dobijeni

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
pustek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 08.01.2008 11:56
Bydliště: Ostrava

dobijeni

Příspěvek od pustek »

ahoj, sviti mi kontrolka dobijeni a potom i abs a ten vykricnik (!). Tak jsem to meril, pri vypnutem 12,5V a pri nastartovanem 13,1V, to je asi malo co?
- jak se dostat k alternatoru (jake konektory procistit?)
- pripadne nejaky navod jak vymenit uhliky.. ? :)

Diky predem za vase rady .) :pleasantry:

Uživatelský avatar
luk.ass
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1615
Registrován: 27.09.2011 12:33
Kontaktovat uživatele:

Re: dobijeni

Příspěvek od luk.ass »

hodnoty co jsi naměřil se mi zdají celkem O.K.každopádně ať už pročistíš jakejkoliv konektor,tak tím nic nepokazíš.nejlepší nchat napíchnout,ale bud můžou být zaoxidovaný kontakty,nebo chyba bude jinde.každopádně ten vykříčník jak píšeš je kontrolka na upozornění,že máš zataženou ruční brzdu.což může být i zalehlý spínač na ručce.nevím,tohle jsem ještě neřešil.to že ti svítí ABS,tak buď bordel na snímači nebo bude K.O. snímač.ale jak jsem psal,nejlepší napojit na VAG.
VW PASSAT LIMUSINE 1.9 TDI 85kw 11/2000

Uživatelský avatar
pustek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 08.01.2008 11:56
Bydliště: Ostrava

Re: dobijeni

Příspěvek od pustek »

tak jsem se dostal na dosah, utřel ten šmír a už nesvítí :) Jen jsem to tam prohrábl a vše ok, hrozná herka asi si pod ni budu muset vlézt...

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dobijeni

Příspěvek od FandaTDI »

můžeš to ještě zkusit profouknout vzduchem, ale 13,1V je na dobíjení fakt málo, normální je 14,4V, únosný tak ještě 13,9 (event. o pár desetin míň, pokud to často jezdí a má dobrou baterku ... ) ... abs ti svítí kdy? Jestli při startu, tak to baterka nedává, jestli při jízdě, tak vag ...

Uživatelský avatar
noxicek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 828
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karvinsko
Kontaktovat uživatele:

Re: dobijeni

Příspěvek od noxicek »

ja bych to tipnul na regulator v alternatoru...

Uživatelský avatar
pustek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 08.01.2008 11:56
Bydliště: Ostrava

Re: dobijeni

Příspěvek od pustek »

Tak chybicka se mi vratila... kontrolka sviti pri akceleraci, pritom normalne dobiji 14.4V a pri vypnutem aute 0.03A. Coz by melo byt ok.

Jen kdyz to necham takhle 2 dny tak prijdu a vybito.
Kdyz odpojim - pol z baterky tak v pohode zase pripojim a startuju.

Nekde jsem se docet ze to muze vybijet ten regulator v alternatoru.
Co to obnasi ta vymena? Na youtube jsem videl, ze se musi rozebrat cely predek snad...
Pripadne co stoji regulator a uhliky?

Diky

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: dobijeni

Příspěvek od trhac »

Jestli to máš na té dvaapůlce tak musíš fakt rozdělat předek.určitě máš v okolí nějakýho šikovnýho elektrikáře kterej ti altík opraví.Nemusí tam byt vadnej jen regulátor

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dobijeni

Příspěvek od FandaTDI »

pokud by to vybíjel regulátor, neměl bys spotřebu "vypnutýho auta" 30mA ... to už vypadá skoro na baterku ... jestli se dá věřit tý spotřebě a tomu dobíjení (což záleží i na měřáku...šikovnej autoelektrikář by asi fakt neuškodil ;-) )

Uživatelský avatar
pustek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 08.01.2008 11:56
Bydliště: Ostrava

Re: dobijeni

Příspěvek od pustek »

tak jako mam multimetr :D a jsem elektronik s maturitou...

jinak nevim jestli je hin baterka tak blika kontrolka jo? Myslim ze jsem ji kupoval tak pred rokem, teda myslim ono to tak leti ty roky...

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: dobijeni

Příspěvek od trhac »

Kdybys měl ko baterku tak by to asi špatně točilo ale po nastartování by to aspoň něco dobíjelo.pokud naměříš 12v tak ten altík nejede.Řemen tam máš??

Uživatelský avatar
pustek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 08.01.2008 11:56
Bydliště: Ostrava

Re: dobijeni

Příspěvek od pustek »

jak jsem psal pozdeji kontrolka sviti pri akceleraci, pritom normalne dobiji 14.4V a pri vypnutem aute 0.03A. Coz by melo byt ok.

jen kdyz ji necham pripojenou 2dny auto stoji neco mi to vybije...

https://www.youtube.com/watch?v=FTGz0PKIl84" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=etj-baegVpM" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) pustek dne 12.07.2015 20:35, celkem upraveno 1 x.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: dobijeni

Příspěvek od trhac »

Asi bych se podíval na dráty kolem altíku.nesvítí ti nějaký osvětlení vevnitř že ti to vybije?nebo rádio to může vybíjet.

Uživatelský avatar
pustek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 08.01.2008 11:56
Bydliště: Ostrava

Re: dobijeni

Příspěvek od pustek »

to jsem kontroloval, mam podezreni na nejaky skrat nebo regulator v altiku asi kostra... zajimave ze ta kontrolka zacne svitit pri akceleraci a pri brzdeni motorem zhasne,,.,nevite nekdo jestli to nesignalizuje prehrivani diod? Treba tam mam taky nejakou rozemletou kocicku :D
https://www.youtube.com/watch?v=hYfam5f57Ho" onclick="window.open(this.href);return false;

mozna uhliky, taky uz to ma sve roky ze...

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: dobijeni

Příspěvek od trhac »

Pokud to při akceleraci blikne a při brzdění nebo ubrání plynu zhasne tak bych šel asi fakt po drátech.Dělá to i na místě na volnoběh?když přidáváš?

Uživatelský avatar
FandaTDI
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1805
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-západ

Re: dobijeni

Příspěvek od FandaTDI »

takhle se může projevovat i prokluzující řemen (větší krouťák už neudrží a při deceleraci se zas chytne)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“