NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kubenec »

A věděl bys ještě označení a výrobce?

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od the.max »

560mm je pro AYL a automat. Někde píšou dokonce 577, ale možná to berou včetně obou kloubů
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od romank52 »

Ja som kupoval lacnu Cinu - GSP (mimochodom mal som ten isty problem so sroubom na predlzeni ako tu niekto popisoval - dlhsi a iny zavit) a katalog je:

http://www.gsp-europe.com/fileadmin/ass ... alogue.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od kubenec »

Omyl, ja nechci prodlouzeni, ale poloosu ke kolu.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od romank52 »

Vsak v tom katalogu je vsetko - poloosy, klby aj predlzenia, akurat, ze ja som menil poloos aj predlzenie :-)

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od parnik »

Ahoj,tak se mi také protocila poloosa u levého vnějšího kloubu.Vůle byla i na prodloužení,také jsem nechal vyměnit poloosu a zavarit prodloužení.A mam klid.
alhambra II,1.9tdi 85kw

Uživatelský avatar
dejdar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 119
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha - západ

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od dejdar »

Měnil jsem poloosy před 14-ti dny na svojí Alhambře modelový rok 2002, AUY, manuální převodovka a byly tam délka 510mm.
Sharan II 2006 + Tabbert Rossini

veškeré autoelektro, diagnostika-nejen VW, opravy příhřevů, přestavby na nezávislé, opravy MAXIdotů, apod...

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Slavoš »

dejdar píše:Měnil jsem poloosy před 14-ti dny na svojí Alhambře modelový rok 2002, AUY, manuální převodovka a byly tam délka 510mm.
Ahoj
odkud jsi bral díly , asi mě to taky čeká.
Obrázek
Obrázek

josstudio
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 28.04.2016 16:30

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od josstudio »

Jelikož jsem absolvoval neuvěřitelnou a nemilou procedůru a díky tomuto vláknu jsem si ušetřil dost času tak se podělím o svojí zkušenost. Problém se projevoval tak že auto vibrovalo neuvěřitelným způsobem. Vibrace jako když sedíte v automatické pračce při ždímání. Pozor! Tato vibrace se projevovala pouze při druhém rychlostním stupni a to mezi 1500 ař 2000 otáčkama za sekundu. Při přeřazení na trojku už jen lehoučce ale opravdu nepatrně zavibrovala a to jen někdy. Při dalších stupních už vůbec. Začal jsem "krátkou" poloosou, vyměněna vibrace se snížila ale né zcela zmizela. Další na řadě byli vnitřní klouby, vyměneny. Vibrace se stále projevovala! To už jsem byl bezradnej. Kamarád mi říkal ať se vyprdnu na vnitřní klouby a vyměním celou poloosu. Protože se mají tendenci kroutit a vlnět a pak vibrují. Vnitřní klouby jsem vyčistil a protože měli najeto asi jen 4km vrátil zpět prodejci :D Než jsem ale koupil obě poloosy. Měl jsem auto zvedlé tak že byl celý předek ve vzduchu, nastartoval jsem a zařadil kvalt. Obě poloosy se při otáčení vlnily nebo jak to popsat no prostě to vypadalo jako když jsou obě prohnuté :) To mě tedy utvrdilo že jsou opravdu ohnuté. Takže bum obě nové poloosy koupeny jedna cca za 4tis kč. Namontovány na auto vyzkoušeno opět ještě ve vzduchu a ejhle nové poloosy se vlní také :D Slušnej efekt :D Takže bacha na to, i když se vlní nejsou ohnuté ani jinak zdeformované, je to normální :D Každopoádně po projetí je ta hrozná vibrace pryč. Auto se chová jinak jízda je mnohem kultivovanější než před tím a to i ve vyšších rychlostech, kde jem předtím nepozoroval žádný problém. Shrnutí. Měl jsem několik let jedničkovou Alhambru 1.9TDi 66kw. A to bylo opravdu auto které vydrželo vše, jediné co jsem měnil byl olej a starter :) Co se týče nynější Alhambry 1.9 TDi 96kw 2005 je to šmejd :D Převodovka je šílená, víc sraní se vším, to nemluvím o těhle poloosách a vůbec je mnohem poruchovější než ty jedničkový. A to mám voňavku se skutečnýma a ověřenýma 160 tis km!

Honzajs
Člen klubu
Příspěvky: 13
Registrován: 02.01.2013 14:25
Bydliště: Olomouc

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od Honzajs »

Zdravím všechny Sharanisty a prosím o radu: trpěl jsem stejným problémem, jako všichni v tomto vláknu, postupně vyměněno všechno mezi převodovkou a koly (nové poloosy, na pravé straně komplet prodloužení oba díly i ložisko, teď jsou ještě nové brzdové kotouče. Postupně se to také zlepšovalo a měnilo, nyní vibruje jen na dvojku, cca 20-30 km/h, pokud je víc než půl plynu. Vibrace zhruba odpovídají otáčkám motoru. Při jiném kvaltu to nedělá, při vyšších rychlostech také nic. Už jsem docela bezradný, napadla mě už jedině dvouhmota (nyní 230 000km nájezd), ale neprojevovalo by se to i při jiných kvaltech?

Máte nějaký nápad kde by mohl být kořen zla?

Díky za každou radu
Honza
VW Sharan II AUY r.v. 2000

maik.maik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 21.09.2009 17:46

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od maik.maik »

zdravim mám galaxe 1,9tdi 96kw a v otáčkách cca 1700 až 1900 má auto takový divný zvuk něco jak vybrace ale volant nic nedělá a to při káždém rychlostním stupni.

Uživatelský avatar
galaxy2.0dohc
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 11.09.2011 17:46
Bydliště: Bezuchov

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od galaxy2.0dohc »

Ahoj všem,
čeká mě nyní taktéž výměna pravé poloosy + prodloužení...Ale čím víc po tom pídím na foru a v eschopech, tak v tom začínám mít zmatek v tom prodloužení :-)

Může mi nějaká dobrá duše napsat co je potřeba přesně za díly? Mám ještě tu verzi s hliníkovým rukávem. A zde na foru jsem se dočetl, že lze vyměnit to prodloužení a nahradit ten hl. rukáv jiným držákem, ale už v tom mám zmatky...VW Sharan AUY 1.9Tdi 85KW

Našel jsem následující:
držák: http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... haran.html
prodloužení:http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... alaxy.html
VW Sharan II 1.9 Tdi 85Kw 2001

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od BigBang »

Oboje potřebuješ, ale tomu prodloužení na fotce chybí na straně do převodovky chybí pružina a bronzový kroužek a na delší straně zase „rukáv“, který překrývá drážkování, které se tak rádo sere. Dal bych pozor, aby to bylo opravdu komplet ;)

A mimochodem, je tu téma, do kterého jsem sám dával seznam dílů (mimo samotné prodloužení), které potřebuješ ;)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=3162160#p3162160" onclick="window.open(this.href);return false;
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

rege1974
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 13.03.2010 12:53

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od rege1974 »

Ahojte všetci. Mám problém s vibráciami v mojom aute už asi 1,5 roka. Pri rozbiehaní, najviac pri 2 prevodovom stupni cítiť chvenie auta v prednej časti. Cítiť to aj na volante. Ako som čítal, sú to poloosi. Samozrejme som ich vymenil, mám už tretie na všetkých to chvenie je. Predĺženie pravej poloosi som vymenil tiež, chvenie je stále. "Majstri" tvrdili, že to je prevodovkou. Mám tam už 4-tú prevodovku, pri každej chvenie bolo. Skúšal so aj iné disky, pneumatiky, na všetkom chvenie pretrváva. Bol som zmerať odchýlku nábojok kolies, je to OK. Viete mi niekto poradiť, čo by to mohlo byť. Neviem si už rady.Ďakujem.

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVY, POLOOSY: výměna, vibrace volantu po přidání plynu

Příspěvek od BigBang »

a, byť to patří jinam, dvouhmotu jsi měnil??
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“