AUDIO: výměna rádia, problém s redukcí ISO na kabely

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Yarin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.05.2015 14:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: AUDIO: výměna rádia, problém s redukcí ISO na kabely

Příspěvek od Yarin »

Ahoj. Mohl bych poprosit o pomoc ? Mám Sharana r.v. 2002 snad s CANem ( mám kontrolku prasklých žárovek ). Mám tam originálně Autoradio BETA - ISO a sehnal sem si RCD 200 s MP3 ale už na FAKRU. A vůbec nevím, jak zapojit propojku ISO - FAKRA kterou mám. Nejde mi ovládání multifunkčním volantem a nevypíná se při vyndání klíčku. Jednou se mi to podařilo zapojit tak, že se vyplo, ale vždy po zapnutí to chce PIN. MOC MOC prosím. Příští týden mě čeká Španělsko a radio by se hodilo. :) Zasílám zapojení obou radií tak jak to na nich je napsané. Děkuji.
Přílohy
BETA _ISO.jpg
RCD200_FAKRA.jpg
VW Sharan 1.9 TDI, 85 kw, 2002.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, problém s redukcí ISO na kabely

Příspěvek od tornado1 »

v iso konektoru nejsou cany, ty je nutné připojit k budíkům.. aby ti fungoval MF volant je nutná výměna RJ multifunkce a opět připojení canu
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Yarin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 25.05.2015 14:45
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Re: AUDIO: výměna rádia, problém s redukcí ISO na kabely

Příspěvek od Yarin »

A jeje, tak to sem si zase naběhl. Dá se vůbec ta RJ sehnat ? A pokud ano, na kolik to zhruba vyjde ? Nepůjde tedy radio alespoň ztapojit nějak aby se s klíčkem vypínalo ? V Sharanu jsem v ISO naměřil, že vedle stálého + je další stálé +, nikoli spínané.
VW Sharan 1.9 TDI, 85 kw, 2002.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, problém s redukcí ISO na kabely

Příspěvek od tornado1 »

Ano pujde to zapojit připojením na can bus..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

doga312
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.01.2013 13:26
Bydliště: (Brno, Blansko,Vyškov)

Re: AUDIO: výměna rádia, problém s redukcí ISO na kabely

Příspěvek od doga312 »

Ahoj, o radiích je tu hodně ale nikde jsem nenašel jak je zapojen napájecí iso konektor. Na netu je spousta blbin se špatně značenými piny atd.
Z původního iso konektoru byli vystřiženy vodiče z pinů 4,7,8 a dány na nový konektor, kde je pin 4 a 7 proklenut.
Měl jsem za to, že 7 pin je napájecí-spínaný a na 4 pinu je udržovací napajení pro paměť.
Proklenutí jsem 4 a 7 pinu jsem zrušil, na 7 je stálé napětí a na 4 není nic.
Jak to tedy je?
Dík
Alhambra 1.9 2001 AUY

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: AUDIO: výměna rádia, problém s redukcí ISO na kabely

Příspěvek od tornado1 »

vadná pojistka 31
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

doga312
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 07.01.2013 13:26
Bydliště: (Brno, Blansko,Vyškov)

Re: AUDIO: výměna rádia, problém s redukcí ISO na kabely

Příspěvek od doga312 »

Ahoj, díky za pomoc, pojistka 31 byla ruplá. Jak by řekl můj děda: Oko není ****, oko vídí :D
Takže 4 pin jen dává radiu signál k vypnutí a paměť je napájena hlavním přívodem na 7 pinu?
Tak rádio už mi žere 2,5mA místo 30mA. Tak teď už jen zjistit, kde se mi přes pojistky 32 a 55 ztrácí dalších 170mA :D
Ještě jednou dík za pomoc.
P.S: Když jsem rozpojil pin 4 a 7, tak jsem o půl jedné v noci zjistil, že mám alarm. Málem jsem se ****** :D Je možné, že přes ten propoj dostávali některé jednotky falešný signál o přítomnosti klíčku v zapalování?
Alhambra 1.9 2001 AUY

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“