Řazení s DSG CC 2012

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od Qido »

Jak jsem psal hned na začátku. Je to čistě o stylu jízdy. Někomu to vyhovuje, někomu ne. A výchovu v autě mám podobnou jako ricom....

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od ricom »

je to tak jak píše KJirka z nás nikdo volnoběžku nemá, možná kolega Zaskar.. myslím že se dělala až do B7 a výšše a stejně tak u nových CC.. starej ho neměl jestli se nepletu

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

problém je v tom Jirko, že ty máš přeci jen příliš vysokou školu a jdeš na to vědecky :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od lukasko144 »

KJirka píše:To si Jirko vážně myslíš, že když motor občas necháš běžet z plný zátěže na volnoběh, že mu to nedělá dobře ?
Raz tu niekto (a nebol to Jirka) v nejakej teme spomenul, ze ak napr. pri vyjazde z dialnice zaradis neutral a takto sa dokotulas az na koniec vyjazdu, ze to nie je dobre pre motor. Nebolo to ale dalej rozvijane, takze to nejak zapadlo a nedovysvetlilo sa, ako to bolo vlastne myslene.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od Qido »

Já to zkrátím. Byl jsem naučen a také důkladně řezán za některé věci za volantem. A vyhazování kvaltu byla jedna z těch věcí, které se prostě nedělají.
A čistě jedna konkrétní věc. Když s autem jezdím dlouhé trasy, vezme si cca 0,1l na 5000km. Při jízdě po městě je spotřeba oleje velmi výrazná např. 0,5l na 1000km. A bylo jedno jestli s benzínovým šestiválcem nebo BKP. O setrvačných silách apod. jsem již psal.
Takže tak. :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

Jiříku, kvalt za jízdy se nevyhazuje hlavně proto, aby sis nerozbil drštičku. Proto nás to učili. Ale volnoběžka (ta moderní, nikoliv Vartburg) funguje úplně jinak.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od selatko »

tak jak to teda je :D
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

co máš přesně na mysli, čuníku ? :D :D :D
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od Nemo »

On myslí na tu tvoju volnobežtičku Jirko :-D
Ale tak obecne aj bez plachtenia ti palubák keď ide auto z kopca na rýchlosti bez plynu ukazuje nulu :-D Osobne som nikdy nemal potrebu vyraďovať ani na manuály :-)
Ale sme staré školy ako tu bolo spomenuté, nás učili jazdiť so zaradenou rýchlosťou vždy. Pamätám si ako dneska čo dorábal inštruktor v autoškole keď som z kopca prvýkrát vyradil a zbadal to, to bolo kecov :laugh:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

ale to je jiná situace. Když vyřadíš u mnuální převodovky, podstupuješ teoreticky riziko, že tam ten kvalt nedostaneš zpátky. Při jízdě z nějakýho prudkýho a dlouhýho kopce to pak třeba ani neubrzdíš. Takže to je čistě z bezpečnostních důvodů.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

dkraft
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 301
Registrován: 21.11.2007 23:44

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od dkraft »

Ja myslim, ze to moc resite! :-) proste nasednu, nastartuju, zaradim "D" a na konci libovolne dlouhe cesty zaradim "P", chcipnu motor a vystoupim!! :-) od toho je to automat a jestli ma navic funkci "volnobezky" tak vi (ta prevodovka) sakra dobre sama, kdy ji tam ma zaradit! :-)

PS: pokud ma nekdo potrebu kvrdlat s nejakou pakou, tak si ma koupit auto s manualni prevodovkou! :-) Ja jsem si koupil automat, abych na to hrabat nemusel! a kdyz uz me nahodou premuze "touha" tak padluju na volantu! :-)

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od Qido »

dkraft píše:Ja myslim, ze to moc resite! :-) proste nasednu, nastartuju, zaradim "D" a na konci libovolne dlouhe cesty zaradim "P", chcipnu motor a vystoupim!! :-) od toho je to automat a jestli ma navic funkci "volnobezky" tak vi (ta prevodovka) sakra dobre sama, kdy ji tam ma zaradit! :-)

PS: pokud ma nekdo potrebu kvrdlat s nejakou pakou, tak si ma koupit auto s manualni prevodovkou! :-) Ja jsem si koupil automat, abych na to hrabat nemusel! a kdyz uz me nahodou premuze "touha" tak padluju na volantu! :-)
Amen.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od ricom »

máš recht.. ale musím uznat že přeřadit na Sko občas či použíta pádla není vůbec špatné.. fakt :good:
ale jinak naprostý souhlas.. v tomto je DSG super.. o nic se nestaráš..
dkraft píše:Ja myslim, ze to moc resite! :-) proste nasednu, nastartuju, zaradim "D" a na konci libovolne dlouhe cesty zaradim "P", chcipnu motor a vystoupim!! :-) od toho je to automat a jestli ma navic funkci "volnobezky" tak vi (ta prevodovka) sakra dobre sama, kdy ji tam ma zaradit! :-)

PS: pokud ma nekdo potrebu kvrdlat s nejakou pakou, tak si ma koupit auto s manualni prevodovkou! :-) Ja jsem si koupil automat, abych na to hrabat nemusel! a kdyz uz me nahodou premuze "touha" tak padluju na volantu! :-)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Řazení s DSG CC 2012

Příspěvek od KJirka »

a vovovovo votom to je :laugh: :laugh: :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“