Za jízdy auto kopne nebo chcípne

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Za jízdy auto kopne nebo chcípne

Příspěvek od wlcakk »

Ahojte, vlastím Golfa IV 1,6 74kW AKL r.v 1998. hach.
Dnes (i dříve) po cestě cca 70km mi auto za jízdy na 4ku chcíplo. Nebylo to že by jsem jej dusil, ale normálně jsem jel. Na zápeční cestě se mi toto stalo při stání v koloně na neutrál. To je tedy první problém.
Poslední dobou se mi taky stává, že auto za jízdy na 5ku i 4ku v plném plynu jakoby kopne. Připadá mí to jako by se někde ve vstřiku paliva oběvila ,,špína,, a tím to cuklo. Může to být třebas ucpaný koš na palivo či něco podobného?
Třetí věc je, že když jsou teď ty horka, jedu cca 10km, zastavím, chci pak znovu nastartovat, tak startér musím více točit s přidáním plynu, a po tomto už vím, že auto netáhne. Jako by jelo na tři válce či něco podobného. Jakmile zastavím a podaří se mi klasicky nastartovat, vím že jedu v naprostém pořádku a auto klasicky táhne..
Auto budu dávat příští týden do servisu, tak by sem rád věděl, na co se připravit.
Jen doplním, před cca 4roky na autě dělány rozvody, měněné svíčky, startrér sem čistil, nové filtry. Ořed cca 6měsícy měněná klapka, jelikož mi strá podsávala a tak sem koupil z druhé ruky za 2tis jetou ale údajne OK. Nyní měněno čidlo tlaku oleje, zdůvodu blikající kontrolky. Stává se, že mizí chladící kapalina.

Diky za info.
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jízdy auto kopne nebo chcípne

Příspěvek od wlcakk »

Ještě jsem se tady na foru dočetl (v sekci chování motoru) že Hallův snímač může dělat tento problém se chcípáním motoru za jízdy a snížemou akceleracíí..
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jízdy auto kopne nebo chcípne

Příspěvek od wlcakk »

Dnes vyměněno čidlo otáček motoru a zatím bez chcípnutí. No uvidíme po delší době.
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Uživatelský avatar
wlcakk
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 22.07.2010 11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Za jízdy auto kopne nebo chcípne

Příspěvek od wlcakk »

Problém vyřešen. Vyměněno čidlo otáček motoru a bez škubnutí a bez chcípnutí. :good:
Chceš-li býti správným Čechem, utírej si pr..l mechem. Není-li mech v dosahu, sjeď si řití po svahu.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“