Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
SVOBYK10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.07.2015 18:23

Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od SVOBYK10 »

Zdravím klubáci, mám problém. Všiml jsem si, že mi sákne olej, tak jsme na to zvedli ne hever a vypadalo to na těsnění pod vanou, ale jen u strany řidiče, druhá strana je suchá. Tak jsme vyměnili těsnění a zjistili jsme, že tam ani žádný těsnění nebylo, jen červenej silikon. Tak jsem si myslel, že to bylo ono, ale druhej den kouknu po auto (dal jsem tam noviny) a zase tam byl flek. Jako není to moc, ale když jedu a přijedu domu, tak je vidět, že tam trochu kape a vždycky je po mně flek a to mě s**e. Tak jsme motor celou tu stranu kde to sákne vyčistili a ted jsme na to koukali a nahoře to je všechno suchý.. zase je oblemtaný těsnění pod vanou, ale všiml jsem si, že nad těsněním je držák silenbloku a ten je taky od oleje, jako je vidět, že tam stejká.. ale nad tim už to je suchý.. jediný co tam ještě je měrka oleje, tak se chci zeptat, jestli to může sáknout z toho? Nic jinýho tam totiž není. Olejovej filtr je suchej. Jak to tam je usazený do bloku? je tam h***o vidět.. musel bych vypustit vodu a odpojit hadice na topení.. tak se chci zeptat, jestli stim máte nějáký zkušenosti? :cry: :?:

jokes
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 288
Registrován: 08.01.2014 08:39
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od jokes »

Neteče ti to hydro lůžko (silentblok)motoru, je v mém olejova náplň myslím fialová.
Pašík Kombik AVF chip 110kW 2003
Sportsvan 1,4/92kw ME 2016
Toyota Yaris 1,33/74kw 2009
Autosklo Jokeš
prodej a montáž autoskel
Vysoké Mýto
tel. 604310143

ČIŠTĚNÍ KLIMATIZACÍ OZÓNEM

Uživatelský avatar
SVOBYK10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.07.2015 18:23

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od SVOBYK10 »

To si nemyslim. Je to olej z motoru a silentblok byl suchej. Jeste na to teda kouknu, ale nevypada to na to.. Spis me vrta hlavou ta merka, jestli tam muze takhle saknout. Vzdycky kdyz jedu dyl, tak jsou pak pod autem kapky.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od trhac »

Ještě tam je odvětrání klikovky.ta hadica bývá sežraná od oleje a tam z toho taky sere olej

Uživatelský avatar
SVOBYK10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.07.2015 18:23

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od SVOBYK10 »

A to odvetrani je kde presne? Nekde nad tesnenin vany u ty merky? Je tam tech hadic vic...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od majkl1 »

Je to ta plastová hadice, co vede nahoru na víku hlavy. Časem ten plast ztvrdne a praskne v přírubě kolem šroubů, případně ho mechanik zlomí, když něco dělá na hlavě. Spodek hadice najdeš cca za chladičem oleje na bloku motoru.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SVOBYK10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.07.2015 18:23

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od SVOBYK10 »

Aha, tak ja na to kouknu, ale stejne na hever se dostanu az pristi tejden... Projistotu jsem objednal i tu merku, tak uvidime.. Mel jsem pred pasikem dve astry g v nafte a tohle proste neznam, tak jsem z toho docela spatnej... sel jsem do passata kvuli kvalite a pohodli a nesmrtelny rotacce... Tak doufan, ze to nebude nic vaznyho...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od majkl1 »

Na tohle hever nepotřebuješ. Sice místě není na rozdávání, ale s dobrým nástavcem na golu to dáš jen s demontáží horního krytu motoru.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SVOBYK10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.07.2015 18:23

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od SVOBYK10 »

Ok, diky... Kouknu na to, ale jestli to teda sakne tahle hadice, tak teda nekde hned z tim chladicem... Uz bych to rad vyresil...Ted jsem menil rozvody, olej, napinacku, volnobezku a termostat, tak uz chci mit klid.. Jo a jeste jsem se chtel zeptat na kolik se nastavuje predvstrik? Auto po rozvodech netahne, takze mi to ten chlapek bude jeste serizovat, tak me jen osobne zajima jaka je idealni hodnota? Abych pak nebyl za debila...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od majkl1 »

Hodnota předvstřiku je přímo závislá na teplotě paliva. Každopádně se to seřizuje diagnostikou. Ve VAG-COMu je tam funkce TDI-graf, kde to je jasné hned na první pohled :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SVOBYK10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.07.2015 18:23

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od SVOBYK10 »

Ok diky :) a jde to vubec seridit bez diagnostiky? Ja jsem na zadnym aute nenechaval rozvody delat, tak nevim a u tehlech jsem taky nebyl, protoz jsem byl v praci, byl tam tata a je to prave jeho znamej, tak vubec nevim.. Jen co jsem cetl tady na foru...

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od majkl1 »

Bez diagnostiky to přesně neseřídíš. Doby, kdy se štelovalo "na ucho", jsou nenávratně pryč.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
SVOBYK10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.07.2015 18:23

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od SVOBYK10 »

Ok, díky... A chtěl jsem se zeptat, jak je tam ta měrka strčená do bloku? chci ten konec objednat, ikdyž to třeba bude tou hadicí, ale tak pro jistotu vyměnim i tu měrku, tak se chci zeptat, jak to tam je... není tam nic vidět a chci to mít už doma, než se to bude rozdělávat.. tady jsem našel odkaz: http://www.automotokonicek.cz/zbozi/try ... w-diesel-d
Je to ono?

Uživatelský avatar
SVOBYK10
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 23.07.2015 18:23

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od SVOBYK10 »

a ještě jsem se chtěl zeptat na tu hadici... nemužu jí na netu najít.. nemohl by mi někdo poslat odkaz prosím...
je tohle ono? http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... 97-00.html

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Sákne olej 1.9 TDi 66kw AHU

Příspěvek od majkl1 »

Ta trubka záleží dle etky na číslu motoru. To, co jsi dal odkaz je do čísla motoru 356 271. Je to ten typ s odlučovačem oleje. Pokud máš bez odlučovače, tak bys měl mít 028103491J.
Ten hajzl na měrku oleje mi přijde nějaký moc dlouhý, ale kdo ví. Každopádně tvůj motor tam v použitých autech není. V Etce se mi to pro AHU nepodařilo najít (ale mám jen online verzi, takže vyhledávání nemaká)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“