Ventilátor klimatizace

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
werewolv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.03.2014 12:01

Ventilátor klimatizace

Příspěvek od werewolv »

Zdravím všechny, předem chci říct, že jsem poctivě prošel forum a zkusil najít můj problém ale nepodařilo se, snad jsem nic nepřehlédl.

Mám VW passat B6 rv. 2006 s automatickou klimatizací a můj problém spočívá v tomto:

Vloni jsem zaslechl značný hluk od motoru a když jsem otevřel kapotu a měl přitom zapnutou klimu tak jsem si všiml, že se mi netočí levý ventilátor (při pohledu zepředu). Byl jsem tedy na diagnostice a tam nám to napsalo toto "Závada Ř.J. pro ventilátor č. 2, výstup zkratován na zem " . Ale velký ventilátor na kterém je Ř.J (ten větší)se točil.
Zkusil jsem tedy vytáhnout malý ventilátor a připojit ho na přímo na napětí a točil se. Nechal jsem to tak a dostal jsem se k tomu až letos.
Našel jsem si na netu Ř.J. pro ventilátory (300W 360mm) a koupil jí.
Když jsme jednotku vyměnili všechno fungovalo bezvadně, problém byl v tom, že jen týden. Potom se mi zase přestal točit ten malý ventilátor, a na diagnostice mi to napsalo opět tu samou chybu jako předtím.
Jde mi o to, že když zapnu klimu tak se mi ten velký ventilátor točí jak zběsilý a tak bych nerad aby se mi odvařil.
Jinak klimatizaci mám nově naplněnou a funguje (chladí) tak jak má.
Ještě mě napadlo, že když jsou teď takové vedra tak jestli se ta jednotka prostě naupekla (když jsem jí vytáhl byla vcelku dosti horká a trošku i smrděla).

Prosím tedy o jakoukoliv radu, popřípadě jestli už se s tímto přímo někdo nesetkal?
Přílohy
Vlevo je stará jednotka a vpravo je ta nová.
Vlevo je stará jednotka a vpravo je ta nová.

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od Nemo »

a káble si preliezol kedže to píše skrat na kostru? ak ti skratuje tak sa nediv že ti aj nová po týždni odíde a je horúca a smrdí :wink:
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

werewolv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.03.2014 12:01

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od werewolv »

Nemo píše:a káble si preliezol kedže to píše skrat na kostru? ak ti skratuje tak sa nediv že ti aj nová po týždni odíde a je horúca a smrdí :wink:
No je pravda, že to mě nenapadlo, zkontrolovat přívodní kabel od toho malého ventilátoru. Zkusím na to mrknout až budu dávat zpátky další Ř.J. Ale to se mi nezdá, protože ono to normálně fungovalo minimálně 5 dní. A ona funguje ale řídí jen ten velký ventilátor na ten malý nejde napětí.
Ale díky za reakci.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od Jirka. »

Asi soudruzi v číně udělali chybu, kup normálně origo a bude fungovat déle než týden. :D
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

werewolv
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 30.03.2014 12:01

Re: Ventilátor klimatizace

Příspěvek od werewolv »

Jirka. píše:Asi soudruzi v číně udělali chybu, kup normálně origo a bude fungovat déle než týden. :D
Právě, že to nebyla Čína ale Německo. Jako není to přímo originál no. Tak uvidíme. Zkusím reklamovat a uvidím.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“