Cvaknutí při rozjezdu

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
h3rd4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.02.2015 18:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Cvaknutí při rozjezdu

Příspěvek od h3rd4 »

Ahoj,

při rozjezdu většinou když stojim z kopce / do kopce, tak v předním kole jakoby cvakne (něco jako když kus plechu o něco zavadí, nebo se od něčeho oddělí), vůbec se ale neděje když se rozjíždím z roviny. Už několikrát jsem se díval a nikde v kole, u destiček, kotouče ... nic podezřelého. Nesetkal jste se s tím někdo? Díky moc.
Passat Variant 3C5 1.9 TDi, 77kw/105k, BLS, 08

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Cvaknutí při rozjezdu

Příspěvek od hkr »

Buď homokloub (ale to by dělalo spíš v rejdu), nebo to je povolená nápravnice od vychozených šroubů. Koukni ke mě do tématu, řešil jsem to speciálníma šroubama, taky mi to cvakalo. Stojí to pár kč.

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... &start=165" onclick="window.open(this.href);return false;
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

h3rd4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.02.2015 18:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Cvaknutí při rozjezdu

Příspěvek od h3rd4 »

OK dík
Passat Variant 3C5 1.9 TDi, 77kw/105k, BLS, 08

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Cvaknutí při rozjezdu

Příspěvek od KJirka »

sundavali mi v záruce nápravnici, aby mohli vyměnit převodovku. Možná ne úplně hned, ale za krátko po tom mi začalo při prudký akceleraci nebo zabrždění, případně v levým rejdu takový nepěkný prasknutí z podvozku na mojí straně. Cítím to vysloveně pod nohou. Mám podezření buď na spojovačku nebo že to dělá tlumič v misce. Když pojedu normálně a nebudu nějak ostře zatáčet nebo brzdit, neozve se to. V autorizáku, jak už to tak bývá, na nic nepřišli.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Cvaknutí při rozjezdu

Příspěvek od hkr »

At ti jirko dotahnou ty 4 srouby na vic, nez jen moment uvedeny v servisnim postupu. To je uplne to samy, co to delalo me! Levy rejd, prudka akcelerace a brzdeni. Navic, pokus to dosedlo na jednu stranu (treba po brzdeni), tak pri normalnim rozjezdu a dalsim prudkem brzdeni byl klid. Poznas to podle spiny na kastli, je tam takovy pul mm od toho hybani cisty, jukni ke me do tematu ;)
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“