Sloupek volantu - adaptace

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od ajax007 »

Zdravim,

menil nekdo z vas sloupek rizeni v Touaregu? Snazim se vymenit stavajici mechanicky za elektricky, ale nedari se adaptovat zamek rizeni do imobilizeru. Respektive zamek samotny adaptovat jde, selze to az na znovunauceni klicu. Poradi nekdo?

Dik
AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od xandercage »

Mám takový pocit, že jednou naučené klíče už nenaučíš. Ten sloupek jsi měl nový nebo v něm nesedí vin s autem? Podle mě u tebe bude nejjednodušší sehnat nové čipy do klíčů.

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od ajax007 »

Mmm, to by se shodovalo s domnenkou cloveka ve VW, ktery tu adaptaci delal. Tak nejak jsem doufal, ze postup bude u vsech koncernovych znacek stejny, ale asi ne. U Audi to nebyl problem, tam se klice prizpusobily v pohode.

Sloupek je pouzity, ale sparovat sloupek (zamek rizeni) s mym autem nebyl problem. Problem nastal az pri znovunauceni klicu...

Mas prosim nejakou predstavu, kde sehnat ten cip? Mam KESSY, takze to bude jeste o neco slozitejsi...

Diky
AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od xandercage »

No počkej, v tom autě nebyl elektronický zámek volantu? To se mi skoro ani nechce zdát. A z jakého důvodu jsi to měnil? Jde o to, že jednotka zámku řízení spouští svorku 15 pro skoro celé auto a kvůli tomu to úzce souvisí s imobilizerem a tzn, že pokud je v jednotce sloupku jiný vin než v imu, tak to může vadit při adaptaci klíčů, jelikož klíče jde znova naučit pouze v jednom autě v originál stavu. pokud je tam nějaká změna, tak je nutné použít nové klíče. Potranspondérech zkus kouknout někde na netu.

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od ajax007 »

Elektronicky zamek tam samozrejme byl. Ja menil mechanicky nastavitelny sloupek za elektricky nastavitelny. Pridaval jsem pamet do sedacky ridice, tak aby se mi ukladala i pozice volantu. Zamek volantu je soucasti imobilizeru a je potreba ho adaptovat s KESSY jednotkou a jednotkou motoru. To nebyl problem a podarilo se. Adaptace selhala az na nauceni klicu. Asi je skutecne pravda, ze naucit klice jde pouze jednou. U Audi tenhle problem nebyl, tak me to trochu prekvapilo.

Kazdopadne diky za radu, mrknu se po tom transponderu.

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

xandercage
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 05.11.2009 16:50

Re: Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od xandercage »

U audi ten problém ani nastat nemohl, protože audi má ochranu dílů a díl s jiným vin kodem by nepřijalo. Tam, pokud se to koduje online, tak se ověřuje vin, jestli není v databázi kradených věcí, pokud ne, tak se díl přizpůsobí autu a samozřejmě se tam přepíše vin daného auta, tzn. že adaptace klíčku pak samozřejmě proběhne, kdežto VW ti vezme i díl s jiným vin kodem.

Uživatelský avatar
jirka.auto
Řidič
Řidič
Příspěvky: 79
Registrován: 15.03.2009 21:00
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od jirka.auto »

je to jednoduchy ja to menil take jak popisujes a ten valecek jsem pouzil svuj je na dvou trhacich sroubech tak jsem to prendal a nic jsem nekodoval
Jirka.auto

ajax007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 73
Registrován: 22.11.2011 21:47

Re: Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od ajax007 »

Diky Jirka.auto

Nakonec jsem to tak vyresil. Problem u sloupku, ktery jsem mel pro vymenu, bylo to, ze byl v zamcenem stavu a tedy zamek rizeni nesel sundat. Jelikoz ho ve VW nedokazali adaptovat, rozebral jsem zamek, ktery je pod krytem se 4 trznymi srouby, vylomil jsem zadni kryt zamku, vyndal elektroniku a pomoci zdroje od pocitace jsem do krokoveho motorku pustil 12V a zamek se odemkl. Pak uz sel sundat snadno. Vymena po uprave uz byla brnkacka a trvala cca 2 hodiny se vsim vsudy.

AJAX
Touareg 2014, 3.0 TDI 180 KW
R-line, vzduch, asistenti, RNS850, 4-zone klima, KESSY, kamery, Dynaudio, panorama, Google maps

vrabec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 26.05.2011 23:39
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Sloupek volantu - adaptace

Příspěvek od vrabec »

mám takový hloupý dotaz kde je svorka č15? mám zablokované auto doma před garáží a potřebuji ho dostat na podval a do servisu

xandercage píše:No počkej, v tom autě nebyl elektronický zámek volantu? To se mi skoro ani nechce zdát. A z jakého důvodu jsi to měnil? Jde o to, že jednotka zámku řízení spouští svorku 15 pro skoro celé auto a kvůli tomu to úzce souvisí s imobilizerem a tzn, že pokud je v jednotce sloupku jiný vin než v imu, tak to může vadit při adaptaci klíčů, jelikož klíče jde znova naučit pouze v jednom autě v originál stavu. pokud je tam nějaká změna, tak je nutné použít nové klíče. Potranspondérech zkus kouknout někde na netu.
Touareg 4,2 V8 228kw
dříve :
Passat B5,5 variant 120kw tiptronic
Passat B5 variant 81kw

Odpovědět

Zpět na „Touareg“