Park.kamera

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Park.kamera

Příspěvek od jirkaloz »

Tak jsem sand už správně. :D
Dnes jsem montoval kameru v rámečku /čína/ + měnič obrazu a vcelku dobrý. Zdroj kamery jsem vzal ze zpátečky ale nevím kde najít zdroj zpátečky +12V někde vpředu abych netahal kabel. Sice mi člen Jirka poradil Napoj z bsg pin 1 na 12pinovem koektoru B. ale ať hledám jak hledám, nic nenacházím. Prolezl jsem co jsem mohl a nic. Je pravda že jsem nerozebral celou palubku, neboť by to bylo asi na dlouho.
Může mi prosím poradit kde najít tem pitomej zdroj zpátečky +12V na přepínání obrazu? Napojoval jsem to do Nexuse.
Ten obraz zatím nic moc, až to rozchodím tak na tom měniči obrazu jsou nějaké trimry a doštelování jasu adt.
Jó, jeden problém se vyskytl: 8O
Při manipulaci u navi jsem brnknul kabelem +12V o rám navi GND a prdla pojistka u motoru, tuším 20A a navi bez proudu. Tak jsem ji vyměnil a pak koukám že svítí Airbag, "Závada na Airbagu" Co teď s tím? Může mi někdo poradit?
Přílohy
IMG-20150729-00196.jpg
IMG-20150729-00200.jpg
IMG-20150729-00197.jpg

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Park.kamera

Příspěvek od KJirka »

na kamery je expert "člen" KIMIK. On se teď teda válí někde na Lipně, ale říkal, že mu máme kdykoliv psát nebo volat. Když prej jde o kameru, je furt ve střehu.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Park.kamera

Příspěvek od jirkaloz »

Tak to ho nechme se poválet, taky jsem na paštiku když se válím a někdo zavolá, a z práce otravujou pořád i když se neválím. :D
Vrtá mi hlavou kde to může bejt, u auta jsem byl znovu a zas nic. No vyhnal mě déšť.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Park.kamera

Příspěvek od KJirka »

:laugh: :laugh: :laugh:
(zapomněl jsem)
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Park.kamera

Příspěvek od Ergo »

Chybu bagu smaž přes Vag.
Zpátečku máš (jak ti psal Jirka) na BSG, na svorkovnici T12i/1 (černo/červený). Viz obr.
Přílohy
J519 do 11_2010__.jpg

Uživatelský avatar
Nemo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 786
Registrován: 18.03.2008 19:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Park.kamera

Příspěvek od Nemo »

ergo, píšeš dobre lebo v krúžku máš T11 (čierno/červený) a píšeš T12i/1. je to len chyba obrázku? (nechcem rýpať len sa uisťujem :drinks: )
Prvá láska vw bora 1,6 16v AZD
Momentálne Passat 2.0 TDI CR DSG :-)

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Park.kamera

Příspěvek od Ergo »

Na kroužky nekoukej, to jsem našel někde na netu, podstatný je ten popis svorkovnic T11, T12i, T12k,....., aby věděl kde najít tu zpátečku.

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Park.kamera

Příspěvek od jirkaloz »

Kluci dík, dorazil jsem z práce a tak na to letím, dám vědět :D

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Park.kamera

Příspěvek od jirkaloz »

Tak jsem tu zas, kolena otačený, záda o práh otlačený a konektor sedí jak přibitej. Ta pojistka na konektoru vůbec nepustila.
Nakonec jsem zkusil natáhnout kabel jen tak z baterky abych si byl jistej jak to fachá. Jó, fachá a navi na přívod +12V reaguje dobře, jenže: Někde se vyskytla chyba, kterou jsem tu už taky někde četl.
Když zkouším kameru při zap.zapalování jde vše OK než nastartuji. Obraz za cca 3sec. zmizí. Někde jsem tu právě vyčetl, že to někomu taky blblo a tak na to asi půjdu jinak, jak onen co to tu psal. Zřejmě pokles +12V do kamery.
Na přívod vzadu ze světla napojím relé a odněkud zepředu přivedu +12V, ale odkaď. Nejlépe by to bylo z baterky ale raději bych odněkud z pojistek. No a když už to znovu rozhodím a potáhnu kabel, vezmu hned přívod do navi taky z toho relé. Pro mě asi nejsnažší zapojení.
Odkud ale vepředu vzít těch jasných +12V? Relé už tu mám připraveno.

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Park.kamera

Příspěvek od Jirka. »

Jak jsem ti už psal, musíš to odjistit tou červenou páčkou, na obrázku je vidět.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Park.kamera

Příspěvek od jirkaloz »

Šmrdal jsem s tím jak to šlo, prsty ještě brní. Zkoušel jsem to i celé vyrvat ven, aby k tomu byl krapet přístup. Zkusím to asi v sobotu, ale potáhnu kabely, pro mě asi rychlejší. Pokud tedy vymyslím odkud to táhnout. :(

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Park.kamera

Příspěvek od jirkaloz »

Tak mi to nedalo a dnes jsem se do toho pustil. Udělal jsem to jak jsem psal s tím relátkem a zdroj +12 pro kameru jsem nakonec vzal vzadu ze zásuvky. Tím relé jsem vývod +12V napojil kameru, převaděč obrazu i to přepínání obrazu do navi. Zkoušel jsem zapojit u toho převaděče aby šel do PALu ale navi blikala a bez obrazu. Lze nějak nastavit navi aby přijímala PAL místo NTSC. Někde jsem vyčetl že by Nexus měl jít v PALu, ale v nastavení nic není.
S tím Airbagem mám tušení, že je chyba v tom konektoru jak jsem šmrdlal ze sedačkou, copak by stále svítil kdyby byla chyba s tou pojistkou jak jsem psal?
Myslíte že má cenu kupovat toto? http://aukro.cz/profi-diagnostika-vag-k ... 74981.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
jirkaloz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 437
Registrován: 27.06.2015 17:42
Bydliště: Most

Re: Park.kamera

Příspěvek od jirkaloz »

Jsem z toho nějak už hotovej. Dnes jsem zjistil, že záznam je někdy v barvě a někdy černobílej a obraz problikává.
Kabel k propojení jsem dal http://www.suntech.cz/produkt/291658-pr ... h-m-m-10m/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dá se s tím ještě něco udělat? Mě už nic nenapadá, snad dát normální koaxiál.
Nemůže to být stále s tím proudem ze zadní zásuvky +12V?

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Park.kamera

Příspěvek od KJirka »

a proto se na celou kameru můžu vys...
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Park.kamera

Příspěvek od tornado1 »

Řekl bych to jinak, funguje pouze originál.. Kdyz mi někdo řekne ze chce namontovat čínskou kameru tak dostane jasnou odpověď
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“