Teplota - termostat ?

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
morcak33
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 28.04.2009 07:18

Teplota - termostat ?

Příspěvek od morcak33 »

Zdravím,

před rokem jsem v jednom nejmenovaném servise nechával vyčistit TURBO a vyměnit termostat, protože se Pašík nezahřál na víc, než 70-80 st. Nejenže mi to TURBO oddělali a pustili mě vesele zpátky na silnici i když TURBO házelo olej tam kam nemělo a tím pádem mi hrozilo zadření motoru ( což sem díky tomuto fóru naštěstí rychle odhalil - TURBO sem si musel koupit nové, s reklamací sem jaksi neuspěl a ani nechci myslet na to, že bych to tady na fóru neměl pročtené a jezdil s tím o chvíli déle ..... ), navíc to vypadá, že "nový" termostat je snad nějaká čína, protože po roce kdy to bylo ok, je tu závada s teplotou zpět ( zahřeje se pouze na 70 st.C - na spotřebu to ale nemá žádny vliv ) ....

Máte někdo zkušenosti s tím, zda je to skutečně možné, aby termostat po roce odešel ? Nebo mám hledat někde jinde ?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Teplota - termostat ?

Příspěvek od M@ty »

Možné to opravdu je. Jen bych vyloučil proměřování čidla teploty.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

adam.dolezel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 19.07.2014 19:57
Bydliště: Opava

Re: Teplota - termostat ?

Příspěvek od adam.dolezel »

Ahoj, dnes jsem zaregistroval kolísání teploty vody za jízdy od nuly do 90 °C, nikdy víc. Někdy teplota normální, ale z 90 % celé jízdy teplota na nule. Navíc před startem svítí v tomhle počasí celkem dlouho žhavení, což mi taky nepřijde moc normální.

Tipuju to na termostat nebo čidlo teploty, co jsem se tady dočetl. Co myslíte? Díky.

B5.5, 1.9 TDI, 96 kW

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Teplota - termostat ?

Příspěvek od M@ty »

Odešlo dvojité čidlo teploty na výstupu chladící kapaliny z palice. Blbne "půlka" pro budíky. Objednej nové s těsnicím "O" kroužkem a můžeš vzít raději i trochu nemrznoucí kapaliny G12 a destil. vody pokud nemáš nic skladem. Buď upustíš chlad. kapalinu nebo na hulváta po vysunutí pojistky vyjmeš staré čidlo s těsněním a hned tam šoupneš nové. Když budeš rychlý tak vyteče deci vody... :drinks:
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“