Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od David S. »

Zdravím vás pánové, koupil jsem si Passata B5.5 r.v. 05 a docela mě se*e jedna věc. Když vystupuji z auta, dostanu ránu. samozřejmě to nijak nebolí, nebo něco, ale je to dost nepříjemné. Nejspíš statistická el. ze tření od sedaček. Nemá někdo nějaký grif, či radu, jak to odstranit, nebo tomu alespoň předejít? :good:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od majkl1 »

Používej oblečení ze 100 bavlny. Jak je tam syntetika, tak bude bušit. To víš, třeš ocas o ebonitou tyč :mrgreen:
Taky některé prací prášky to zhoršují
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od David S. »

Snad máš pravdu, je to hnus. Ještě, abych se bál zavírat dveře od svýho auta... :taunt:

Uživatelský avatar
kolodej79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 09.04.2010 10:58

Re: Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od kolodej79 »

Rekl bych ze to neni statisticka ale staticka el. :rofl: a nemyslim si ze je to od sedacek,nekde mas skriplej kabel nebo neco a probiji ti to do dveri.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od majkl1 »

kolodej79 píše:Rekl bych ze to neni statisticka ale staticka el. :rofl: a nemyslim si ze je to od sedacek,nekde mas skriplej kabel nebo neco a probiji ti to do dveri.
No to nemyslíš vážně, ne? :lol: Statická elektřina je svojí podstatou něco úplně jinýho, než co ti leze z baterie. A z 12V stejnosměrných neuděláš bez spešl obvodu žádný výboj (nebavím se tu u zkratu s průtokem hafo proudu). Ty prdy od dveří jsou v řádech stovek nebo spíše tisíců volt. Někdy i desítky tisíc V. Ve tmě mají někdy i několik centimetrů, přičemž se počítá co centimetr, to 10kV.
Když by měl někde zkrat do dveří, tak to odnese minimálně pojistka, případně když ne, tak ráno nenastartuje. Ale každopádně by mu to nedalo ránu. Když si sáhneš na oba póly baterie zároveň, taky nic neucítíš.
To prskání taky ovlivňuje vlhkost vzduchu a další faktory dané aktuálním stavem atmosféry. Někdy to bude horší a někdy se nic dít nebude.
Určitě by pomohlo mít uzemněnou karoserii, ale jak to elegantně udělat a nemít ten nespolehlivý tuzingpásek, co býval v éře Š120, ti nepovím.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
kolodej79
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 09.04.2010 10:58

Re: Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od kolodej79 »

majkl1 píše:
kolodej79 píše:Rekl bych ze to neni statisticka ale staticka el. :rofl: a nemyslim si ze je to od sedacek,nekde mas skriplej kabel nebo neco a probiji ti to do dveri.
No to nemyslíš vážně, ne? :lol: Statická elektřina je svojí podstatou něco úplně jinýho, než co ti leze z baterie. A z 12V stejnosměrných neuděláš bez spešl obvodu žádný výboj (nebavím se tu u zkratu s průtokem hafo proudu). Ty prdy od dveří jsou v řádech stovek nebo spíše tisíců volt. Někdy i desítky tisíc V. Ve tmě mají někdy i několik centimetrů, přičemž se počítá co centimetr, to 10kV.
Když by měl někde zkrat do dveří, tak to odnese minimálně pojistka, případně když ne, tak ráno nenastartuje. Ale každopádně by mu to nedalo ránu. Když si sáhneš na oba póly baterie zároveň, taky nic neucítíš.
To prskání taky ovlivňuje vlhkost vzduchu a další faktory dané aktuálním stavem atmosféry. Někdy to bude horší a někdy se nic dít nebude.
Určitě by pomohlo mít uzemněnou karoserii, ale jak to elegantně udělat a nemít ten nespolehlivý tuzingpásek, co býval v éře Š120, ti nepovím.
Ja vim co je staticka el. chtel jsem jen poukazat na to ze slovo statisticka el, nema vlastne nic spolecneho s elktikou :D ale to je jedno :) kazdopadne mas pravdu ze by mu to vymlatilo baterku takze je to vlastne blbost s tim skriplim dratem :good:

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od David S. »

Překlep. Řeš slovíčkaření ale dotaz opomíjej, jako každej tady. Pokaždé milion chytrých postřehů, ale k tématu žádej, nepřekvapuje mě.
Děkuji, že si tu měříte svoje vocasy chytrosti, ale s tématem nepomůžete. 12V z baterky bych asi opravdu necítil, jsou to rány od tření...nebolí, nepoškozují mě, jen je to dost nepříjemný, když ji chytnete a když víte, že je vysoká možnost, že při zavírání dveří po výstupu příjde...Děkuji mnohokrát za pomoc a doufám, že už víte, kdo z vás má delší péro... :thanks: :good:

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od majkl1 »

Jelikož píšeš v množném čísle, platilo to tedy i pro mě.
Já jsem ti napsal hned v prvním příspěvku, čím to je. Ale patrně jsi čekal, že to někdo vyřeší za tebe přímo od klávesnice aniž bys musel hnout prstem, což je problém tobě podobných. :fool:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

David S.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 26.07.2015 09:44

Re: Probíjení při zavírání dveří ( rána el. ) zřejmě statistická od sedaček?

Příspěvek od David S. »

Popasoval jsi se s druhým diskutujícím, vyvrátil jeho teorii a napsal jsi, co vše to způsobuje. + jako třešnička na dortu na konci ,,vtipná,, vsuvka, čím by se to dalo eliminovat, ač je to myšleno samozřejmě jako vtip..
Kažedopádně děkuji a jedinou dobrou radu o 100% bavlně v oblečení se zkusím řídit. Zamknout!


Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Příspěvek od Jacques. »

Tady se nic nezamyka, tady vládne anarchie, moderátory jsem tu neviděl roky :-D
Majkl1 ti to vysvětlil. Je to tak. Take jsem jeden čas mel problém, že mě auto pořad mlátilo ale hned mi došlo (na rozdíl od tebe) se zeptat přítelkyně, co také vystupovala jestli ji to dělá to samé a ono ne. Tak to bylo jasné ;-)
Jinak mas dost agresivní chování, chce to klídek ;-)

~Tapatalk ~
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“