Keyless Access

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Keyless Access

Příspěvek od mirom11 »

Je to možno taká blbosť ale neviete niekto ako sa zachová auto s KESSY v prípade, že je naštartované a ja sa vzdialim aj s kľúčom? Zatiaľ som zistil len to,že pokiaľ vystúpim a mám kľúč so sebou, tak sa chvíľu nič nedeje a po chvíli napíše niečo v zmysle, že kľúč sa nenachádza v aute. Ale motor pritom stále beží a nič iné sa nedeje a to som sa vzdialil aj na väčšiu vzdialenosť. Neviem čo by sa dialo keby chce niekto iný z autom odísť. Máte s tým niekto skúsenosť?

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Keyless access

Příspěvek od pohodarkajik »

Ja to mam v Audi A6 4f a chova se to presne jak pises, napise jen, ze klic neni v aute, ale dokud ji nechcipnu, tak jede. To byla prvni cec co jsem testoval.

Uživatelský avatar
SCHROJF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.03.2013 07:39
Bydliště: TT,PK

Re: Keyless access

Příspěvek od SCHROJF »

Presne ako pise pohodarkajik,vybehne text "klicek nenalezen"a auto ide dalej az pokym nevypnes motor,potom by dotycny bez kluciku opat nenastartoval!
Mk 6 Rabitt 1.2 TSI 7 DSG (united gray)

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Keyless access

Příspěvek od pohodarkajik »

Ja treba doufal, ze nepujde zaradit, nebo nepujde odbrzdit rucka, ale vse funguje, castecnym resenim by i bylo, moznost auto z venku zamknout, ale to taky nejde

efreeti
Řidič
Řidič
Příspěvky: 95
Registrován: 31.07.2013 14:05

Re: Keyless access

Příspěvek od efreeti »

Zase si to vemte z druhé strany...otazka bezpecnosti ridice...bylo by lepsi kdyby ti klic za jizdy vypadl z auta...z niceho nic by se vypnul motor, posilovace a vsechno ostatni?
VW Golf VII 1.4TSI 103kW Highline MY2013

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Keyless access

Příspěvek od mirom11 »

No je to zaujimave, človek by čakal že to nejako vyriešia ale to by sme asi chceli veľa :D , inak niekde som čítal že podmienka chodu auta bez kluča je že sa neotvoria dvere, ale to demonštrovali na BMW, a neviem akým spôsobom sa mi raz alebo dva krát stalo, že som vychádzal s autom na ulicu a keď som vystúpil s kľúčom že idem zavrieť bránu tak to automaticky zhaslo. Zaujimave nejak si to robí čo chce. Musím sa stým pohrať keď bude čas.

Uživatelský avatar
Wolfy11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 26.04.2011 14:09
Bydliště: Brno

Re: Keyless access

Příspěvek od Wolfy11 »

Pokud se klic vzdali od nastartovaneho auta, motor sice nechcipne, ale ani se s autem nerozjedete (po zobrazeni hlasky, ze klic neni ve vozidle). Jednou me pritelkyne vezla do mesta a ja jsem si zapomnel klic v kapse od kalhot. Dival jsem se jak odjizdi a najednou auto zacalo brzdit az zastavilo. V tu chvili mi to doslo - prisel jsem za ni a ona mi povida: rozsvitila se kontrolka ze klic neni ve vozidle a samo to zastavilo :) :D Takze to ocividne funguje dobre ;) :good:
VW G7 1,4TSI 103kw DSG Highline

pohodarkajik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1258
Registrován: 28.11.2010 19:28
Bydliště: Rychnov nad kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Keyless access

Příspěvek od pohodarkajik »

Me teda na audi nikoliv, zkoušel jsem stim i jezdit a nic

Uživatelský avatar
SCHROJF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.03.2013 07:39
Bydliště: TT,PK

Re: Keyless access

Příspěvek od SCHROJF »

Wolfy11 píše:Pokud se klic vzdali od nastartovaneho auta, motor sice nechcipne, ale ani se s autem nerozjedete (po zobrazeni hlasky, ze klic neni ve vozidle). Jednou me pritelkyne vezla do mesta a ja jsem si zapomnel klic v kapse od kalhot. Dival jsem se jak odjizdi a najednou auto zacalo brzdit az zastavilo. V tu chvili mi to doslo - prisel jsem za ni a ona mi povida: rozsvitila se kontrolka ze klic neni ve vozidle a samo to zastavilo :) :D Takze to ocividne funguje dobre ;) :good:
Tak asi na Mk7 je to uz takto vyriesene...ale dvakrat bezpecne sa mi to nezda,ze auto samo zastavilo,keby to bolo na dialnici?
Pri podobnom pripade,ja som vystupil,zena pokracovala na nakup,a musela sa vratit,ale okrem info o kluci na MFD sa nedialo nic.
Mk 6 Rabitt 1.2 TSI 7 DSG (united gray)

mirom11
Řidič
Řidič
Příspěvky: 130
Registrován: 22.06.2014 21:07

Re: Keyless access

Příspěvek od mirom11 »

Musim to skusit ze čo to robi, ale uprimne povedané ja som od toho čakal niečo v zmysle že pokiaľ je naštartované a otvoria sa dvere čiže sa auto zabrzdí a klúč sa nenachádza v aute tak keď sa budem chcieť pohnúť auto sa proste neodbrzdí a podobne. Je pravda že všetko sa môže stať ale mne príde nelogické ako by som počas jazdy mohol stratit kľúč resp ako by mi mohol vypadnúť z auta ? a z tou dialnicou je to podla mňa rovnaky pripad ako napr. u nového passata. Aj ten automaticky zastaví auto po nejakom čase v prípade že vodič nereaguje na podnety, a je jedno či napr infarkt dostal na dialnici alebo okreske. :D proste sa to auto zastaví, teda by mi prišlo logické že ak by som ja ako spolujazdec vystúpil aj s kľúčom tak auto by jednoducho po chvíli samé zastalo. Ale vravím budem maž čas budúci týždeň sa s tým skúsim pohrať a uvidím ako reaguje a rôznych situáciách.

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Keyless access

Příspěvek od Ivoch »

Hoši pořád tady řešíte situace co by kdyby, jak to asi funguje. Proč to sakra někdo nevyzkoušíte v reálu hned a nenapíšete finální řešení? To je takový problém udělat test bez klíčku a spíš o tom takhle akademicky plácat?

Uživatelský avatar
SCHROJF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 08.03.2013 07:39
Bydliště: TT,PK

Re: Keyless access

Příspěvek od SCHROJF »

Ivoch píše:Hoši pořád tady řešíte situace co by kdyby, jak to asi funguje. Proč to sakra někdo nevyzkoušíte v reálu hned a nenapíšete finální řešení? To je takový problém udělat test bez klíčku a spíš o tom takhle akademicky plácat?
Neviem ci si cital prispevky vyssie,ale v GOLFe Mk6 a v A6 je to vyskusane,hodi hlasku klicek nenalezen,a auto ide dalej,vypnes motor,a viac nenastartujes.GOLF Mk7 udajne aj sam zastavi...takze ked tu niekto pláca,tak asi iba ty!
Mk 6 Rabitt 1.2 TSI 7 DSG (united gray)

Ivoch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 103
Registrován: 22.05.2015 18:08

Re: Keyless access

Příspěvek od Ivoch »

SCHROJF píše:
Ivoch píše:Hoši pořád tady řešíte situace co by kdyby, jak to asi funguje. Proč to sakra někdo nevyzkoušíte v reálu hned a nenapíšete finální řešení? To je takový problém udělat test bez klíčku a spíš o tom takhle akademicky plácat?
Neviem ci si cital prispevky vyssie,ale v GOLFe Mk6 a v A6 je to vyskusane,hodi hlasku klicek nenalezen,a auto ide dalej,vypnes motor,a viac nenastartujes.GOLF Mk7 udajne aj sam zastavi...takze ked tu niekto pláca,tak asi iba ty!

"Údajně". Aha. To mi stačí. A co to takhle vyzkoušet, aby se z toho údajně stalo případně opravdu?!

vasekp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 14.12.2014 19:13

Re: Keyless access

Příspěvek od vasekp »

Vyzkoušeno, klíč jsem odložil v garážové kóji a pak si vesele jezdil po podzemní garáži (cca. 60m). Auto jen občas upozornilo na to, že klíč není uvnitř vozu, jinak se nedělo vůbec nic a všechno fungovalo normálně.
G7 Variant Highline 2,0 TDI 6G; ACC; kessy; Bi-xenony; ergoActive; parkpilot.

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: Keyless access

Příspěvek od yessmen »

Ano je to z důvodu bezpečnosti prostě to pojede dokud to nechcípnete, vemte si co kdyby vznikla na klíči závada právě třeba při jízdě po dálnici... Opravdu to nemůže začít samo brzdit zastavit vypnout posilovače a nazdar... bohužel
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“