Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Zdar právě probíhá demontáž hlavy, doufejme jen kvuli těsnění. Má někdo zkušenosti kde nechat hlavu natlakovat srovnat plus udělat ventily? A potom na autě je údajně nějaký CHip nikdo neví jakej a od koho, takže kde potom nechat zkouknout ten chip a nahrát nějakou základní verzi, nebo doporučenou verzi pro danej motor. Jo nejlépe středočeský kraj.

Uživatelský avatar
lumpo
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 05.05.2010 22:20
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od lumpo »

Ohledne softwaru urcite kontaktuj clena motorpower...
BAZAR:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=225&t=314046" onclick="window.open(this.href);return false;

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Tak jsem sundal rozvody a mám asi kliku, je total vodní pumpa. Ani jsem v to nedoufal. Takže jak se to přehřálo trochu to tlačilo do nádobky když tam bylo 120°, jinak voda i olej jsou čistý, tak ta hlava dolu nepujde. Navíc už tam je dvoudírkový těsnění takže to někdo dole měl. Budu doufat že dobrej :-) Šrouby jsem zkoušel momentákem a dobrý jen kdyby byl nějakej volnej. Jestli je to dobře utažený tak už s tim momentákem nehnu a dobrý.
Tak jen vyčistim zaslepim EGR, sání, dám rozvody a pupmpu a doufejme lítá se dál. Motorpower jsem tu někde viděl nemohl jsem si vzpomenout na ten název, něco motor :-D díky

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od trhac »

To těsnění vůbec nikdo dělat nemusel.Tloušťka těsnění záleží na tom jaký mají písty přesahy.Takže pokud budou přesahy na tloušťku se třema dírama tak je tam od novýho se třema.Ty hlavový šrouby si asi přetahovat nemusel.Dej pumpu a rozvody a jezdi.Na chip bych zajel do Těšína za Tdifunem.

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Dík ty šrouby jsem jen zkoušel, po tom pootočení o 2x 90° z výroby si nedokážu představit jakej moment by s nima hnul. zkoušel jsem 100nm a 110nm momenták jen cvaknul a šroub ani tuk. Tak jsem jim dal pokoj :-D

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Tak asi 4 týdny po rozvodech pořešil jsem i nějaký popraskaný nárazníky a uchyty světla, kladky řemeny. Ovšem asi třikrát mi z ničeho nic zmizí voda. To jako že tři dny jezdim neubejvá všechno ok, a pak na 30 kilometrech kontrolka a chybí litr vody. V oleji není z auta neteče vevnitř sucho z topení asi taky neteče. Ještě přestala jít klimatizace ale ta přestávala pozvolna a je v plánu příští týden jí nechat naplnit vyčistit oservisovat. Chtěl jsem z jara, ale když to nejezdilo a stálo před barákem..... asi i vím kde postupně ucházela byl tam mastný flek ve spoji.
S tou vodou jsem udělal následovné vyčistil kyselinou sitronovou celý okruh, propláchl a nechal protočit s čistou vodou několikrát bez termostatu. Naplnil destilkou a dal utěsňovací přípravek, drželo to dva týdny. Jak si přítelkyně sedne ke spolujezdci ujedu 5 km a blik kontrolka není voda :-) . Celkem je i tlak v nádobce, ale hadici zmáčknu, bude tam pul atmosfery...
Takže ještě pročtu forum o ztrácející se vodě, ale jediná cesta je výfukem ven. Tak budu doufet že je to jen těsnění pod hlavou a musim jí sundat :-( a zrovna nemám záložní vůz. Musí dva týdny jezdit.... potom budu schánět hlavu celou nebo motor AWF nebo AWX :-D

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od trhac »

ještě zkontroluj hadice co vedou za motorem jedna je hned pod tandemem a potom ještě taková silnější vede z příruby pod tandemem.bývají často rozleptaný od oleje a pod autem to kolikrát ani není vidět.už sem párkrát řešiljednou byla prasklá i ta plastová příruba

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Hadice jsou všechny OK nikde nic, už jsem to našel. Jelikož jsem tam zkoušel lít to svinstvo do chlazení co utěsňuje a to je dost oranžovohnědý. Tak je vidět že když mu naložim tak natlakuje nádobku a vodu vyháže ven přepadem. Pianko jízda tak to i drží. Takže těsnění nebo hlava....

Neví někdo jestli jde sundat hlava aniž by se sundavalo celý čelo s chladičem? U rozvodu jen natočit setrvačník na nulovou rysku u spojky, zatlačit napínák a svlíknout řemen z vačky? popřípadě sundat jen tu malou rolnu. Zítra se kouknu jaký je k tomu přístup.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od trhac »

Když se budeš hodně snažit tak to tímto způsobem pude.Nebo si udělej rysky fixou.

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Místo by tam i bylo, když se povede nastavit to na nulu na setrvačníku tak asi i bez fixy. Dávám to mechanikovi tak mu to zkusim navrhnout. Klidně si to tam pak navlíknu a nastavim sám, aby se to potkalo mě a né jemu :-D v rámci urychlení a zjednodušení práce by to mohl zkusit. Jinak jestli si to chce rozdělat celý, tak mu bránit asi nebudu. Aby mu do toho zákazník kecal :-D

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Tak je to nakonec klasickou cestou, hlava je v brusírně na odzkoušení srovnání nové ventily hydroštely, šály vačky atd... celej předek rozebranej. Ještě sehnat novou vačku a motor bude TOP.

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od trhac »

Vačka pokud pude nanitridovat ta tvoja stará tak je to prej lepší.Mě ji tak opravovaly protože repliky prej stojí za vyliž pr**l.

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

To jsem ani nevěděl že dělaj, už jsem si načetl a našel kontakt někam v Praze Bohnice a v pondělí pořešim. Škoda že stejně koukám po větším a tohle musim udělat, nějak to odfláknout a prodat mi jde proti srsti. Kdo ovšem ty investice ocení to se ukáže. Puvodně jsem před dvěmy lety koukal po Sharanu a nenašel nic kloudnýho, po zkušenostech s velikostí passata koukám po transporteru.

Ivan.M
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 04.11.2013 23:29

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od Ivan.M »

Tak v bohnicích na tu vačku nemají profil, nějaké rady kde mi nanitridují vačku ? střední čechy, Nebo snad koupim novou....

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Repase hlavy PD, těsnění, odchipovat nahrát mapu

Příspěvek od trhac »

Mě ji opravovaly v Brně.Takže trochu z ruky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“