Výměna autobaterie

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od CoolXman »

Tak si odpovím sám :-) , ale hlavně to píšu pro další lidi, kdyby řešili stejnou věc jak já. Nejde o to, že by nemohla být AGM nahrazena klasikou s tekutým alektrolytem, v tom není problém, ale jde o umístění samotný baterky v kufru, tedy v interiéru. Technologie AGM zaručí, že se při nabíjení za jízdy neuvolní žádný plyny ani jakejkoliv sajrajt z baterky. Nemá žádný víčka ani dírky po stranách, apod. Takže kvůli tomu no, takže náhrada jedině zase s AGM technologií, dnešní řady START-STOP apod, což mě nepotešilo. Cenově nejlevnější 92Ah cca od 4 tis. Takže tak, pro mě to byla informace nová, která mě nenapadla.
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Prochy01 »

Takze ty nemáš baterku v motorovém prostoru, ale v kufru jako to maji napr naftaky co maji webasto? Njn, tak ono pod kapotou asi uz moc mista nebude, kdyz jsou tam dva hrnky navic :-D
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od lukasko144 »

Potom je aj jasne, preco je z tej baterky v kufri to odplynenie, tzv. vlnovec ..
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
CoolXman
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1330
Registrován: 04.02.2009 15:50
Bydliště: Berounsko, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od CoolXman »

jj, mam akumulator v kufru stejne jako webastaci

ale uz zase nevim, byl jsem pro novej akumulator do TDI ve specializovanem obchode a pri ty prilezitosti jsem se znovu ptal jinyho cloveka z toho obchodu a ten mi zase rika, ze tam davat AGM nemusim, ze i ta AGM ma dirky na odplyneni (se musim znovu podivat na tu puvodni) a ze z toho jde jen para z destilky maximalne a ze karavany maj taky normalni baterky s tekutym elektrolytem ..... tak to nebude asi tak jednoduchy. by me zajimal opravdovej duvod toho, proc je tam puvodni akumulator s AGM teda
Passat B8 Limo 2,0 TDI DSG R-Line Tungsten - AID,DCC,ACC,Discover Pro,18"+19",LED,Lane,Side,DLA,TPMS,Ambiente,230V,kamera,DLS audio Reference,SGS
Golf 7 Variant 2,0 TDI DSG

rrrrra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 22.08.2011 11:57
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od rrrrra »

Je tady prosím někdo, kdy by mi byl v Praze schopný vyměnit baterku na Passatu r.v. 2011? Baterku mám, nářadí nikoliv.
Díky

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Prochy01 »

rrrrra píše:Je tady prosím někdo, kdy by mi byl v Praze schopný vyměnit baterku na Passatu r.v. 2011? Baterku mám, nářadí nikoliv.
Díky
:good: :laugh: :laugh: :rofl:

Kdyz jses na tom takhle, nech si ji vymenit u prodejce. Vetsinou to udelaji gratis a jeste jsou radi, kdyz tam nechas starou...

Jinak nářadí neni potreba zadne spešl... Jen na kontakty a na uvolnění baterky...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

rrrrra
Řidič
Řidič
Příspěvky: 92
Registrován: 22.08.2011 11:57
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od rrrrra »

Určitě? Protože když jsem chtěl měnit baterku u Passata z 2006, tak byla přišroubovaná někde úplně na dně auta. Normální klíč mám, ale žádný nástavec

Uživatelský avatar
Hrubking
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 31.07.2011 12:57

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Hrubking »

rrrrra píše:Určitě? Protože když jsem chtěl měnit baterku u Passata z 2006, tak byla přišroubovaná někde úplně na dně auta. Normální klíč mám, ale žádný nástavec

Máš pravdu jeden šroub tam je co drží baterku. je na straně u motoru. A dlouhej klíč potřebuješ. Když sundáš oplášťování baterie uvidíš co je to za šroub.

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od pohodarkajik »

CoolXman píše:Tak si odpovím sám :-) , ale hlavně to píšu pro další lidi, kdyby řešili stejnou věc jak já. Nejde o to, že by nemohla být AGM nahrazena klasikou s tekutým alektrolytem, v tom není problém, ale jde o umístění samotný baterky v kufru, tedy v interiéru. Technologie AGM zaručí, že se při nabíjení za jízdy neuvolní žádný plyny ani jakejkoliv sajrajt z baterky. Nemá žádný víčka ani dírky po stranách, apod. Takže kvůli tomu no, takže náhrada jedině zase s AGM technologií, dnešní řady START-STOP apod, což mě nepotešilo. Cenově nejlevnější 92Ah cca od 4 tis. Takže tak, pro mě to byla informace nová, která mě nenapadla.
nemam to overene, ale dle me je to blbost, v audi mam taky baterii v kufru a uz od vyroby tam byla klasicka, pochybuju ze je u VW neco spesl, baterku mam vedle rezervy, je na ni napojena pouze slaba hadicka, navic to je 110Ah, takze o dost vetsi jak v passatu

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Nemo »

Hrubking píše:
rrrrra píše:Určitě? Protože když jsem chtěl měnit baterku u Passata z 2006, tak byla přišroubovaná někde úplně na dně auta. Normální klíč mám, ale žádný nástavec

Máš pravdu jeden šroub tam je co drží baterku. je na straně u motoru. A dlouhej klíč potřebuješ. Když sundáš oplášťování baterie uvidíš co je to za šroub.
Mno predpokladám, že u tej 2006tky bol plastový kryt baterky a tam je horší prístup ako keď dáš dolu len to opláštenie u novších :-)

No a k téme baterky v kufri, čo som zatiaľ videl každá baterka čo bola niekde v kufri a podobne väčšinou mala odvetranie pomocou malej hadičky. Väčšinou tá hadička ide navoľno niekde mimo priestor alebo sa napája na otvor mimo priestor kufra. Nie je bohvie čo keď odpar baterky ide na tapacír, do kufra alebo na nejakú kovovú časť :-)
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od pohodarkajik »

ano, přes baterku je malý kryt a odvětrání hadičkou, pak je tam ještě dvojtá podlaha, je to líp zadělané jak u 3C, to je pravda

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Nwkt »

Můžete někdo hodit foto tý druhý baterky v kufru?

Uživatelský avatar
Benne
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3706
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pri BratislaVWe :)

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Benne »

Mne technik vo VW povedal, ze klasicka baterka sa velmi rychlo odpali prave kvoli start/stop systemu. Ale ci je to 100% pravda, to teda neviem. Mate niekto baterku v motorovom priestore vymenenu za inu ako AGM? Je vsetko ok?

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od lukasko144 »

Nwkt píše:Můžete někdo hodit foto tý druhý baterky v kufru?
Tuto fotku sem svojho casu daval TNT.
Přílohy
3c_var_2nd_batterief80h.jpg
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Uživatelský avatar
Nwkt
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2726
Registrován: 18.10.2011 21:33
Bydliště: ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Nwkt »

Super, díky

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“