Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
lukas.311
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.07.2015 20:50

Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od lukas.311 »

Ahoj, mám prosbu jako nový majitel B6 v motorizaci 1.9 TDi 77 KW mě trápí jedna věc a to je občasné vynechání motoru ( jde na tři válce). Motor vynechává jen na volnoběh a je jedno jestli studený nebo zahřátý. V tahu jde krásně a necukce. Prostě se občas a není to pravidelně zhoupne a chrochtá na 3 válce, třeba jen 5 sekund a pak se zase srovná a jde v pohodě. Žádné kovové klepaní. Měnil jsem žhavičku na čtvrtém válci která byla KO podle diag, tak jsem v koutku duše doufal, že by to mohl být kámen úrazu ale není. Ted je nově vyměněná dvouhmota která byla na kaši a sotva jsem s tím dojel domů ( nevím jestli to může mít vliv na tento problém, auto se při rozjezdech klepalo a po vyšlápnutá spojky rachtalo jak kráva vše opraveno. Moc díky za odpověd protože po dotazech u třech mechaniků každej řekl něco jinýho ale vždy to nejdražšího vstřik atd. Proto se ptám u nejpovolanějších. Předem omluva jestli už je tady někde na foru zahrabaný vlákno k tomut problému, ale já ho nenašel :wink: Motor má poctivejch 225 tkm

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od ricom »

nechci tě nijak strašit ale tohle samé na tomhle motoru měl teď soused a dával novou vačku dva vstřiky + dalších x kravin.. a dvojhmotu též..
oprava za cca 30tis včetně dvojhmoty vše starší ale v super stavu z nějakého mladšího motoru.

za nové díly by dal asi kolem 70tis co se informoval..
prý nic moc povedený motor.. a přesně takhle mu to začalo též.. pak už nejel vůbec..
jinak tento motor či díly do něj takřka k nesehnání.. naštěstí mu dokázal můj známej pomoci s měl.. ale už nemá a mít asi ani nebude. prý fakt nejsou..

a stejně mu poradil ať něco najede ještě a auto za včasu prodá.. prý je to naprosto normální po najetí +- 200tis km

holt není 1,9tka jako 1,9tka asi.. :sorry: :sorry:

sorry jestli jsem tě nepotěšil

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od KJirka »

já tě taky nechci nijak strašit, ale mám dotaz. Proč tyhle věci neřešíš s původním majitelem ? Doprdele lidi to se bojíte nebo co ??? Zřejmě jsi lacino koupil auto "na sračky", nicméně záruční podmínky i v našem bordelstánu stále platí. Já prodal pánovi fakt voňavou OII a bohužel se mu po pár týdnech zesral motor. Důvody pominu, ale já, jako původní majitel jsem sklopil uši a šel mu pěkně za svý koupit na vrakárnu za 30 litrů jinej. Proč doprdele chlapi podporujete podvodníky ????
Podle toho, co píšeš, si musel původní majitel být moc dobře vědom, co za šrot prodává.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od ricom »

Jirko to se obávám že tady by pohořel.. Auto mu zatím jede a nelehlo a tohle rozhodně není skrytá vada.. Prosral by to na plný čáře tohle.. bohužel

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od KJirka »

no promi\\ń, ale čtu, že hned musel vyměnit setrvák, kterej byl na šrot, jde mu to na 3, to je dost dobrých důvodů to vrátit
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
GOLFÁK
Profík
Profík
Příspěvky: 1009
Registrován: 19.02.2008 16:42

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od GOLFÁK »

KJirka píše:já tě taky nechci nijak strašit, ale mám dotaz. Proč tyhle věci neřešíš s původním majitelem ? Doprdele lidi to se bojíte nebo co ??? Zřejmě jsi lacino koupil auto "na sračky", nicméně záruční podmínky i v našem bordelstánu stále platí. Já prodal pánovi fakt voňavou OII a bohužel se mu po pár týdnech zesral motor. Důvody pominu, ale já, jako původní majitel jsem sklopil uši a šel mu pěkně za svý koupit na vrakárnu za 30 litrů jinej. Proč doprdele chlapi podporujete podvodníky ????
Podle toho, co píšeš, si musel původní majitel být moc dobře vědom, co za šrot prodává.

Tak to si jeden z mála.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od ricom »

obávám se Jirko že obojí mohl zjistit zkušební jízdou.. to se muselo projevit..

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od Qido »

Asi bylo auto za dobrý peníz. Bohužel to kolegovi už nepomůže.

Pokud máš špatné vstřiky, mělo by to být poznat na diagnostice a korekci vstřiků.
Zkusil bych také nejdříve nejlevnější variantu. Natankovat kvalitní naftu např. Vervu nebo MaxxMotion a dát ještě VIF a auto ,,prohnat,,.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od ricom »

není to zjistitelné na autě, museli střiky ven a na přeměření. bohužel na toto je Vagína krátká.. jak na střiky tak na problém na vačce..
jen tlumočím co mi říkal soused a co jsem pak viděl na vlastní oči při opravě.. a nebyl to hezký pohled na tu vačku
Qido píše: Pokud máš špatné vstřiky, mělo by to být poznat na diagnostice a korekci vstřiků.
Zkusil bych také nejdříve nejlevnější variantu. Natankovat kvalitní naftu např. Vervu nebo MaxxMotion a dát ještě VIF a auto ,,prohnat,,.

ladulel
Závodník
Závodník
Příspěvky: 570
Registrován: 24.07.2010 14:17

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od ladulel »

Taky mě to vynechávalo a bylo to setrvákem. Jinač se té 1.9PD musím zastat. Nahovno to teda jelo :laugh:, ale krom výměny toho setrváku a turba, motor šlapal jak hodinky. Prodal jsem ho s 320000km a pořád jezdí.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od KJirka »

na autě pomocí diagnostiky je schopen změřit případný rozdíly mezi jednotlivými vstřiky. Podle toho, co naměří si může dovodit, jestli je některej v čudu. A zapomeňte, že pomůže nějaký proplachování aditivy v naftě apod. Jak je ten vstřik jednou chycenej a blbě rozprašuje nebo dokonce ukapává, je to konec.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
denis.82
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1701
Registrován: 29.01.2012 12:16
Bydliště: Zlín

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od denis.82 »

pro lukas.311: No pokud ti rekli uz tri mechanici (snad na zaklade diagnostiky), ze mas spatny vstrik, tak asi spatny bude, ne? A ze byl k.o. setrvak, to jsi nevedel uz pri koupi?? 8O Vzdyt to neni vec, ktera by odesla z niceho nic.
RS6 Performance 445kw

lukas.311
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 07.07.2015 20:50

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od lukas.311 »

Momemnt moment, tady se to něják trochu konspiračně zvrhlo :-) Samozřejmě že jsem věděl, že je setrvák KO, pokud bych si nevšiml toho, že se auto při rozjezdu klepe jak kráva a po vyšlápnutí spojky rachtá, tak bych asi nezvládl ani registraci zde na stránkách :-D Jinak auto prodávající prodával za 150.000 kč r.v konec 2006, černá met v chrom paketu vč. hagusů, navigace, tažák atd. A hlavně jsem sháněl 1.9 Tdi a ne 2.0TDi at už 8v nebo 16 ventil, prostě dvoulitra jsem nechtěl. S autem většinou stejně jezdí manželka já jsem na cestách přes týden a jí 77 kw stačí, prostě jsem volil menší zlo a ted jen doufám, že jsem si nevytáhl černýho petra podle toho co naspal VWmaniak. Auto bylo inzerováno za 150.000 kč po telefonu mě pán narovinu řekl ( kupováno od soukromníka, nejsem magor abych lezl do Áček apod), že je setrvačník KO a že dá slevu 15 tisíc, říkám fajn setrvák jsem sehnal přes známeho od LUKU za 8.000 + asi 3.000 za práci, takže to jsem bral a hlavěn že už budu mít setrvák do budoucna z krku. Kilometry podle VW evidence v pohodě a servisní interval navazoval pěkně za sebou. Stojim nohama na zemi a Passata B6 jsem ani s nájezdem 150.000 km nehledal, to ani není možný pokud někdo nestáčí. Při zkušební jízdě motor nevynechával, takže prostě ne mě asi padl smolík a kdyby se toho prodávajíc chtěl zbavit jako že je tam průser na motoru, tak slespoň vymění tu žhavičku, která byla na diag KO, stojí 400 kč. A chlap byl v pohodě. Mě prostě nejde do hlavy, že by to byl taovej průser, když to auto nermolně jede, neztrácí výkon a občas se prostě zhoupně, dnes jsem s tím najezdil asi 120 km a houplo to jen jednou když jsem stál na světlech. Tak ted doufám, že jsem vyvrátil úvahy typu další hlupák si koupil ojetinu :-D S tou reklamací je to složitý, ted už je tam nová dvouhmota, všechny filtry, olej + rozvody, jestli mě rozumíš ven to dávat nechci a jinak je auto dobrý, pevný nerozvrzaný hlavně nebouraný.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od Qido »

denis.82 píše:pro lukas.311: No pokud ti rekli uz tri mechanici (snad na zaklade diagnostiky), ze mas spatny vstrik, tak asi spatny bude, ne? A ze byl k.o. setrvak, to jsi nevedel uz pri koupi?? 8O Vzdyt to neni vec, ktera by odesla z niceho nic.
Asi tak. :wink:

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Prosba o radu vynechávání motoru 1.9 TDi PD 77 KW

Příspěvek od Qido »

Já bych opravdu nejdříve zkusil ten proplach. A pak už ty vstřiky a vačku.
Naposledy upravil(a) Qido dne 10.07.2015 10:54, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“