Klimatizace - problem s ventilatory

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
venstr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.08.2010 16:50
Bydliště: Samsina, Jicin

Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od venstr »

Dobry den,
mam problém s ventilátory. Když zapnu climatronic, ventilátory se neroztočí na 1.stupeň. Do jedné minuty se roztočí, ale asi na 2.stupen. Točí se přibližně 5 - 10s a hned vypnou a tak stále dokola. Klima chladí, chladivo je doplněno. Problém je ale při sepnutí ventilátorů schodem motoru pokles vykonu (nepravidelný chod). Prosím poradí někdo co s tím.
VW Golf IV 1,6SR

Uživatelský avatar
venstr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 25.08.2010 16:50
Bydliště: Samsina, Jicin

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od venstr »

Problém už je vyřešen. Byl to špatný kontakt na 30A pojistce u baterie.
VW Golf IV 1,6SR

denton
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 23.01.2015 19:25
Bydliště: ostrava

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od denton »

zdraví mám problém s ventilátorem nevím jestli to bude nekdo číst ale rad bych kdyby mi nekdo dokázal poradit. mel jsem nehodu mousel jsem měnit celý předek auta: altik, chladice, ventilátory,bryle aji masku. zjistil jsem že mi nejede klima tak jsem vyměnil řídíci jednotku pod baterkou a ficela jak ma a ted asi po roce zase problém zapnu klimu a ventilátor se rozjede ale přerušovaně zapne se na ani ne půl minuty a vypne pak se zase zapne na chvíli a zase se vypne tím pádem otáčky skáčou nahoru a dolu jak na horské dráze tak co s tim chlapci..... :-)

Uživatelský avatar
Tom4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.03.2014 19:14
Bydliště: Kravaře u Opavy

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od Tom4s »

Nevim kam jinam to napsat.. Dneska jsem byl doplnit klimu. Neni tam unik, ale jak to naplnili tak klima nejede. Netoci se kompresor a ani vetrak. Netusite nekdo co by to mohlo byt? Diky moc za rady ;-)
VW Golf mk5 GTI

ex: VW Golf IV 1.6 sr
Seat Alhambra 1.9 TDI 96kW + chip
Škoda Superb 3.6 VR6 191kW DSG 4x4 upraveno na 219 kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od majrek001 »

chce to diagnostiku, ale pokud ti jen měnili chladivo a předtím to šlo, tak ti tam chladiva dali možná moc
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od duduh »

Běž to reklamovat.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od Goauld »

Přesně tak, pokud to předtím chladilo, tak běž reklamovat. Pokud dali tolik chladiva, že tlakovej spínač hlásí překročení tlaku, tak se kompresor nespustí. Co se týče diagnostiky, tak pouze climatronic, manuální kromě fyzické kontroly diagnostikovat nelze.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Tom4s
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 15.03.2014 19:14
Bydliště: Kravaře u Opavy

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od Tom4s »

Špatně jsem to napsal.. Klima nechladila od té doby co mám auto.. Podle slov bývalého majitele tam pouze nebylo chladivo, což mi potvrdili i na doplnění. Diagnostiku jsem si dělal hned jak jsem dojel domů a napsalo to nějaký senzor tlaku nebo něco takového.. Tuším teda správně, že je to čidlo tlaku? Nebo diagnostika umí poznat i vadný klimakompresor?
VW Golf mk5 GTI

ex: VW Golf IV 1.6 sr
Seat Alhambra 1.9 TDI 96kW + chip
Škoda Superb 3.6 VR6 191kW DSG 4x4 upraveno na 219 kW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od Goauld »

Diagnostika pozná vadnou spojku kompresoru, ale nepozná například, jestli kompresor tlačí, nebo ne. Příčin proč klima nechladí může být víc. Pokud se kompresor neroztočí a chladiva je dost, může být na vině tlakovej spínač, kterej jednotce říká, že je buď příliš vysokej, nebo nízkej tlak. Může to způsobovat jednotka dochlazování, která bývá často zoxidovaná buď v konektorech, nebo přímo uvnitř. Vzhledm k tomu, že se ti netočí větráky tipoval bych jednotka dochlazování. Tlakovej spínač se taky vypisuje v závadách, když není chladivo, nebo je nízkej tlak, svým způsobem je to závada i když ne přímo toho spínače. U nových systémů, kde je spínač se třema pinama v konektoru se vada tlakovyho snímače objevuje zřídka.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Pepa z Voselna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.07.2015 16:39

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od Pepa z Voselna »

Zdravím, nechci zakládat nový topic, mám také problémy s klima. EMG spojka klima zapne - ihned vypne, a tak pořád dokola. Čidlo tlaku jsem vyměnil, stejný problém, medium vyměněno, pořád stejně. Někdy (opravdu někdy) se klima rozjede normálně a jde všechno. Tuhle jsem jásal, ale opět stejná závada. Kde je asi problém. Díky všem

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Klimatizace - problem s ventilatory

Příspěvek od Goauld »

Vyzkoušej spojku napojit napřímo, jestli drži, může byt vadny vinutí elektromagnetu. Pokud jo tak je buď vadná jednotka dochlazování, nebo kabeláž. Pokud je to climatronic, tak výjimečně může být vadnej panel climatronicu, což je zároveň řídící jednotka celyho systému.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“