, je to drahý a stejně je potřeba to měnit v polovině předepsanýho intervalu, pokud chceš, aby to ještě chvíli jezdilo. Takže jak psal Yessmen, přejdi na 5W40. Pořádně to propláchni a měň olej po 15 t. km nebo ještě lépe po 10 t. Long life 5W30, tam třicet tisíc km nechávaj jen úplný ignoranti.
oki :drinks: Díky

Králik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.02.2008 14:23
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: olej

Příspěvek od Králik »

Tak jsem objednal nakonec tohle http://jaknaauto.cz/Produkty/MOTOROVE-O ... 0-5L-P259/" onclick="window.open(this.href);return false;

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: olej

Příspěvek od ladulel »

Králik píše:Tak jsem objednal nakonec tohle http://jaknaauto.cz/Produkty/MOTOROVE-O ... 0-5L-P259/" onclick="window.open(this.href);return false;
No vidíš to. :good: Tady jsem objednaval minulej tyden taky olej...

Uživatelský avatar
viligo2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 18.09.2011 13:03
Bydliště: Praha a Rokycany

Re: olej

Příspěvek od viligo2 »

KJirka píše:a 20 t. je jako hodně nebo co ? Vyser se na nějakej longlife, je to drahý a stejně je potřeba to měnit v polovině předepsanýho intervalu, pokud chceš, aby to ještě chvíli jezdilo. Takže jak psal Yessmen, přejdi na 5W40. Pořádně to propláchni a měň olej po 15 t. km nebo ještě lépe po 10 t. Long life 5W30, tam třicet tisíc km nechávaj jen úplný ignoranti.
Absolutní souhlas, taky jsem po koupi aut ihned přešel na pevný interval...!!!!!!!!!!!!!!
Longlife je asi tak inteligentní "vynález" jako třeba EGR (původně vyvinutý pro velké náklaďáky, kde to mělo smysl a nevadilo to, a pak zelenáči zalobovali,atd,atd)...takhle mučit motory....
Dříve:viligo
PASSAT Variant Highline,DSG,2.0TDI,140kW,2016
PASSAT Variant Highline (365) 2.0 TDI, 125kW CFGB DSG 2011-R.I.P 04.2020
Passat Var.Comfortline 1.9TDi 96Kw PD AWX (chip120kW+EGRoff)-sold

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: olej

Příspěvek od KJirka »

no já to udělal trochu jinak. Auto je sice po záruce, ale existuje tady ještě něco, čemu se říká kulance. Většina ví, ale zopakuju význam. V některých případech poruch nebo závad na vozidle je možný uplatňovat určitej druh garance i po skončení zákonný záruční doby. Probíhá to tak, že výrobce vozidla (potažmo importér a servis) nese ke svojí tíži cenu za díly a zákazník hradí práci servisu. Podmínkou k tomu, aby se tak stalo je, že je serviska orazítkovaná autorizovanými servisy VW. Pokud ne, má žadatel smolíka. Teď se asi ozve Ricom, že člověk může jezdit i do neznačkových servisů. Teoreticky by to tak být sice mělo, ale víme z praxe, že to tak prostě v Česku nefunguje.
Takže, nechal jsem tam longlife, měním si ho sám v půlce intervalu a do autorizáku jezdím jen na výměny po 30 t.. Kdybych měl nastavenej pevnej na 15, musel bych tam jezdit pokaždý a svlečou mě z kalhot.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
viligo2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 18.09.2011 13:03
Bydliště: Praha a Rokycany

Re: olej

Příspěvek od viligo2 »

KJirka píše:no já to udělal trochu jinak. Auto je sice po záruce, ale existuje tady ještě něco, čemu se říká kulance. Většina ví, ale zopakuju význam. V některých případech poruch nebo závad na vozidle je možný uplatňovat určitej druh garance i po skončení zákonný záruční doby. Probíhá to tak, že výrobce vozidla (potažmo importér a servis) nese ke svojí tíži cenu za díly a zákazník hradí práci servisu. Podmínkou k tomu, aby se tak stalo je, že je serviska orazítkovaná autorizovanými servisy VW. Pokud ne, má žadatel smolíka. Teď se asi ozve Ricom, že člověk může jezdit i do neznačkových servisů. Teoreticky by to tak být sice mělo, ale víme z praxe, že to tak prostě v Česku nefunguje.
Takže, nechal jsem tam longlife, měním si ho sám v půlce intervalu a do autorizáku jezdím jen na výměny po 30 t.. Kdybych měl nastavenej pevnej na 15, musel bych tam jezdit pokaždý a svlečou mě z kalhot.
Já tam nejezdím, takže mě kalhoty zůstanou. Ať si každý vybere co si myslí, že je správně. Já si vybral a nikomu to nevnucuju.
Dříve:viligo
PASSAT Variant Highline,DSG,2.0TDI,140kW,2016
PASSAT Variant Highline (365) 2.0 TDI, 125kW CFGB DSG 2011-R.I.P 04.2020
Passat Var.Comfortline 1.9TDi 96Kw PD AWX (chip120kW+EGRoff)-sold

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: olej

Příspěvek od KJirka »

to byste si rozuměli s Ricomem. Ten vydrží nadávat na autorizáky celý dlouhý hodiny. (P.S. a má pravdu, samozřejmě :laugh: :laugh: :laugh: )
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: olej

Příspěvek od ricom »

já na ně nenadávám. Jen mě tam s mým autem nikdy neuvidí... Ale jinak tam mám dobré vazby k nákupu dílů atd..
Jen tam holt nikdy nebudu servisovat vůz ani kdybych měl nový. To bych s tím radši jezdil do Německa na servis.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“