SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Igor.K
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.06.2009 20:31
Bydliště: Kolin
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od Igor.K »

Funguje vše až na automatické rozsvíceni světel po startu. Pojistky jsou ok, ohledně relátka nevím které.
13062015148.jpg
Asi budu muset někam zajet, sám to nedám.
Přílohy
13062015147.jpg

Uživatelský avatar
FANTOCI
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: HK

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od FANTOCI »

Ahoj taky bych chtel aktivovat světla po nastartování mam rv 2006 tam uz by to melo jit pres Vag ne ? Diky
POŘÁDEK JE JEN PRO BLBCE,INTELIGENT SE VYZNÁ V CHAOSU.

Kdysi jsem býval velmi namyšlený, ale teď už jsem úplně bez chyby!

Uživatelský avatar
lubos1947
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 210
Registrován: 23.12.2014 17:34
Bydliště: Vysočina

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od lubos1947 »

Já jsem prvně napojil denní světla (byli to ledkový koupené z autokelly) tak že jsem je 1 kablík napojil přímo na altík co vede do přístrojovky, po nastartování jakmile začal altík dobíjet tak se rosvítili, jenže jakmile jsem vypnul motor tak světla doslova silně blikla a postupně začli odcházet ledky.až odešli ůplně. Pak jsem koupil ty samé a zjistil jsem že mám u sharana rok výroby 98 vyvedený dva dráty (malou zásuvku) které byli nezapojené na pravé straně u vzduchového filtru, jeden byl kostra a druhý po otočení klíčku šel proud 12v, na ten jsem z těch světel jeden drát( podle návodu výrobce těchto světel) napojil, druhý kabel na tuto kostru a třetí kabel do hlavního světla na žárovku co vede na parkovačku
Funguje to tak že po otočení klíčku se rosvítí vpředu přídavné denní svícení a při rosvícení světěl respektive parkovaček tyto zhasnou tak jak to nařizuje vyhláška. Jsem s tím maximálně spokojen, Akorát mohlo by se dát mezi obyčejné spínací relátko které by se napojilo od altíku a tím by se světla rozsvítili až při nastartování.
možná toto někomu pomůže zejména bude-li mít u toho filtru vyvedené tyto kable
Sharan 1998 TDi 81KW motor AFN , Seat cordoba 2003 SDi 50Kw........ Transportér 1991 T4 2,4 57KW-prodán

forny
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 13.10.2008 21:05
Bydliště: Prešov, SK

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od forny »

abeljozef píše:Ani zmenou SW centralnej elektroniky si nepomozes.

Centralna elektornika robi len "prepinanie" dialkovych a tlmenych sveiel a zaroven ich separatne isti. Neni schopna elektricky vypnut tlmene svetla pretoze ich napajanie je dovedene zo spinaca svetiel kde sa fyzicky zapinaju tlmene svetla a dochadza to na konektor P4 pin 6 a od tial to ide na poistku S193 (lave svetlo) a S192 (prave svetlo) a od tychto poistiek priamo na svetla. Teda v obvode tlmenych svetiel nie je ziadne rele ktore by bolo schopne vypnut (zapnut) tlmene svetla a toto rele by bolo ovladane mikrokontrolerom centralnej elektroniky. Je v nej len rele ktore zapina dilakove svtla (na IIkach pri dialkovych svietia aj tlmene) a aj toto rele je rovnako napajane zo spinaca svetiel ktory je len mechnicky a centalnou elektornikou neovladatelny.
Jozef riesim tiez problem so zapinanim dennych svetiel a chcel by som to riesit len VAG-om (nechcem ziadne dorabanie LED alebo sprtanie sa v rele skrini). Ak tomu rozumiem tak ty to vylucujes kvoli mechanickemu spinacu. Ale dam do placu takuto otazku. Mam sharan II rv.2004, model 2005. A tam je funkcia neviem ako sa to vola (zeby coming home?), ale ak po vytiahnuti kluca zo zapalovania tuknes do dialkovych svetiel na urcity cas sa rozsvietia tlmene svetla- u mna xenony. A vtedy uz mam svetla na mech. vypinaci vypnute. To asi znamena ze predsa len je elektronika schopna zapnut tlmene svetla aj bez fyzickeho prepnutia spinaca svetiel. Co ty nato. Davam dotaz priamo na teba pretoze viem aky si macher na elektroniku a cital som predtym na fore, ze si sa s tym uz vo VAG-u aj hral. Nic nove si nezistil? dakujem...

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od kubenec »

Existuje originalni modul denniho sviceni pro SAGy od Molprinu, ktery dela bajpas vypinaci. Cena cca 700,-kc. Mozna to nabizi VW, ale cena bude jinde a to jen kvuli logum na krabici.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od michall »

ComingHome spíná ale tuším jen tlumená sětla, tj. nesepne obrysovky (tlumená bez obrysovek asi není to pravé), nespíná napájení pro dálkovky ani osvětlení vnitřku a RZ. Spínač světel spíná přímo "silovinu", tj. nejde to přes žádné relé. Takže pokud chceš spínat světla automaticky po startu, budeš si muset pořídit některý z modulů, nebo něco samodomo.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

misoR
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 463
Registrován: 23.04.2015 21:53

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od misoR »

Ja mam na automaticke zapinanie svetiel modul, ktory ste spominali+mam dorobeny vypinac, aby, ked napriklad dlho stojim so zapnutym motorom (napr. v zime na odpocivadle si dam slofika a chcem kurit), nesvietili stretavacie svetla. Po starte trva asi 5 sekund pokial sa svetla zapnu (obrysove+stretavacie) bez osvetlenia pristrojov (po zapnuti vypinacom svetiel sa zapne osvetlenie pristrojov).

luboseat
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 26.01.2014 00:08

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od luboseat »

ja som riesil akurát vypnutie aut.zapinania kvôli xenónom (robil som repas svetiel lebo to figu svietilo tak ich šetrím - dal som led denné svietenie)... musel som z prepinaca svetiel vybrat hruby cerv.kabel - ktorý bol myslim na pozicii TFL alebo ako to tam je a aby mi nesvietili parkovacky a spol. tak som vyberal rele... presne mozem pozriet ked budem v aute ake cislo rele to bolo. cize ak chce niekto zapnut aut.zapnutie svetiel pri starte tak cerv. kabel do spinaca svetiel a musi tam byt to rele...

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od trepifajxl »

To zase je ptákovina. Na denní svícení je pin 6 na vypínači, tam to přez pojistku připojíš. Nějaká led a pod malý odběr na přímo, světla s větším odběrem přez relé a před relé na silovou část zase pojistku(y).
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
sloon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 03.12.2012 17:39
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od sloon »

Zdravím, chci si namontovat do Amaroka senzor pro automatické rozsvěcování světel, bude fungovat ten z odkazu? píšou tam že je pro Golf,Jetta, Tiguan. Podle mě spínač tam pasovat bude otázka je jestli bude fungovat ten senzor. Máte s tím někdo zkušenosti? Dík.

http://www.aliexpress.com/item/Genuine- ... eb201560_9

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: automatické rozsvěcování světel po startu

Příspěvek od M@rty74 »

To ti asi nikdo v téhle sekci neřekne... Tady jsi Sharan,alhambra, Galaxy....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“