Passat - galerie - různé

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od ppfox »

Micík píše:...Ale při rovným rejdu je volant šejdrem, vše se uvidí asi zítra/pozítří, až přijde pojišťovák a zvedne se to na heveru...
kámo nechci tě strašit a nevím jak to máš starý, ale pokud je to B6 a je to domlácený kolem dokola - píšeš že OK jsou jen PP dveře + to dostalo jebku na přední nápravu, tak se obávám že tady 100% mluvíme o totálce...nicméně ani to nemusí být zase žádná tragédie nakonec, že jo 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Jadpar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 412
Registrován: 04.06.2014 03:17
Bydliště: Západ

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od Jadpar »

no hl to bude platit vše ten kkt a jestli máš i havarijko tak tvoje plus a ve finále by sis mohl pořídit lepšího pašíka :drinks:


ale s těmi airbagy dobry no asi je to auto fakt dost inteligentní

a jako kecy že tě neviděl? vždyt tě vzal z leva je jasný že vidět musel jel za tebou kdo ví jak dlouho debil a ta policajtka DOBRÁ :good: :potlesk:

Micík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 10:22

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od Micík »

Pojišťovák přijde zítra ráno. Vzhledem k tomu, že jsem ujel i nemalý kus pozadu a mám automat, tak by mě celkem zajímal názor na to, jak se to na převodovce DSG a další životnosti projeví/neprojeví, když jsem tam měl po celou dobu Déčko. I po zastavení motor stále šel, vyřadit jsem ale nestihl. Dík...

Podle mých informací z pojišťovny (když jsem z nich lámal náhradní auto, Oktávka v naftě, šestnáctka, nesrovnatelné... ale zaplať pánbůh za to, platím si jen tu naftu) se to předběžně bere jako totálka, ovšem pojišťovák se ohlásil ve stylu "jdu se kouknout na Passata s ránou na předek". Překvapení pro něj, až to uvidí.

Co jsem se tak koukal na netu, tak před bouračkou bych za toho krasavce mohl chtít klidně 250, je to 2009 a víc než slušná výbava, stav i původ, ale brácha tvrdí, že se do toho pojišťovna s opravou vejde, tak fakt nevím co od toho čekat.
VW Passat Variant Highline, 2009, 2.0 TDI 103kW DSG (31.7.2015 totálka)
Audi A3 Sportback, 2010, 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
Jadpar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 412
Registrován: 04.06.2014 03:17
Bydliště: Západ

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od Jadpar »

no tak nwm co bys měl čekat.
Já měl roku 2012 Honda civic tv. 96. za 10tis od známého. Týpek německá mi nedal přednost a skončil sem na střeše. Za auto mi půjčili Seat Ibiza fulnglovka najeto 18tis jako luxus nesrovnatelna :yahoo: akorát motor za 1,4 mi dali 1,2 to byla hrůza :negative:

Ale na tom autě sem věděl 100% že to půljde jako totálka a dostal sem za to 25tisic a prodávali se tehdy v tom stavu za 50 tisic takže opravdu záleží na pojištovně a tabulkách jejich. Velké plus pro tebe ted je pokud máš i havarijko.
Přílohy
predek.jpg

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od ricom »

ty jsi dobrý jelítko Jadpare. i kdyby měl havarijko tady náš kolega, tak to stejně půjde z viníka toho kdo ho poškodil (jeřáb ju).

a při totálce dostane za jeho tolik, že si tak max koupí to samé spíše horší !! takže na lepšího pašáka bude muset ještě něco přihodit za drobásek..

Jadpar píše:no hl to bude platit vše ten kkt a jestli máš i havarijko tak tvoje plus a ve finále by sis mohl pořídit lepšího pašíka :drinks:

Uživatelský avatar
Jadpar
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 412
Registrován: 04.06.2014 03:17
Bydliště: Západ

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od Jadpar »

no ano ale dostal by peníze i z havarijka aspon tak mi to na pojistovne vysvetlovali

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od ricom »

to jsi trochu popletl.. jeslti to bude totálka vyplatí mu nějakou hodnotu auta pojištovna vyníka z jeho povinného.
on tím pádem zruší svojí pojistku (třeba i havarijko) a dostane poměrnou část toho co ročně zaplatil napřed např..

rozhodně nedostane ještě přídavkem něco od své pojištovny.. fakt ne.. tak dobré pojišťovny nejsou asi nikde na světě..
Jadpar píše:no ano ale dostal by peníze i z havarijka aspon tak mi to na pojistovne vysvetlovali

Micík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 10:22

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od Micík »

No tak díky určitým vazbám je to stále pootevřené, záleží na tom ke které variantě se já přikloním.

Havarijko jsem před časem zrušil, ale to opravdu nehraje roli. Oprava je v tuto chvíli vyčíslena na 200 t. V případě totálky jsem vyrozumněl, že by to bylo cca 220 t.. A tady to funguje tak, že se auto dá do aukce, někdo ho koupí za řekněme 70 t. a to od toho dotyčného dostanu, pojišťovna pak vyplatí rozdíl, to znamená 150 t.

Pojišťovák to obešel dvakrát kolem a rovnou prohlásil, že to vidí na totálku. Pak to fotil, a nabouchal to do toho svýho tabletu. Mě doporučil tu totálku s tím, že to ještě úplně neuzavře, abych se rozhodl. Zvednout na hever to ani nechtěl. Proto mám obavy, co je dole pod autem, ale hlavně se bojím dalšího osudu toho DSGčka (mě kdysi u B4 stála repase automatu 40 t. a to byla brnkačka oproti tomuhle novýmu automatu), nikdo se k tomu ani nechce vyjádřit. Teď vlastně čekám na rozpočet člověka, který by to opravoval. Problém je i to, že tohle číslo pojišťovna pokrátí po svém, takže mi řekněme nabídnou 170 t. Spravedlnost nadevše...

Jo a ještě "příběh" se zapůjčením náhradního auta... Dostal jsem od nich nabídku (musel jsem si jí nich doslova vyžebrat), že si můžu půjčit auto z půjčovny s tím, že účelnost doložím, následně i faktury. Oni mi podle svého uvážení, zda to bylo či nebylo opodstatněné, proplatí půjčovné. Já budu platit nějakou pofidérní sazbu za km... Napsal jsem jim k tomu trochu ošklivé vyjádření v tom smyslu, že jsem poškozený, ale nechci bý potrestaný. Viník je jejich klient. Následně jsem se probojoval přímo k likvidátorce, které jsem řekl to samé. A že jsem ochotem si platit pouze spotřebované PHM a nic víc, zbytek ať si vymáhají na viníkovi. Doslova a do písmene jsem jí naznačil, že i kdyby to auto stálo před barákem a já s ním ujel pouhých 5 km, tak že jim do toho nic není. Chvíli se kroutila a pak mi prozradila, že mají smluvní půjčovnu, kde budu platit opravdu jen to, co projedu. Za dvě hodiny jsem měl auto před barákem. Omlouvali se, že Passata k půjčení mají až v Brně, já se ale spokojil i s Oktávkou (stejně jako můj pašík kombík a nafta). Ve smlouvě jasně stojí, že půjčovné za den platí pojišťovna - 900,- Kč - auto jsem dostal plně natankované a v tom samém stavu ho budu vracet. Alespoň něco ;-)
VW Passat Variant Highline, 2009, 2.0 TDI 103kW DSG (31.7.2015 totálka)
Audi A3 Sportback, 2010, 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od ppfox »

ještě prosím uveď konkrétní pojišťovnu jestli můžeš 8)
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od ricom »

nic proti ale zrušit havarijko na autě za 200tis může fakt jen velký hlupák..
tady kolegovi to naštěstí vyšlo, jiní takové štěstí mít nemusí..

taktéž by mě zajímalo o jakou se jedná pojišťovnu..

každopádně moc nechápu proč ti nutí auto na půjčení když budeš mít totálku.. to mi moc hlava nebere..

Pojišťovna ti nic krátit nesmí.. Mají tabulky na to že tohle auto v týhle výbavě s tímhle nájezdem prostě +- průměr stojí tolik.. a nazdar bazar..
Rozhodně to není tak že by bylo dáno cena je 200 tis a jak si ráno likvidátor zašuká tak ti dá peníze.. tak to doopravdy není.

nevím přesně co máš za auto v jaké výbavě atd, ale osobně si myslím že hodnota toho vozu před bouračkou nebyla vyšší jak 200tis.. Bavím se o tržní hodnotě vozu.. Nikoliv na kolik si ho ceníš ty..

Micík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 10:22

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od Micík »

Dík za "kompliment"... Havarijko jsem zrušil po několika desítkách let, kdy jsem z něj ale vůbec nic neměl, statistika (38 let bez zavinění jediného ťukance). Ano, je to svým způsobem risk, proto jsem investoval alespoň do pořádný kamery, deffend locku a satelitního sledování (pokud se auto jenom pohne, tak mám SMS, vše skryté, takže nic nenasvědčuje že je to tam).

Allianz, pokud sami neuznají za vhodné, tak vůbec nekomunikují. Dovolat se likvidátorce se mi povedlo jen jedenkrát, pak už jen mrtvý brouk. Mail to samé, ptát se a čekat na odpověď zbytečně je realita.

Náhradní auto mi nenutili, nutil jsem se já. Nabídnou ho pak za naprosto nepřijatelných podmínek, vydupal jsem si svý a najednou to šlo. A proč by to byl nesmysl na totálku, to mi taky hlava nebere? Dostal jsem ho až pátý den po bouračce a platit ho dál odmítli až včera, takže 14 dnů jsem si platil jen naftu. Dnes teprve přišla likvidace, takže mě vlastně okradli o pět dnů, zmetci.

Dnes prý poslali 133 t., využitelné zbytky vozidla do aukce jsou 117 t. a na to budu čekat až se to vydraží. Takže 250 t. V případě rozpočtu (což je v případě práva odmítnout totálku a její cenu) je realita přesně taková, že pojišťovna krátí a ne že ne.

Mám šanci si pořídit to samé, možná i lepší (jak už tu někdo zmínil). Akorát ta historie může a nemusí být pravda. Tohle jsem měl po synátorovi, dostal ho nový jako služební a dva roky to auto jezdilo víceméně západní Evropu, další dva už tady v republice. Autorizovaný servis po celou dobu. S takovou průhlednou historií mít auto je dnes tak trochu zázrak (Variant, 2009, TDI 2.0, 103kW, DSG, xenony, Highline).
Naposledy upravil(a) Micík dne 19.08.2015 11:26, celkem upraveno 2 x.
VW Passat Variant Highline, 2009, 2.0 TDI 103kW DSG (31.7.2015 totálka)
Audi A3 Sportback, 2010, 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od teekey »

S tim nahradnim autem je to vazne opruz, clovek se musi ozvat a hold si to vykricet - to je vsude stejne. Co se tyce zapujcni doby, tak nahradni vuz chapu ze je do doby uzavreni incedentu pojistovnou. Tech 5 dnu cekani je opravdu hnus, bohuzel zase clovek musi mit ostre lokty a nebyt prilis krotky, dost casto se to komunikuje ve smyslu "bud tady budu mit auto dnes odpoledne, nebo si zajistim vlastni a poslu vam faktury pres meho pravnika" (nekdy to pomuze). Ikdyz tady mozna trochu muze zalezet kam se jeste nechas odtahnout, pamatuji si ze kolegu zboril minuly rok nejaky traktor, nechal to odtahnout do auth. servisu a hned odjizdel s pujcenym autem a s posjitovnou to vubec neresil, ale jenom v servise.
Co se tyce toho vyplaceni, pokud likvidator napsal totalka, tak jsou jenom dve moznosti, ktere jsou uvedene jiz v diskuzi. V pripade "rozpoctu" to bude pojistovna vzdycky kratit, jedine by to musela opravovat nejaka firma na fakturu - ale to by nesmel likvidator napsat v ramci predbezneho zhodnoceni, ze se jedna o totalku.

Hlavne ale ze se nikomu nic nestalo.

PS: co jsi tam mel za kameru, jestli muzes postnout typ?
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Micík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 10:22

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od Micík »

Mám tuhle http://shop.blackvue.cz/DR500GW-HD(32)#.VdRGbLRTtSc, ale nic levného to není, kupoval jsem ještě za 6 tis. Nic šikovnějšího jsem opravdu nikdy neměl (sundání ze skla jednou rukou jediným pohybem, nasazení a aretace do správné polohy trvá o něco dýl), připevnění a manipulace je přímo ukázková, viz video


Dělají jí i obustrannou (snímá i dozadu), ale když jsem jí kupoval, tak ta ještě nebyla. Tady se dá koupit celý sortiment http://shop.blackvue.cz" onclick="window.open(this.href);return false; (extra držák, ochrana baterie, polarizační filtr...). Nemá displej, ale wifi (iOS i Android), GPS, apku do počítače (widle i MAC).
VW Passat Variant Highline, 2009, 2.0 TDI 103kW DSG (31.7.2015 totálka)
Audi A3 Sportback, 2010, 2.0 TDI 103kW

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od teekey »

vypada to zajimave, libi se mi prave ten model s predni i zadni kamerou. Co se mi moc nelibi je, ze bych chtel instalaci na pevno a mam trochu problem s SD kartou, ktera je umistena v te hlavní "predni" kamerce. Kdyby nekoho napadlo si kamerku odnest, tak bych prisel i o zaznamy, z toho duvodu hledam způsob jak to zalohovat do neceho takovehoto.
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

Micík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 13.05.2013 10:22

Re: Passat - galerie - různé

Příspěvek od Micík »

Tak jsem od VW emigroval.... Na nátlak manželky jsem přistoupil na Golfa (že nám menší bude stačit). Ale nakonec jsem si zajel 550 km západně pro tuhle krásku ;-)
IMG_0119.JPG
Ale zůstal jsem u koncernu...
VW Passat Variant Highline, 2009, 2.0 TDI 103kW DSG (31.7.2015 totálka)
Audi A3 Sportback, 2010, 2.0 TDI 103kW

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“