Problém s brzdami - propadává se pedál

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
pepa350
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 18.06.2012 15:48
Bydliště: Mirovice

Problém s brzdami - propadává se pedál

Příspěvek od pepa350 »

Ahoj, sorry za román. Auto Passat B5.5 1,9TDI 96kw 2001. Začal se mi propadávat brzdový pedál při lehkém přibržďování. Pedál klesl, auto málo brzdilo a najednou to silně přibrzdilo a zarachtalo ABS. Hledal jsem zde na fóru a zkoušel všechno možné od kontroly čidel VAGem (všechna čidla ukazovala stejne +- 1km podle toho jestli jedu rovně nebo zatáčím) až po odvzdušnění a na nic jsem nepřišel. Pak jsem si uvědomil že to začlo dělat po výměně zadního pravého náboje. Tak jsem zkoušel různě pootáčet čidlo ABS dotlačit i povytáhnout ale pořád stejné. Nakonec jsem vrátil zpět starý náboj a je po problému. Starý náboj má ovšem vůli v ložisku proto jsem ho měnil. Nový náboj je od Meile (myslel jsem že kvalita) ale po podrobnějším prozkoumání zjištěny rozdíly v tvaru a poloze zoubků prstence pro čidlo ABS mezi novým a starým nábojem. Je nějaká šance rozchodit to s tímto novým nábojem? Nechce se mi vrážet prachy do dalšího s nejistým výsledkem. Je nějaká šance na reklamaci když už je náboj jetý a má na sobě stopy koroze (v provozu cca 2 měsíce) ? Díky
Passat Variant 1.9TDI 96kW AVF 2001
Passat Variant 2.0TDI 110kW CRLB 2017

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Problém s brzdami - propadává se pedál

Příspěvek od trhac »

Zkus ho zreklamovat ale moc šancí tomu nedávej.ložiska nebo náboje jedině snr,fag nebo skf

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“