Náklony v RN S2

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Náklony v RN S2

Příspěvek od LUKHA »

Zdravím všechny :pleasantry: , dovolím si přidat svou "záhadu" do davu.
Na navi/rádiu v našich autech se dá nakódovat, aby se na obrazovce se souřadnicemi GPS a kompasem přidaly i náklony vozu. Záhada/problém u mě je v tom, že ukazatele náklonu sice na displayi mám, ale stále s 0 stupni resp. nefungují. Pokoušel jsem se googlit, kde se nějaká příslušná čidla nacházejí, nebo z čeho se mají hodnoty náklonu získávat, ale marně. Poradíte?
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Touaregman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.11.2012 20:28

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od Touaregman »

Taktéž zdravím, jakým způsobem jsi se k vyvolání náklonů na RNS2 dostal?

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od LUKHA »

Touaregman píše:Taktéž zdravím, jakým způsobem jsi se k vyvolání náklonů na RNS2 dostal?
Kódování rádia - pokud máš ve VCDS nápovědu, tak tam se to i píše, bohužel si už z hlavy nepamatuji, jaká to byla pozice.... Pokud by se Ti nepodařilo najít, tak mohu poslat screen.... Jinak náklony vypadají takto-
Přílohy
20150804_094524.jpg
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od breh »

Zajímavé,na to se musím juknout taky.
Vzpomeneš si kde to zhruba je?Jestli kodovani konfortu či podobně?

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od LUKHA »

breh píše:Zajímavé,na to se musím juknout taky.
Vzpomeneš si kde to zhruba je?Jestli kodovani konfortu či podobně?
Jak jsem psal - kodovani radia - viz. přiložený screen (levelling display)
Dej mi vědět, zda ti to po zapnutí bude ukazovat, díky. ;)
Přílohy
radio.jpg
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Touaregman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.11.2012 20:28

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od Touaregman »

Pánové, zkusil jsem pomocí VCDS nakódovat. Bohužel v kódovaní radia RNS2 DVD které mám, tato položka levelling display není. Je tedy dostupná pouze pro RNS2 CD (starší verze navigace). Otázka je, zda v autě čidla pro lineární snímání náklonu v obou směrech vůbec jsou?

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od breh »

Výsledek pokusu-kodovani přijato,nová funkce je na obrazovce,ale měřeni uhlu naklonu nefunkčni.
Možna je třeba ještě někde něco najit a povolit.Čidlo náklonu to podle mě má a to gyroskop z kterého bere data navi když vypadnou satelity.

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od tornado1 »

ten je uvnitř navi
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od breh »

Tornado-pro ty náklony jsou jiné snímače?nebo zkrátka vubec nejsou?Dá se todle oživit?

Uživatelský avatar
LUKHA
Řidič
Řidič
Příspěvky: 181
Registrován: 04.05.2015 21:01
Bydliště: Plzeň

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od LUKHA »

K pokusu nakódování funkce na RNS 2 DVD - mám i DVD verzi tohoto rádia a levelling funkci tam mám, asi bude záležet na verzi SW, jelikož.....

Po pročtení některých německých a USA fór jsem došel k závěru, že mnou vytvořená diskuze bude zbytečná (kéž by tomu tak nebylo). Dočetl jsem se, že tato funkce byla uvolněna v SW v roce 2004, ale byla hned následně zakázána této funkci komunikace s čidly, jelikož přesnost měření byla +- 5 st., což je třeba v případě bočního náklonu dost. Údajně se data brala a počítala z čidel na každém kole. Vzhledem k tomu, že tam diskutovala celkem dost lidí a vydrželo jim to asi dva roky, tak soudím, že to vážně nepůjde....
Pokud by se někomu přece jen podařilo náklony zprovoznit, byla by to pecka :yahoo:
VW Touareg 5.0 V10 - chip - 413hp, 990 Nm tel.: 727 924 839 (v případě potřeby SMS)

Uživatelský avatar
breh
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 497
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pod Čantoryji

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od breh »

To je sakra škoda.
Nahoď odkaz na to USA forum,projížděl jsem to,ale nenašel.
Ale je fakt že si neumim představit jaká data by to bralo ze snímaču na nápravach.Aspoň moje představa je že umi změřit jen výšku,ale od sklonu auta vuči vodováze je snad jak sem zmínil gyroskop.

StevoZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.03.2014 17:01

Re: Náklony v RN S2

Příspěvek od StevoZ »

mne tu v rns 2 cd naskočilo, ale je t stale v nule.. aký sklon treba? alebo je to citlivé?

Odpovědět

Zpět na „Touareg“