KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: Kola Pneu Sjíždění

Příspěvek od PajaS »

Ještě jedna věc - foukáte doma v garáži, nebo během jízdy u pumpy? Taky jsem to řešil a předepsané hodnoty tlaku jsou pro studené pneu, tj. před jízdou :!:
Pokusem mám zjištěno, že už po 20 km jízdy se zvedne tlak v pneu o 0,3. Takže když bych nafoukal po těch 20 km na předepsaný tlak, tak bych měl vlastně o 0,3 podhuštěno a to je >10%.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kola Pneu Sjíždění

Příspěvek od Marek77 »

To je samozřejmě důležitý aspekt. Nejen po jízdě, ale třeba i na prudkém slunci se zvýší tlak v gumách. Zvýšení může být (podle okolní teploty a rychlosti jízdy) až 0,5 Bar.

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od dvorky1 »

Zdravím Vás. Nebyla by rada proč se sjíždí na levém zadním kolem vnější okraj? Ford Galaxy r.v. 1999 1,9 TDi 81 Kw pneu 195/60 15 index nevím ale dělá to jak na zimákách tak letní. Zatím jen ta jedna pneu. Dá se zadní náprava nějak štelovat? Mám ho od 240 tis nyní 440 tis km a bez nehody nebo nějakého defektu co by mohlo začít způsobit sjíždění pneu. Děkuji všem.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od M@rty74 »

Začal bych změřením geometrie a kontrolou, zda na nápravě není něco mechanicky špatně. Rozměrem pneu jsi si jistý ? Tenhle rozměr tuším nemá na SAGu co dělat, mělo by tam být 195/65R15 s indexem 95.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Příspěvek od matko001 »

Pokiaľ viem sa zadná náprava nenastavuje, takže iba nejaký vymačkaný silentblok alebo niečo podobné.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od M@rty74 »

A píše tady někdo o jejím nastavování ?!
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od Marek77 »

Souhlasím - určitě by to chtělo relevantní a především aktuální hodnoty náprav z měření. Tam lze pak poznat, zda je něco v neshodě a případně dál řešit.

U zadní nápravy se tu a tam stává, že se sjíždějí vnitřní okraje vzorků. To je dáno opotřebením uložení nápravy. Ovšem sjíždění vnějšího okraje (a navíc jen na jedné gumě) je neobvyklé.

Docela mě napadá, jestli náhodou při nějakém smyku, třeba v zimě, nemohlo dojít k naražení jmenovaného kola na obrubník chodníku. Tím by se mohl ohnout střed uložení (v našem případě rameno) a kolo by tak jelo po vnějším okraji. Ale to jen přemýšlím nahlas.....

dvorky1
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 28.08.2010 06:17
Bydliště: Karlovy Vary

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od dvorky1 »

nehoda tam žádná nebyla. tahám s tím plaťák ale ten tahám i s druhou Galaxy to je už ten novější model a tam na zadní nápravě vše vpořádku. Na geometrii jezdím pravidelně každej rok a pořád vše vpořádku. S tím rozměrem pneumatik jsem nikdy problém neměl. Používám je na obou Galaxynách a taky vpořádku. Napadá mně už fakt jen to uložení zadních ramen. Teď jsem dával z jara skoro nove Micheliny a opět vnějšky zadních gum sjete. Teď mi přijde že se začala sjiždět už i ta pravá. Středy pneu jsou dobrý ale ty vnější okraje už jsou na hranici 1,6 mm

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od M@rty74 »

Tak zkus prostudovat toto - třeba se tam s něčím ztotožníš...

http://www.dongres.com/downl/vady_osobni.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
romank52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 197
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Kralův Dvůr

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od romank52 »

Nedavno na Zlicine merali bezplatne geometriu, tak som sa nechal zmerat a na lavom zadnom mi namerali odklon mimo tolerancie. Na opotrebovani pneumatik som to doteraz nezbadal, ale pozeral som do ETKY a su tam na zadne rameno silentbloky 7M0 501 541 co vyzeraju byt standartne, ale v zatvorke su uvedene aj 7M0 501 541 A s popisom "luzko pryz-kov s excentrickym pouzdrem". S tymi excentrickymi by som si vedel predstavit nejake nastavovanie, ale muselo by to byt v uzkej spolupraci s meranim ( nalisovat - zmerat - vylisovat - pootocit - zmerat :-( ). Neriesil to niekto?

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od Marek77 »

Teď se zabývám stejnou věcí. Pozoruji totiž, že se mi na zadní nápravě dost sjíždějí pneumatiky po vnitřních okrajích. Je to opravdu hodně - celý dezén má 5mm a na vnitřní hraně je bez vzorku.

Nemá někdo zkušenosti s nastavováním odklonů zadní nápravy? V originální dílenské příručce je prý popsán postup výměny toho uložení ramen, ale kdo z nás má originální dílenku na Sharana.......?

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od Munez »

Tech 30 stupnu sbihavosti myslis kazde kolo nebo celkovou? Ted resim problem s r17 a et 37 a vnitrek je skoro hladky, tak se to snazim nejak doladit. Sbihavost m ted celkovou 30 stupnu, takze kazde kolo 15 a nevim jestli je to dostacujici, tak se ptam kde tech 30 ma byt.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
BigBang
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 6909
Registrován: 11.12.2009 16:39
Bydliště: DuchcoVW & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od BigBang »

30 stupňů to určitě není. To by ses snad ani nerozjel a kdyby jo, tak by byly gumy KO během jednoho kilometru. Když už, tak 30 vteřin ;)
Hliník
Mulťák v nouzi
Wartburg 353 Tourist

ex: Golf III variant 1.4 1995 - šel do světa; !RIP!: Sharan 1.9 TDI PD 85kW 2001 sociál s koženym volantem, Polo 86c 2f 1.3 40kW 1992

Detailing Club

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: KOLA, PNEU: nepravidelné sjíždění a opotřebení

Příspěvek od Munez »

Jj diky za opravu. Snad nekdo brzo napise, abych vedel co a jak
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“