VW PASSAT B5 - 85kw PD (klepání motoru)

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Dregs
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 07.01.2015 20:47

VW PASSAT B5 - 85kw PD (klepání motoru)

Příspěvek od Dregs »

Zdravím a prosím o radu,

vlastním VW PASSAT B5 r.v. 2000 - 85kw PD, motor má naběháno okolo 230 000km.
V pátek ráno se mi stala taková nepříjemná věc, nastartoval jsem a auto začalo extrémně kouřit bílý kouř, vyjel jsem od baráku a když jsem vyřadil, začalo se ozývat z motoru klepání, jakmile jsem zařadil a jel přes kvalt, zvuk se ztratil, ale pokud jsem vyřadil a jel na volnoběh, tak opět. Tento zvuk se přestal ozývat přibližně po 2km. Byl jsem na diagnostice, kde mi bylo řečeno, že vstřiky vypadají, že jsou dobré, nechal jsem si pro jistotu od známého napíchnout dávkování polo zahřátého motoru (příloha). Celý den auto kouřilo (už né tak extrémně, ale kouřilo). Sundal jsem víko, co je nad vstřiky a vačka OK, pouze jeden vstřik (první), když jsem na něj zatlačil, tak cvakal, ostatní ne, pootočil jsem řemen motoru přes klíč a už necvakal žádný, tudíž nevím, jestli to s tím má spojitost. Konektory ze vstřiku jsem oddělal a napružil kontakty, auto ihned přestalo kouřit a žádný zvuk se neozývá, ale nevím, jak dlouho.

Auto jede jinak krásně a má tah, občas při startování se ozvalo z motorového prostoru cvaknutí, což si myslím, že má spojitost.

http://www.jpeg.cz/images/2015/08/03/2syGb.jpg

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“