Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Icemanum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2010 09:39

Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Icemanum »

Dobrý den, podělím se s vámi o svůj zážitek z dneška 8) .. Auto mám chvilku (passata r.v. 2010) a jezdím z Tábora do Budějovic a co je tu dopostavená dálnice tímto směrem tak mé mapy co jsem měl v autě tuto dálnici neukazovali..Je tu už tak rok dva nevím přesně..Mapy od googlu jí již mají. Tak jsem si našel zde na foru uživatele tornado1 a že umí aktualizovat mapy tak jsem si řikal perfekt budu mít novější mapy tak jsem si sním domluvil kontakt, že bych potřeboval aktualizovat svou navigaci vyfotil sem jak vypadá v té době sem to ještě moc neznal a on, že není problém at se stavím. Nedalo mi to a ještě sem bádal dál co a jak a zjistil sem, že je bud 315 a nebo 310 a že u 310 musí být medium (CD, nebo SD) v navigaci. Tak jsem mu hned obratem psal, že jestli sebou nemám vzít také třeba SD kartu, nebo CD a on, že když tak mám vzít SD kartu, jestli tam není. Takže kdybych se nezeptal tak zbytečná cesta nebylo by to na co nahrát.. :roll: Dobrá tak jsem se vydal na cestu za ním. Po příjezdu mě navedl do své garáže a řekl běžte se na půl hodiny projít já vám to mezi tím udělám. Jsem nerad když se na mě někdo dívá. Tak si řikám dobře chápu nechce, aby se to také někdo neučil. Jenže sem měl sebou invalidního tátu co nemůže chodit jen se chtěl semnou projet. Tak vzal židličku a nechal nás sedět za autem. Poté sem byl informován, že musí nahrát mapy na tu SD kartu a že jestli chci jen ČR a já že ano, ale jestli to de, že může i jiné státy. A najednou, že cena za ČR je 1500 Kč a další za příplatek 8O tak jsem řekl dobře tak jen ČR. :) Nahráto to bylo asi za 15minut peníze sem odevzdal a jel domu. Cestou sem jel přes dálnici a ejhle mapy končí tam kde předtím :roll: takže 1500,- vyhozeno zbytečně, přitom viděl mé CD kde je originál napsáno co to obsahuje a jestli je označení V4 aktuální verze tak mohl říct, že má stejné mapy, že je to zbytečné :cry:

Závěrem kdo nemá mapy a chce si je nahrát tak vám je nahraje a nejen ČR, ale vše za poplatek :) .
Z mého hlediska nejlepší mapy jsou asi z mobilu od googlu kde jsou aktuální a stále se obnovují z internetu a ukazují i zácpy a kde je jaký úsek rychlejší. Zas třeba v autě je dobrá navigace pak po příjezdu na ulice ty googl až tak podprobně neumí.
Dokonce když budete chtít tak také umí udělat, že bude přijímat vaše auto ostatní telefony a ne jen samsungy za příplatek 6tis. Což pro mě je zbytečné, když auto využívám pouze já a je mi jedno jakou značku telefonu mám.

A já jsem dnes lehčí o 1500 možná ušetřím mechaniku, že se to nenahrává z CD, ale z SD, ale žádná revoluce :sorry:

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od ricom »

jo k Milanovi se vyplatí ject koukám. smutné ale moc mě to fakt nepřekvapuje tohle. :sorry: :sorry:

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Archie »

Napadá mne jen, že "za blbost se platí". Nebudu komentovat co, kdo a za kolik dělá, ani jestli je to nebo není legální. To je soukromá věc každého.
Ale kdybys po tom internetu pátral trochu pečlivěji, nebo se optal tady na clubu, dozvěděl by ses, že pro RNS 310 je V4 poslední verze co šla "upirátit". Novější jsou již jen na SD a ani mág jako Tornado neumí udělat jejich kopii. :pleasantry:

Mimochodem, pokud máš CD mohl jsi si mapy na SD překopírovat sám, je to v menu navigace.
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Icemanum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2010 09:39

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Icemanum »

Archie píše:Napadá mne jen, že "za blbost se platí". Nebudu komentovat co, kdo a za kolik dělá, ani jestli je to nebo není legální. To je soukromá věc každého.
Ale kdybys po tom internetu pátral trochu pečlivěji, nebo se optal tady na clubu, dozvěděl by ses, že pro RNS 310 je V4 poslední verze co šla "upirátit". Novější jsou již jen na SD a ani mág jako Tornado neumí udělat jejich kopii. :pleasantry:

Mimochodem, pokud máš CD mohl jsi si mapy na SD překopírovat sám, je to v menu navigace.

Jo za blbost se holt platí :sorry: tak já se domlouval na aktualizaci map vůbec mě nenapadlo, že se mi stane něco takovédleho :wink: ale jak řikám pro člověka co je nemá vůbec tak asi dobrý, ikdyž za 1500,- za starý mapy bych dost přemejšlel, jestli si rovnou nekoupit nové mapy na SD za třeba zde za 3 999,- http://www.audiocom.cz/navigacni-softwa ... ta--5355cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale tak každá zkušenost dobrá nu, ikdyž tohle zrovna nebylo nejlevnější a ještě štěstí, že sem nechtěl další státy okolo... :D

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od ricom »

a to máš pane ještě luxusní cenovku za ty nové viz tvůj odkaz..
já mám RNS 315 a měl jsem to holt kapánek dražší.. bohužel ty moje mapy nikdo nikdy ještě nezlomil, tudíž jsem byl nucen to stejně ofiko koupit.

Icemanum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2010 09:39

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Icemanum »

Pro tento rok uz to nebudu resit aktualizace staronovych map mi docela stacila.. pristi rok se domluvim primo v autorizovanem servisu kde mi nabidli za 10 000,- vymenu za novejsi 510. Jinak kdo bude chtit stare mapy tak mu je muzu nahrat na sdecko,jestli to jde tedy z toho cdecka to jeste musim zkusit :) a ja stare mapy nahraji zadarmo :)

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od ricom »

no tak to přeji hodně úspěchů s RNS 510.. většina z nás o ní přišla a už jí nikdy nechce mít. .

jo a v autorizáku za 10tis hmm to asi joke řekl bych..

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od teekey »

sekne se kazdy, ale asi zalezi jak jste se domlouvali. Pokud jsi pozadoval novejsi mapy a mas stejnou verzi, tak to asi neni koser. Neni to jenom o te sume, ale i o ceste (phm) a case. Ale jako feedback dobry :drinks:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Uživatelský avatar
Archie
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2047
Registrován: 17.08.2009 01:01
Bydliště: kousek od Kladna

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Archie »

Archie píše:*** cut *** pro RNS 310 je V4 poslední verze co šla "upirátit". Novější jsou již jen na SD *** cut ***
doplním, že ještě je k sehnání neoriginální Cd s V5 - Europe main road (2013) - je tam i CZ, ale jen hlavní tahy
Bye A.
___________________________________________________
VW Passat 3C Variant 2.0 TDI CBAB 2010 BlueMotion

Uživatelský avatar
lukasko144
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2526
Registrován: 25.06.2009 21:40
Bydliště: Malacky, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od lukasko144 »

V principe mi to moze byt jedno, najma, ked nepoznam pozadie, ale vobec by som sa necudoval, keby chyba bola len v komunikacii. Chalan citiaci krivdu mozno mohol jednoznacne vyniest poziadavku, co chce, ako to chce a pod. druha strana mu mohla odpovedat, co moze ponuknut, co nemoze, ako moze a pod. a najma pred odchodom by sa ten, co ma platit snad aj mohol popytat, co sa spravilo, co nie, ake ma ine moznosti na to, co sa nespravilo/nedalo spravit, overit si skutocny stav a pod. A uz vobec nepise, ci ho oslovil so svojou reklamaciou a ako by sa teda prip. k tomu postavila ta druha strana. Takto tu kazdy sudi len postoj jednej strany.
06/2009: Passat Variant 2.0 TDI 2008 103 kW BKP 4Motion Highline Foto CZ , Foto SK
07/2007 - 05/2009: Skoda Fabia 1.4 MPI Foto
12/2006 - 06/2007: Skoda 130 Foto

Icemanum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 04.09.2010 09:39

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Icemanum »

Pán se ozval a skutečně si nevšiml, jaké jsem měl mapy na CD a že mi peníze vrátí. Přijímám, že nic neomlouvá mou nezkušenost a taky by mi peníze vracet nemusel. Mapy mi nahrál a hotovo. Já ani moc nevěděl, že to jde zkontrolovat (někde v infu o jaké mapy se jedná) moc stím neumím stále..ale jak říkám to mě samotného neomlouvá. Byly jsme dohodnuti na aktualizaci map a mě nenapadlo ho upozornit, aby se podíval jaké mám čekal jsem, že budou nejaktuálnější z tohoto roku (nevěděl sem, že je takoví problém se k novějším mapám dostat) a jeho nenapadlo se podívat co tam mám. :(

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Lukkii »

Icemanum: Já to vidím na chybu v komunikaci - Milana znám, Tebe ne a nebyl jsem u toho. Takže spíše tipuju. Ono takhle na dálku se blbě navrhuje řešení - to je prostě fakt.
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
Tigrouš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 20.10.2010 17:04
Bydliště: Praha

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Tigrouš »

Lukkii píše:Icemanum: Já to vidím na chybu v komunikaci.........
  • Tak to já zase ne, jaká komunikace? Nahrát někomu za 1500,- mapy jako profík a ani se nezajímat co ten chudák má? To je normální zlodějna, navíc u 310 či 315 každé malé dítě ví, že moc možností s upgrade není. Buď to tornádo neví, pak není profík, nebo to ví až moc dobře a pak je to normální prachsprostá čorka.......Když jsem dělal svou 510 u motorpowera, nejdříve ověřil co mám, pak navrhnul co by bylo pro mě nejlepší a co nedoporučuje a po řádném přezkoušení jsem od něho odjel s pocitem, že jsou lidé, kteří to dělají nejen pro peníze, ale i s láskou. A samozřejmě mnohem levněji, že? Také jsem měl kdysi nutkání do toho světa tmy a černé díry okolo Humpolce zajet, bože, ještě že jsem nejel..........
Šťastný nový krotitell.....Konečně Tigrouš spinká v klítce vedle Pola, bože, to je nádherná dvojkaObrázek

Uživatelský avatar
Lukkii
Profík
Profík
Příspěvky: 1021
Registrován: 18.05.2014 11:41
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od Lukkii »

Chápu. Já jsem chtěl jen poukázat na problém, že jsme u toho případu za A: nikdo z nás nebyl a za B: slyšíme jen jednu stranu... .
Passat B8 2.0TDI, 110kw,DSG.Webasto,pACC, přestavba facelift Matrix, kapacitní volant/travel assist, Area View 360, PLA3, MIB2.5, RGB ambient 30 barev

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizace map od uživatele tornado1 na navi 310

Příspěvek od tornado1 »

nedorozumění to bylo a dostal peníze zpět, stačilo napsat nebo zavolat..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Navigace“