Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Vyčištění (desinfekce) klimatizace

Příspěvek od Oskar1 »

Řeším asi stejný problém jako každý z nás. Potřebuji vydezinfikovat klimatizaci od zápachu. Máte s tím už někdo osobní zkušenost???? Můžete mi někdo napsat správný postup jak se dostat k výparníku? Znáte někdo firmu v Praze která čistí klimu ozonem nejlépe značkový servis? Předem moc děkuji za vaší pomoc :D

bouky2
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 322
Registrován: 25.01.2014 19:57

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od bouky2 »

já mám supr zkušenosti s jedním garážistou na Kavčích...604 129 138

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od lifter »

Oskar1 píše:Řeším asi stejný problém jako každý z nás. Potřebuji vydezinfikovat klimatizaci od zápachu. Máte s tím už někdo osobní zkušenost???? Můžete mi někdo napsat správný postup jak se dostat k výparníku? Znáte někdo firmu v Praze která čistí klimu ozonem nejlépe značkový servis? Předem moc děkuji za vaší pomoc :D
To už máš problém so zápachom na Golfe 7?
VW Golf GTI VII Performance

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od mirom11 »

Nie len on :D ja mám auto asi pol roka a už mi sprdí vetranie (nie pri pustenej clime), ale to bude asi spôsobené peľovím filtrom, takže čakám kým dojde.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od lifter »

Fu, ja som nikdy problem s klimou nemal, a to ani pri manualnej na Fabii. Kazdy rok menim pelovy filter a cca raz za 3 roky dam vyparnik vydezinfikovat pocas garancky. Klimu som mal v Golfe5 aj teraz automaticku a pustenu stale.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od iwhy »

lifter píše:Klimu som mal v Golfe5 aj teraz automaticku a pustenu stale.
Aj to bude určite dôvod. Niekto celú zimu nezapne klímu a diví sa, že sa mu na jar smrdí ako ponožky.

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od mirom11 »

No dneska som vymenil pelovy filter a uz nič nesmrdi. Zaujimave že čo všetko v ňom bolo a do polky bol ako keby obliaty ničím a neskutočne to smrdelo z toho. Nechcem ani vedieť ako by to vypadalo keby to mením po roku.

lifter
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 03.06.2014 14:08

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od lifter »

Ja som peľový filter nikdy nemal vlhký. Stále bol len špinavý od prachu + boli tam rôzne listy stromov a ihličie.
VW Golf GTI VII Performance

Uživatelský avatar
x-t.y.n.a
Profík
Profík
Příspěvky: 1102
Registrován: 25.11.2010 14:23
Bydliště: Louny

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od x-t.y.n.a »

taky mi smrdí klima a to jí používám minimálně (co jsem se dočetla, tak asi tím to bude :blush: ) , tak koupím pylový filtr a uvidím.
IV http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=191333" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
VII http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=262427" onclick="window.open(this.href);return false; - prodáno
I Cabrio http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=157&t=291875" onclick="window.open(this.href);return false;

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od Oskar1 »

I když plnim pravidla a tak 2km před ukončenim jízdy vypnu klimu a dám větrák naplno tak i přes to klima po vypnutí zapáchá. chci se zptat jestli po vyndání pylového filtrtu je vidět na výparník klimatizace kvuli vyčištění. Máte někdo zkušenost s tímto produktem sonax? http://sonax.cz/eshop-autokosmetiky-son ... etail.html" onclick="window.open(this.href);return false; děkuju :D

Uživatelský avatar
pajosII
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 305
Registrován: 09.08.2010 19:34

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od pajosII »

já na GV používal čistič klimatizace od Würtha, vytáhnul jsem pylový filtr, na upravený svařovací drát připevnil hadičku čističe z kterou jsem se pak dostal do všech míst výparníku a ten důsledně prosříkal, poté nasadil zpět kryt ( bez filtru ) zapnul vnitřní recirkulaci a za chodu ventilátoru a motoru ( dveře zavřeny ) nechal cirkulovat dezinfikaci asi 15 min, filtr nasadil zpět. Toto je vhodné dělat po ukončení jízdy, neboť dezinfikace je ještě dlouho učinkuje a je cítit. Z případné okamžité následné jízdy by Tě bolela hlava. Z takto vyčištěnou klimatizací jsem byl vždy absolutně spokojen.
Golf VII 2.0 TDI, Tungsten

Oskar1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 19.11.2014 20:23

Re: vyčištění klimatizace

Příspěvek od Oskar1 »

U naší Octavie2 jsem to dělal stejně ale u GVII je filtr na jiném místě a než to rozeberu tak chci vědět kde je umístěn výparník? Děkuju. :D

Leyboldek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 05.03.2008 19:33
Bydliště: Světlá nad Sázavou

vyčištění klimatizace

Příspěvek od Leyboldek »

Oskar1 píše:I když plnim pravidla a tak 2km před ukončenim jízdy vypnu klimu a dám větrák naplno tak i přes to klima po vypnutí zapáchá. chci se zptat jestli po vyndání pylového filtrtu je vidět na výparník klimatizace kvuli vyčištění. Máte někdo zkušenost s tímto produktem sonax? http://sonax.cz/eshop-autokosmetiky-son ... etail.html" onclick="window.open(this.href);return false; děkuju :D
Tyhle bombo čističe jsou fajn. Výrobců i méně zvučných jmen je určitě dost:lol:

Odesláno z mého Lenovo A328 pomocí Tapatalk
Seat Leon Sport 1,9 TDI 81kW@103kw
Golf Variant VII 1,2 TSI 81kW Comfort Edition + nějaká ta výbava navíc

Touran 1.4 TSI DSG 110kW Highline

Rypicong
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 17.10.2017 20:35

desinfekce - kde je výparník ?

Příspěvek od Rypicong »

Zdravím,

Má někdo nějaký návod podle kterého najdu výparník Golfu mk7 ? nebo jak vydezinfikovat klimatizaci ?
Trošku mi zapáchá klimatizace a potřebuji ho vydezinfikovat, ale nevím přesně kam mám strčit hadičkou s pěnou.

Díky
Volkswagen Golf Variant, 1.4TSI 92kW, Marathon edition, žlutá kurkuma.

ablorhm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2678
Registrován: 21.09.2015 20:57
Bydliště: Praha

Re: desinfekce - kde je výparník ?

Příspěvek od ablorhm »

Za přihrádkou spolujezdce je box na filtr a za ním někde výparník. Taky lze dát hadičku do každého výdechu na klimu.
Lze i zkusit prostorový sprej (Sonax apod.).
Na klimu je vcelku dost přípravků, případně si s tím poradí v každém servisu.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+ 2015
používám VW Connect Dataplug

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“