Kontrolka tlaku oleje

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Kontrolka tlaku oleje

Příspěvek od jarda.j. »

Prosím o radu, při zapnutí zapalování se rozsvítí panel a na něm spousta kontrolek, ale chybí ta hlavní - kontrolka tlaku oleje (červená olejnička). Měl jsme dojem, že se má rozsvítit společně s ostatními a po nastartování motoru - tedy dosažení mazacího tlaku oleje v motoru by měla zhasnout.
Na mém voze GOLF SPORTSVAN motor ea 211 se nic takového neděje - prostě červená olejnička nesvíti nikdy. Můžete poradit - jestli to máte na svých vozech také tak. Prostě jako na jiných značkách vozů se při startování objeví symbol červené olejničky a po nastartování zhasne. Tady se nic takového neděje. Díky moc za odpovědi.

Uživatelský avatar
flacek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 07.12.2011 17:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od flacek »

Neni olejnicka az pri poruse na Maxidotu? Aspon tak to mam u Skodovky kde kontrolka olejnicky taky neni.

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4746
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: Kontrolka tlaku oleje GOLF 7 nebo SPORTSVAN

Příspěvek od srotty »

Tady jsou všechny kontrolky, co se po otočení klíčku u mé G7 rozsvítí.Olejnička tam není,ta se rožne až při nějakém problému.
Přílohy
P1030547.JPG

jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Re: Kontrolka tlaku oleje GOLF 7 nebo SPORTSVAN

Příspěvek od jarda.j. »

flacek, srotty,

Díky moc za odpověď. Každopádně je to zarážející či podivné. Podle mně chybí pravidelná pohledová kontrola při každém startu té nejdůležitější kontrolky jaká může ve voze být - vůz je super, ale tato věc - no to rozum nebere.
Možná, že má výrobce takovou absolutní jistotu, že se na trase - čidlo tlaku oleje - počítač - kontrolka tlaku oleje nemůže nic stát ( myslím tím zaoxidované kontakty, porucha čidla, porucha počítače, poškozená kabeláž apod.). Signál z tlakoměru oleje jde zřejmě do počítače a nebo přímo na přístroj. desku - to nevím - ale při vší úctě - zlatá signalizace ze ŠKODY 120.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Kontrolka tlaku oleje GOLF 7 nebo SPORTSVAN

Příspěvek od KJirka »

asi tě Jardo odhaduju správně, že seš stejně jako já, předrevoluční generace. Já bych tam tu kontrolku taky čekal, ale ten vývoj šel zřejmě rychleji, než jsme stačili sledovat :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

jarda.j.
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 02.08.2015 07:21

Re: Kontrolka tlaku oleje GOLF 7 nebo SPORTSVAN

Příspěvek od jarda.j. »

k.jirka

Plně máš Jirko pravdu, jsem z té generace kdy jsem stál s mými ještě malými dětmi v Brně na stroj.veletrhu a tam na točně se točil nový Favorit a my jsme s manželkou na to koukali jak puci, jak se nám líbil a říkali jsme si, že na takové auto nikdy mít nebudeme. Takže nyní GOLF SPORTSVAN 1.4 je naše asi dvanácté auto a už jde se mnou do důchodu.
Jsem z něj nadšený, je to fakt paráda ........... ale takové ty mouchy mě vrtají hlavou (kontrolka tlaku oleje), ale máš možná pravdu, asi člověku pomalu ujíždí vlak a snad inženýři ve Volsburgu vědí co dělají - i když jednu doušku si neodpustím - v jednoduchosti je síla. Takže přeji všem motoristům spoustu dobrých km a hlavně trochu lepší silnice.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: Kontrolka tlaku oleje GOLF 7 nebo SPORTSVAN

Příspěvek od Bofors »

s kontrolkou buď v klidu. na Š120 se jen rozsvítila, čehož sis např. za silného slunce ani nemusel všimnout. tady ti auto hlasitě pípne- toho si všimneš určitě a napíše konkrétní zprávu na palubák. za mě lepší než kontrolka.
VW Golf VII 1,4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“